نقد و بررسی Hidden Through Time

نقد و بررسی Hidden Through Time

در این مقاله به نقد بازی Hidden Through Time می پردازیم. بازی Hidden Through Time به هیچ وجه چیزی را بیش از حد پیچیده نمی کند، بلکه در تلاش برای ایجاد چیزی ساده شرکت بلژیکیCrazy Monkey Studios ، سطح تفکر خالصی را در اجرای این بازی قرار داده‌است که به طور قطع آن را از حوزه­ی “سرگرمی ارزان” بیرون می‌کشد و به حوزه­ی مقدار بسیار زیاد سرگرمی تبدیل می‌کند.

گرافیک جذاب، دوستانه و ابتدایی هستند اما عملکرد همانند نتیجه بالا می ماند. تک آهنگی که وقتی برای آیتم‌های موجود بر روی چک لیست تان جستجو می‌کنید تکراری می باشد، اما تحریک کننده، آرامش بخش و فراموش شدنی نیز است. ایم موسیقی تجربه بازی را کامل نمی کند اما مانند موسیقی بازی Candy Crush در ذهن شما باقی نمی ماند.

علاوه بر این، مراحل بازی به خوبی بدون اینکه بیش از حد آسان و یا سخت باشند، با اشارات دم دستی که به شما ایده‌ای برای انجام آن ها می دهند، در نظر گرفته شده اند. مراحل اولیه با قدم های کوچک آغاز می شوند و در مراحل بعدی فضاهای بیشتری بدون طراحی تصادفی در دسترس قرار می گیرند. مانند بازی Where’s Waldo?، چیدمان مراحل، داستان هایی مخفی از کاراکتر های داخلشان را بازگو می کنند.

با این حال، نقاطی از بازی Hidden Through Time وجود دارند که شما آیتمی را ندارید و هیچ راهی چه از طریق عشق و چه از طریق پول برای بدست آوردنش ندارید. اشاره ها شاید کمی بیش از حد رمزآلود بوده و ممکن است حل کردن آن مانند پیدا کردن سوزن در انبار کاه باشد. این باعث می شود کمی دیوانه شوید ولی هیچ وقت آنقدر شمارا دیوانه نمی کند که از بازی خوشتان نیاید.

خوشبختانه، Hidden Through Time شمارا مجبور نمی کند که همه چیز را در یک لول باز کرده تا بتوانید بعدی را نیز باز کنید. شما می توانید بعداً با چشمان تازه و روحیه ای بهتر، دوباره سرنخ را دنبال کرده و آخرین آیتم را در عرض ۱۵ ثانیه پیدا کنید. می توانید بدون اینکه هیچ پیشرفتی را در بازی از دست بدهید،هر موقع که بخواهید از بازی خارج شده و وارد شوید. اگر مرحله ای را تمام کردید، می توانید آن را ریست کرده تا کس دیگری نیز آن مرحله را مجدداً بازی کند.

چیزی که بازی گوشی دوستانه­ی Crazy Monkey Studios در آن مشکل دارد، سیستم کنترل عجیب آن در کنسول می باشد. آن را روی Xbox One امتحان کردم که Left Stick کنترل جهات را بر عهده داشته در حالی که دکمه A  آیتمی را که می خواهید بر می دارد. اما Right Stick نیز دوربین را حرکت می دهد و همچنین D-Pad، به طرز عجیبی میان آیتم ها و اشاره ها جابجا می شود.

آنچه که در بازی Hidden Through Time واضح است، بازی کردن در صفحه لمسی iOS و آندروید و Nintendo Switch بسیار عالی خواهد بود. اما بر روی کنسول های کلاسیک همچون ایکس باکس و پلی استیشن چندان خوب نخواهد بود. اما این دلیلی بر لذت بخش بودن بازی نخواهد بود.

حتی با انتخاب خوب اما کمی محدود مراحل در طول چهار دوره­ی زمانی، طول عمر Hidden Through Time ناشی از مجموعه­ای است که آن را ایجاد کرده است، جایی که شما می توانید لول خود را آپلود کنید تا افراد لذت ببرند. برای خانواده ها، این فرصت خوبی برای رقابت میان فرزندان و والدین است و بلعکس. استفاده از آن آسان است و ممکن است زمان ببرد تا چیز بزرگی ایجاد کنید – اما حداقل یک کپی پیست ارائه می‌دهد – اما این ایده‌های بزرگ‌تر در نهایت ارزش آن را دارند.

حتی یک روز به انتشار آن برای ویندوز، جامعه آنلاین با انبوهی از اقلام موجود در دسترس آن‌ها، چالش‌های کوچک و زیبایی را ایجاد کرده بودند. مسلما برخی از بازیکنان مواردی را در حد افراط پنهان می‌کنند، اما درجه‌بندی و سیستم‌های درصد تکمیل برای برجسته کردن چالش‌های بالقوه در هر نقشه وجود دارد و شما می‌توانید با استفاده از چندین فیلتر برای پیدا کردن چالشی که برای شما مناسب است، مراحل را سفارش دهید.

Hidden Through Time یک بازی خانوادگی و دوستانه با قابلیت های زیادی می باشد. برای ۵ دلار، اگر به دنبال بازی برای تمام سنین می باشید، این بازی انتخاب خوبی می باشد. اگر با بچه ها بازی می کنید، استفاده از صفحه لمسی قطعاً بهتر از کنترل می باشد. اگر از پیدا کردن چیزها خوشتان می آید، مطمئناً این بازی برای پیدا کردن آیتم ها بازی خوبی می باشد.

حرف آخر

بازی Hidden Through Time جزو یکی از بهترین بازی های نینتندو سوییچ می باشد که از همه لحاظ نمره خیلی خوبی دریافت کرده است. سبک این بازی Casual می باشد و در آمریکا به قیمت ۴٫۹۹ دلار به فروش می رسد. موسیقی و گیم پلی این بازی خارق العاده می باشد.

Verdict

Hidden Through Time is one of the best Nintendo Switch games to get a very good score in every way. Casual in style, it is sold in the US for $ 4.99. The music and gameplay of this game is fantastic.

8.8

نقاط قوت

  • گرافیک قابل قبول
  • موسیقی جذاب
  • گیم پلی روان و ساده
  • هزینه کم بازی

نقاط ضعف

  • سیستم کنترلر نچندان خوب برای کنسول های کلاسیک
  • اشاره های بیش از حد رمز آلود
  • غیر قابل دسترس بودن برخی آیتم ها
8 گرافیک
8 موسیقی
9 داستان
10 گیم پلی