نقد و برسی Grim Legends: The Forsaken Bride

نقد و برسی Grim Legends: The Forsaken Bride

بازی های ادونچر پازل بین برخی افراد از محبوبیت بالایی برخوردارند ولی بیشتر آن ها همه پسندانه نیستند و سلیقه ی همه ی افراد را در نظر نمی گیرند. Grim Legends: The Forsaken Bride از آن دسته بازی هاییست که سعی کرده تا با داستانی قابل درک تر برای همه ی افراد یک بازی خوب را ارائه دهد. این بازی سال ۲۰۱۴ ساخته شده و اخیرا آپدیت این بازی برای کنسول های نسل نهمی منتشر شده است.

این بازی بر روی کنسول های نینتندو سوییچ ، پلی استیشن ۴ و ۵ ، ایکس باکس وان / سری اس و ایکس و همچنین موبایل های هوشمند در دسترس می باشد. با نقد و برسی این بازی  همراه وبسایت نقد و برسی gamingles باشید.( این بازی ۱۰ دلار قیمت دارد و توسط استودیوی Artifex Mundi ساخته شده و ناشر بازی هم نیز می باشد)

داستان بازی ساده و کمی عجیب است و شما را به یاد داستان های جن و پری قدیمی می اندازد. شما در نقش زنی به عروسی خواهر دوقلو خویش می روید و اونجا با اتفاق عجیبی رو به رو می شوید. یک خرس حمله می کند و خواهر شما رو می دزدد و شما باید راز این ماجرا رو کشف کنید و از آن مهم تر خواهرتان را پیدا کرده و نجات دهید.داستان بازی شاید نسبت به باقی بازی های این سبک در جایگاه پایین تری قرار بگیرد ولی به نظر من این اتفاق خیلی هم بد نیست و باعث می شود تا افراد کم سن و سال تر یا آن هایی که صرفا یک گیم پلی خوب را از یک بازی ویدیویی انتظار دارند هم از آن لذت ببرند و لذا خیلی هم به آن سخت نمی گیریم و به آن رتبه ی قابل قبول می دهیم.

البته یکی از مشکلاتی که گریبان گیر بازی شده و یکی از دلایل اصلی آن داستان بازی است نداشتن ارزش تجربه ی دوباره است. بعد از این که بازی رو به پایان رساندید دلیلی وجود ندارد که دوباره بخواهید آن را از اول تجربه کنید و نه داستان جذابیت تکرار دارد و نه پاداش خاصی در انتظار شما است. این موضوع باعث شده تا بازی را یک تجربه ی یک بار مصرف بنامیم.

پازل های بازی از کیفیت خوبی برخوردار است و سرگرم کننده عمل می کنند. بازی دو حالت سختی دارد که با تغییر آن میزان راهنمایی های بازی تغییر می کند و هر چه سخت تر بشود بازی به شما کم تر و دیرتر کمک می کند. گیم پلی بازی معمولا به پیدا کردن اشیاء مخفی در نقشه و حل کردن یک سری پازل که واقعا هم جذاب هستند خلاصه می شود و البته با تمام کردن بازی یک بخش داستانی دیگر کوتاه هم برای شما باز می شود که پازل های بیشتری رو در اختیار شما می گذارد و واقعا هم به خوبی کار خودشون رو انجام می دهند.

گرافیک بازی اما در یک کلام فوق العاده عمل کرده و با وجود این که بیشتر تصاویر بازی ثابت است و فقط در برخی قسمت های صفحه انیمیشن شاهد هستیم اما حس پویایی دنیا کاملا محسوس است و از این نظر سازندگان بازی رو تحسین می کنم. بد نیست به موسیقی بازی هم اشاره کنم که دست کمی از گرافیک خوب بازی ندارد و کاملا با حال و هوای بازی تناسب دارد و شنیدن آن خالی از لطف نیست.

در بحث صداگذاری اما روندی سینوسی را شاهد هستیم که در برخی مواقع صدای شخصیت ها ( چه فرعی و چه اصلی) خیلی خوب عمل می کند ولی در برخی مواقع هم بسیار آزاردهنده و کودکانه هستند و تا حدودی به داستان بازی لطمه می زند. در بازی ایرادات فنی زیادی شاهد نیستیم ولی در بازی وجود دارند و با درصد پایینی احتمال دارد که برای شما مشکلاتی مثل فریز شدن صفحه ی بازی برای دقایقی پیش بیاورند.

حرف آخر

Grim Legends: The Forsaken Bride  می تواند طرفداران این سبک از بازی و حتی افرادی که با این سبک آشنا نیستند را با گیم پلی خود راضی کند هرچند که مشکلات بازی مانع از این می شوند که بتوان این بازی را یک عنوان عالی دانست. قیمت بازی هم معقول است و اگر به این بازی علاقه مند شدید میتونید تا مدتی با پازل های بازی سرگرم شوید.

Verdict

Grim Legends: The Forsaken Bride can satisfy fans of this genre of game and even people who are not familiar with this genre with its gameplay, although the problems of the game prevent this game from being considered a great title. The price of the game is also reasonable and if you are interested in this game, you can have fun with the game puzzles for a while.

 

 

7.6

نقاط قوت

  • پازل های جذاب
  • جنبه های بصری دیدنی
  • موسیقی قابل قبول

نقاط ضعف

  • مشکل سینوسی بودن صداگذاری
  • نبود ارزش تکرار
8 گرافیک
8 گیم پلی
7 موسیقی
7.5 داستان