نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha

نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha

اگر از علاقمندان به بازیهای سبک ماجراجویی کم حجم با محوریت مخفی کاری باشید، حتما تابحال نام استودیوی Euphoria Games را شنیده اید که ساخت سری بازی های Death Park را در کارنامه درخشان خود دارد. از جمله جدیدترین عناوین این توسعه دهنده بازی Horror Tale 1 است که سال گذشته منتشر شد و یکی از عناوین مخفی کاری و داستان محور مستقل خوب طی چند سال اخیر محسوب می شود که در ابتدا برای دستگاه های تلفن همراه عرضه شد و به علت استقبال خوبی که از آن به عمل آمد، کمپانی سازنده تصمیم گرفت پورت نسخه های کنسولی و همچنین رایانه های شخصی این بازی را منتشر کند. اکنون نسخه دوم این بازی تحت عنوان Horror Tale 2: Samantha در دسترس است که ادامه دهنده نسخه اول خود می باشد و برای یکبار دیگر، شما را به ماجراجویی آدم ربای معروف این فرانچایز در شهر کوچک Lakewitch می فرستد. با نقد و بررسی این بازی در وب سایت Gamingles با ما همراه باشید.

از لحاظ داستانی، این بازی ادامه هیجان انگیز ماجراجویی قهرمان بازی یعنی تام و دوستانش است که البته اکنون یک کاراکتر جدید به نام سامانتا نیز به مجموعه شخصیت ها اضافه شده است. در این نسخه، شما با سامانتا آشنا می شوید و سعی می کنید همراه با او از زندان خارج شوید. به مرور زمان با اسرار جدیدی از آدم ربای وحشتناک آشنا خواهید شد که شما را به اکتشافات ترسناک جدیدی سوق می دهد.

داستان Horror Tale 2: Samantha داستان خوبی است، اگرچه این بازی بیشتر در مورد گیم پلی است و روی آن تاکید زیادی دارد. در اصل این شبیه یک بازی ترسناک بزرگسالان نیست، بلکه بیشتر شبیه یک بازی مختص نوجوانان است و در سراسر خود، با برخی از پیچ و تاب های خوب و روایت داستانی عالی همراه است. با این حال، به نظر می رسد بیشتر یک فصل از یک کتاب گسسته شده است تا یک بازی کامل.

یکی از نکات قبل توجه در مورد دوگانه Horror Tale این است که از سبک گرافیکی دلپذیری استفاده می کند که به نظر می رسد از کارتون های کودکان الهام گرفته شده باشد. در واقع تیم طراحی گرافیکی بازی به گونه ای دنیای این بازی را خلق کرده که کاملا متناسب با مخاطبین کم سن و سال و حتی کودکان باشد. با اینکه جزئیات بافت های گرافیکی در حد و اندازه یک بازی سال ۲۰۲۳ نیست، ولی به خودی خود همچنان قابل توجه است و به خوبی می تواند مخاطبین جوان خود را مجذوب کند.

همراه با این سبک هنری، یک موسیقی متن فوق العاده شنیدنی نیز وجود دارد که به بهترین شکل ممکن شما را همراهی می کند. این ویژگی در صداگذاری محیطی نیز صدق می کند و در ایجاد یک اتمسفر نسبتا دلهره آور کمک زیادی کرده است.

شما در مسیر رسیدن به هدف اصلی خود یعنی کشف هویت کودک ربای داستان و اینکه انگیزه او از انجام چنین کاری چیست، معماهای زیادی را در ۵ مکان مختلف بازی حل می کنید. در این هنگام باید از دید آدم ربا نیز مخفی بمانید و اجازه ندهید او شما را پیدا کند. در گیم پلی بازی Horror Tale 2: Samantha، نحوه حرکت و چگونگی بازی به شما بستگی دارد. منظور از چگونگی انجام بازی در اینجا این است که سعی کنید قبل از فرار برخی از معماها را حل کنید، در حالی که از خطر تهدید آدم ربا که همواره در منطقه در حال گشت زنی است، اجتناب می کنید و شما این کار را با جابجایی مخفیانه در اطراف مراحل هزارتومانند انجام می دهید، مراحلی که پر از پیچ و خم هستند و دائما شما را با لحظات پرتنشی روبرو می کنند.

لحظاتی که آدم ربا شما را می بیند که در این صورت باید بدوید و سپس در مکان های خاصی پنهان شوید که برای این منظور، سطل ها یا مناطق انتخاب شده مشخصی وجود دارد تا زمانی که خطر برطرف شود. این که آیا از این مکانیک بازی لذت می برید یا نه، کلید لذت بردن شما از بازی خواهد بود. شخصاً، این کاری است که بارها انجام داده ام و کمی از آن خسته شده ام. با این حال، برای دیگران بسیار سرگرم کننده خواهند بود و می توانند از این چالش لذت ببرند.

دیگر بخش های گیم پلی نیز صرف حل انوع معماهایی می شود که اغلب شامل یافتن تعدادی آیتم و نحوه استفاده از آنها در مکان های مشخص شده می شود. در این موارد بازی از یک سیستم راهنمایی استفاده می کند که البته تعداد دفعات استفاده از آن محدود است.

حرف آخر

به بازیکنانی که نسخه اول را بازی کرده اند، توصیه می کنم حتما Horror Tale 2: Samantha را تجربه کنند. با اینکه پیشرفت های زیادی در آن دیده نمی شود و بیشتر المان های خود را از نسخه قبلی وام گرفته، ولی همچنان یک بازی ماجراجویی و مخفی کاری لذت بخش است که ارزش وقت گذاشتن را دارد. سبک گرافیک کارتونی بازی زیبا است و صداها و صداگذاری در سطح بالایی قرار دارند. من مشتاقانه منتظر ادامه این داستان ترسناک هستم.

Verdict

For players who have played the first version, I recommend that you definitely try Horror Tale 2: Samantha. Although there are not many improvements in it and it borrows most of its elements from the previous version, it is still an enjoyable adventure and stealth game that is worth your time. The cartoon style of the game is beautiful, and the sounds and voices are at a high level. I look forward to the continuation of this horror story

7.9

نقاط قوت

  • گرافیک به سبک کارتونی بازی واقعا خوب طراحی شده است
  • صداگذاری عالی و موسیقی متن تحسین برانگیز
  • موفق در ایجاد یک اتمسفر رعب آور
  • روایت داستانی جذاب با مولفه های چندشاخه ای

نقاط ضعف

  • وجود برخی باگ ها در بخش هایی از بازی
  • همانند نسخه قبلی خود، یک بازی نسبتا کوتاه است
7 گرافیک
8.5 گیم پلی
8.5 داستان
7.5 موسیقی