نقد و بررسی Ice Cream Surfer

نقد و بررسی Ice Cream Surfer

یادتان است در کودکی خود عاشق انواع و اقسام شیرینی ها و شکلات ها بوده اید ؟ با شما شرط میبندم که مزه تک تک آن شکلات های خوشمزه ای را که دور از چشم والدین خود خورده هنوز که هنوز است در زیر زبانتان حس میکنید . آیا این مورد درباره سبزیجات موجود در غذایتان یا سالاد هایی که مادرتان برای شما کناز میگذاشت نیز صدق میکند ؟ به طور قطع میتوانم بگوییم خیر ، مگر اینکه تمام خانواده شما و خاندانتان گیاهخوار باشند و شما نیز شیفته و دیوانه کاهو و کلم بروکلی باشید ! میخواهید با آنها بجنگید ؟ آماده جنگ با تمام سبزیجات عالم هستید ؟ بله شما بازی درستی را انتخاب کرده اید ، به کمک شیرینی ها و شکلات های خوشمزه خود در مقابل آن سبزیجات تلخ و بدمزه قیام کنید !

دنیایی را تجسم کنید که در بامزه ترین حالت ممکن ترکیب سبزیجات و شیرینی ها را نشان دهد ، ترکیب بندی رنگ های تیره و سبزرنگ در کنار رنگ های روشن و شاد و سفید و صورتی ، این ساده ترین حالتی است که میتوان دنیای بازی را با آن شرح داد . مراحل بازی ، منو ها و کاراکتر ها و دشمنان همگی طراحی پیکسلی ساده و جالبی را دارند . سبک گرافیک بازی به شکلی است میتواند کودک ۵ ساله ای را به سمت بازی بکشاند و همراه او پدر ۳۰ ساله اش را نیز مجاب به تجربه بازی کند . این نکته بازی واقعا بسیار خوب است و میتواند تاثیر به شدت خوبی را در تجربه بازی در تمام سنین ایجاد کند .

داستان بازی کاملا ساده است . در خلاصه ترین حالت آن میتوان گفت که شما یک کودکی حدودا ۶ یا ۷ ساله هستید که نمیخواهد سبزیجاتش را بخورد و به شکلی در ذهن خود دنیایی را خلق میکند که در آن سبزیجات موجودات پلیدی هستند و نیرو های خوب تمام شیرینی های آن جهان هستند ، اما حواستان باشد که آنها واقعا خوب هستند یا به ضرر شما تمام میشوند ! تنوع شخصیت های بازی نیز خوب است و شخصیت پردازی قابل قبولی را دارند . بازی با ایجاد یک شخصیت خاص برای هر کاراکتر باعث شده است که حتی یک لحظه بازیکن به این فکر نکند که شخصیت ها شبیه هم هستند و فقط یک کپی از دیگری هستند ، برعکس باعث رضایت بازیکنان از بازی شده است و بازیکن را وا میدارد تا بیشتر با آنها آشنا شود .

موسیقی در اکثر این سبک از بازی ها جالب و خوب کار شده است و احساس هیجان را به مخاطب خود به طور کامل منتقل میکند . اما در این عنوان کاملا ناامید کننده است و به شدت تکراری ! در حدی که از جایی به بعد واقعا از موسیقی بازی متنفر میشوید و هر ثانیه از تجربه بازی را همراه تصوری در ذهنتان شامل لحظه ای که طراح بازی را خفه میکنید بگذرانید ! تمام این نکات کاملا واقعی هستند و بدون کوچیک ترین سخن اضافه گفته شده اند ، شک نکنید که صداگذاری بازی و موسیقی آن اگر وجود نداشت میتوانست تجربه لذت بخش تری را ارائه دهد !

پایین بروید ، بالا بروید ، از ضربات دشمن جاخالی بدهید و ضربه بزنید ، اساس کلی این سبک بازی اینچنین است . ممکن است در ابتدا کمی سخت به گیم پلی بازی عادت کنید که خب این کاملا طبیعی است . سرعت حرکت و لحظه مناسب برای ضربه زدن به دشمن کاری نیست که بتوان یک ساعته در آن استاد شد . گیم پلی بازی در سبک خودش متوسط رو به بالا است و لحظات خوبی را به شما ارائه میدهد ، مخصوصا با وجود کاراکتر های متنوع و سبک مبارزه انحصاری آنها واقعا شما را سگرم خواهد کرد . تنوع خوب دشمنان را نیز به هیچ عنوان از یاد نبرید !

حرف آخر

بازی ای که شما در فکرتان به تجربه آن فکر میکنید یک بازی تقریبا کودکانه است ، البته نه من و نه خیلی های دیگر نمیدانیم که شما همین حالا از سبزیجات متنفر هستید یا خیر ! بهرحال تجربه این بازی شما را کمی به کودکیتان میبرد و احساس جالبی را به شما میدهد .

verdict

The game you think about is an almost childish game, but neither I nor many others know if you hate vegetables right now! Anyway, the experience of this game will take you a little to your childhood and give you an interesting feeling

7.1

نقاط قوت

  • گرافیک بامزه
  • داستان جالب و جدید
  • گیم پلی درگیر کننده و اعتیاد آور

نقاط ضعف

  • موسیقی به شدت تکراری و خسته کننده
  • صداگذاری بد در کل بازی
8.5 گرافیک
9.5 گیم پلی
7.5 داستان
3 موسیقی