نقد و بررسی Journey of the Broken Circle

نقد و بررسی Journey of the Broken Circle

برخی از بازی ها را میتوان سفر به درون خود نامید، بازی هایی مثل Paws and Soul یا Journey. بازی هایی که شما را در یک سفر عرفانی و معنوی قرار داده و هدفشان نیز چیزی بیشتر از یک بازی و یا داستان درگیر کننده میباشد. آن ها شما را به درون و عمق وجود خودتان خواهند برد و بیشتر با جنبه های و عواطف انسانی افراد دست و پنجه نرم خواهند کرد. لذت در اینگونه بازی از سفر های زیبایشان شروع شده و در درون قلب و روح مخاطبانشان پایان میابد. برخی از این بازی ها درمانی برای احساسات آشفته خود و همینطور راهی برای بهتر کردن احوال و روحیات مخاطبانشان است و از این نظر ما با یک اثر ارزشمند و فوق العاده مواجه خواهیم بود. پس اگر شما هم به دنبال کمی آرامش و یا برانگیخته کردن احساسات خود هستید این بررسی را از دست نداده و با ما همراه باشید.

بازی Journey of the Broken Circle یک اثر بسیار جذاب و عرفانی بوده که شما را به عمق تنهایی شخصیت اصلی داستان خواهد برد. بازی در سال ۲۰۲۰ و برای پلتفرم Nintendo Switch و همچنین رایانه های شخصی منتشر شده است. شما به عنوان یک دایره ناقص در بازی حضور دارید و برای رسیدن به کمال و فرار از تنهایی راهی سفری معنوی خواهید شد. بازی مستقیما با احساسات شما درگیر خواهد شد و همچنین شما را در مفاهیم عمیق درون خودش غرق خواهد کرد. روند داستانی بازی بسیار خوب و کم نظیر کار شده و در آن شما میتوانید تطابق هایی را با زندگی و اخلاقیات خود پیدا کنید. بازی در اکثر نقا خود روندی مثبت  را طی خواهد کرد و شخصیت های دیگر آن نیز به خوبی کار شده اند.

شما باید به دنبال کمال رفته و نیمه ی ناقص و یا همان گم شده ی خود را پیدا کنید. بیشتر بازی های این سبکی یا به صورت رمان های تصویری ساخته میشوند و یا حضور و تاثیر گیم پلی در آن ها بسیار کم است، اما در بازی Journey of the Broken Circle ما با یک گیم پلی بسیار جذاب و همچنین مرتبط با داستان طرف هستیم که لذت تجربه بازی را چندین برابر خواهد کرد. شما یک دایره هستید که باید در دنیای پلتفرمر بازی به گذر از سطوح و پیش روی در مراحل بپردازید. همچنین در طول سفرتان با شخصیت های زیادی برخورد خواهید کرد و به نحوی با آن ها ارتباط خواهید گرفت، هر کدام از آن ها به شما قابلیت های مقطعی خواهند داد که هم برای گیم پلی بازی بسیار متنوع و جذاب است و هم برای داستان و انتقال مفاهیم آن بسیار مهم.

شما خواهید فهمید که این موجودات نمیتوانند مکمل خوبی برای شما باشند و هرچقدر که از خود و قابلیت هایشان به شما بدهند بازهم شما نمیتوانید به کمال رسیده و زندگی شیرین تری را برای خودتان رقم بزنید. پس از جدایی از موجودات مختلف بازی شما بار دیگر به تنهایی خود قدم خواهید گذاشت و به دنبال نیمه ی کامل خود راهی ادامه ی سفرتان میشوید. بازی به نوعی شما را تشویق به خودشناسی خواهد کرد و تاثیری که بر روی ذهن و قلب مخاطبانش خواهد گذاشت بدون شک تا مدت ها در ذهنتان ماندگار شده و در برخی مواقع شما را دچار تغییراتی نیز خواهد کرد.

جلوه های گرافیکی و بصری بازی هم سیار خوب طراحی شده و هر لحظه ی این سفر را برایتان متفاوت و متنوع خواهد کرد. ما با یک ترکیب بسیار خوب از داستان و گرافیک و گیم پلی روبرو هستیم که تمامی آن ها در خدمت ایده اصلی بازی بوده و شما را تا حد بسیار زیادی درگیر خودشان خواهند نمود. کیفیت باف های بازی بسیار خوب و قابل قبول کار شده و طراحی مینیمال شخصیت های بازی به لذت و جذابیت بازی می افزاید.

حرف آخر

بازی Journey of the Broken Circle یک عنوان بسیار با ارزش و کم نظیر برای سفر به درون ذات ما انسان ها و درمان تنهایی است، بازی به شکل مستقیم با مفتهیمی مانند به کمال رسیدن و تاثیر روابط و فرار از تنهایی و از همه ی آن ها ویژه تر به خودشناسی خواهد پرداخت. شخصیت های درون بازی از تمامی جهات خوب و فوق العاده خواهند بود و تجربه سه تا چهار ساعته شما از بازی را بسیار متفاوت تر خواهند کرد. بازی ارزش بسیار بالایی برای تجربه را دارد و به تمامی دوست داران بازی های ویدیویی پیشنهاد میشود.

Verdict

Journey of the Broken Circle is a very valuable and unique title for traveling inside our human nature and healing loneliness, playing directly with concepts such as reaching perfection and the impact of relationships and escaping from loneliness and all of them It will pay more attention to self-knowledge. The characters in the game will be good and wonderful in all respects and will make your three to four hour experience of the game much different. The game is very valuable for the experience and is recommended to all video game lovers.

9.3

نقاط قوت

  • مفاهیم بسیار خوب
  • داستان به شدت تاثیر گذار
  • گیم پلی خوب و در خدمت داستان
  • گرافیک هنری جذاب

نقاط ضعف

  • برخی مکانیزم های کنترل
9 گرافیک
9 گیم پلی
10 داستان
9 موسیقی