نقد و برسی Jets’n’Guns 2

نقد و برسی Jets’n’Guns 2

اگر بعد از مدتی از بازی های جدی خسته شده اید و دلتون یک بازی پر هیجان و پر از انفجار کوتاه به عنوان زنگ تفریح می خواهد، Jets’n’Guns 2 دقیقا همان چیزی است که باید تجربه کنید. این بازی ۱۱ دسامبر جولای ۲۰۱۸ برای رایانه های شخصی منتشر شده و در حال حاضر برای نینتندوسوییچ هم موجود است و Rake in Grass وظیفه ی ساخت و سپس انتشار آن را بر عهده گرفته است. شما رو دعوت میکنم به نقد بازی Jets’n’Guns 2 که توسط وبسایت نقد و برسی gamingles برای شما دوستان تهیه شده است. با ما همراه باشید.

در این بازی شما باید به عنوان یکی از خلبان های مشهور و ماهر از سیارات مختلف در برابر جنگی که موجودات اهریمنی  از یک بعد دیگر به راه انداخته اند دفاع کنید. داستان بازی نسبت به یک بازی ایندی که تمرکزش در بخش گیم پلی است خوب عمل کرده و شما را تا آخر در بازی نگه می دارد. شخصیت های بازی هم با وجود نداشتن نقش زیادی در بازی به خوبی طراحی شده اند.

بگذارید کمی از گرافیک و موسیقی بازی بگویم و بعد وارد گیم پلی بازی شویم که کامل آن را مورد برسی قرار دهم. گرافیک بازی بسیار خوب عمل کرده و تکسچر های بازی جزئیات زیادی دارند. بهترین بخش گرافیکی بازی، افکت های تیراندازی ،‌ آتش و انفجار است که بسیار محسوس هستند و بر هیجان بازی نیز می افزایند. طراحی سفینه ی خودتون و دشمن نیز به خوبی صورت گرفته است و اگر در بخش منوی بازی نیز موقع شخصی سازی سفینتون و یا اضافه کردن آپگرید ها به آن به جزئیاتش دقت کنید شگفت زده خواهید شد. طراحی منو های بازی به سبک بازی های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ است که خاطرات خوبی را زنده می کند.

محیط های بازی تنوع زیادی دارند و از خورشید های نورانی تا سرزمین های دریایی در بازی دیده می شوند و در هرکدام از آن ها افکت های صوتی و تصویری مخصوصی می بینیم که به بازی تنوع بخشیده است. موسیقی بازی نیز تاثیر عمیقی بر روی روند بازی گذاشته است. ترکیب ترک های راک با انفجار های عظیم و موج عظیم دشمنان حسابی هیجان بازی را بالا می برد و لذت منفجر کردن سفینه های دشمن را دو چندان می کند.

حال که خیالمان از داستان ، موسقی و گرافیک بازی راحت شد صورت کامل به گیم پلی بازی می پردازم‌:

در ابتدا شما خلبان و ظاهر سفینتون رو به صورت کامل شخصی سازی می کنید که به نظرم این بخش خودش دقایقی از شما وقت خواهد گرفت و بعد از آن وارد دنیای پر آشوب بازی می شوید. کلید های بازی سادن و به جهت های اصلی ،‌ شلیک و پاورآپ خلاصه می شوند. در بازی موج عظیمی از دشمنان چه هوایی ،‌ چه زمینی و حتی کشتی ها در برابر شما قرار می گیرند و وظیفه ی شما نابود کردن آن هاست. هر مرحله از بازی مثل بازی های شوت ام آپ کلاسیک باس فایت مخصوص خود را دارد که چه از نظر بصری و چه از نظر فنی فوق العاده طراحی شدند و مبارزه کردن با آن ها لذت بخش است.

در مورد سختی و یا آسانی بازی اما نمی توان به صورت درست و حسابی پاسخ داد چرا که بازی بیشتر بر روی سلاح ها و میزان آپگرید کردن سفینتون تمرکز داره و هرچقدر که تجهیزات بهتری بر روی سفینتون نصب کنید بازی آسان تر می شود. نصب کردن این ابزار هم در نوع خود جالب است و میتونید با پولی که از بازی به دست می آورید تعدادی سلاح اصلی و فرعی رو به سفینتون متصل کنید که این بخش کمی پیچیده طراحی شده ولی با پیشرفت در بازی کم کم بر روی آن تسلط پیدا خواهید کرد.

در بازی با توجه به محیطی که در آن برای ماموریت اعزام شده اید گیم پلی بازی کمی متفاوت تر می شود و مثلا در مراحلی که در بازی دریا وجود دارد می توانی دشمنان بازی تمی دریایی دارند و بیشتر از کشتی ها و قایق ها تشکیل شده اند و نوع مبارزه ها کمی متفاوت می شود که این اتفاق هم در نوع خود جذاب است و بازی رو از یکنواخت شدن نجات می دهد.

Jets’n’Guns 2 یک تجربه ی فوق العاده از سبک شوت ام آپ است. این بازی ۱۴ دلار قیمت دارد و متاسفانه فعلا برای کنسول های ایکس باکس و پلی استیشن موجود نیست ولی عنوانی که کم ایراد است و شما رو با هر سلیقه ای راضی نگه می دارد. اگر از علاقه مندان این سبک از بازی هستید که حتما این بازی رو تجربه کنید و مطمئن باشید تا مدت ها لذت آن از خاطرتان پاک نمی شود ولی اگر دوست دارید که وارد این سبک هم بشید این بازی یک دروازه ی ورود کاملا مناسب است. ممنون که تا این جای کار همراه ما بودید و امیدوارم که از نقد و برسی این بازی جذاب لذت برده باشید.

8.6

نقاط قوت

  • گرافیک بازی مخصوصا در قسمت افکت های انفجار
  • موسیقی شنیدنی و تاثیرگذاری در بازی
  • گیم پلی سرگرم کننده

نقاط ضعف

  • اشکالات کوچک در لول دیزاین
8.5 گرافیک
9 گیم پلی
8 داستان
9 موسیقی