نقد و بررسی Kid Tripp

نقد و بررسی Kid Tripp

مقایسه های بازی ها با یکدیگر آنچنان قابل قبول نیست اما در برخی اوقات این اتفاق واقعا اجتناب ناپذیر است. من نیز هر وقت عنوان چالش برانگیز پلتفرمری را تجربه میکنم ناخودآگاه به یاد بازی Dead Cells افتاده و خب بازی های دیگر را نیز با آن مقایسه میکنم. بازی ای که واقعا مانند یک استاد مهربان و سختگیر بوده و شما را با تمام سختگیری ها باز هم به جذاب ترین شکل در خود نگه داشته و هر بار شما را به زیبایی هرچه تمام تر برای رسیدن به تعالی کمک خواهد کرد.

بازی Kid Tripp یک عنوان کپی شده و دست دوم از بازی هایی نظیر Dead Cells است. بازی با نبود تنوع و مشکلات جدی تری نیز دست و پنجه نرم میکند. تلاش آن برای چالش برانگیز کردن بازی بسیار بی محتوا بوده و فقط سعی در کشتن شما خواهد داشت. شما نمیتوانید منطقی را در بین مرگ های آن پیدا کرده و خود را از آن ها نجات بدهید. فرقی نمیکند که شما میخواهید از فاکتور سرعت استفاده کرده یا دقت عمل بالایی داشته باشید یا اصلا مهارت هایتان در پیشروی در بازی های چالش برانگیز بسیار بالا باشد. در  هر حال شما در بازی خواهید مرد و سپس از ابتدای مرحله خواهید آمد اما خوشبختانه مراحل بازی بسیار کوتاه بوده و بازی صرفا نمیخواهد شما را مجازات و یا تشویق به بهتر بازی کردن و بالا بردن مهارتتان کند، بلکه فقط میخواهد بگوید که من هم سخت هستم و میتوانم بازیکنان را به کشتن دهم، پس باید از من نیز به اندازه ی دیگر بازی های موفق چالش برانگیز تقدیر کنید.

منطق بازی بیشتر از نیست ولی مشکلات آن بسیار بیشتر از این حد میباشد. شما در بازی رسما با هیج داستانی روبرو نخواهید بود و خب همین. نه داستانی، نه شخصیت پردازی، و نه دیالوگی. بازی اصلا هیچ قسمت و روایتی را به هیچ شکلی در خود جای نداده و شما اولین تلنگر در مورد بی محتوا بودن آن را دریافت خواهید کرد. شاید با خود بگویید که صرفا همه ی بازی ها نیاز به داستان نداشته و عناوین بسیار زیادی وجود دارند که بدون وجود داستان نیز جذاب خواهند بود.

اما خب این بازی اصلا چیزی ندارد که بخواهد جای قسمت های دیگر آن را پر کند. شما در بازی نه دشمنان متنوعی دیده و حتی اصلا با هیچ گونه باس در هیچیک از مراحل روبرو نخواهید شد. شما در یک سطح تکراری با دشمنانی تکراری بار ها روبرو شده و از مرگ های بی منطق در بازی دیوانه خواهید شد. بازی هیچ سیستم ارتقا مهارت و در کل هیچ تنوع مهارتی نیز نداشته و از چند حرکت ابتدایی تا انتهای آن استفاده خواهد کرد.

تنها قسمت مهم و با ارزش بازی کم بودن گیم پلی آن است، آن هم بخار اینکه زودتر شما را از یک جهنم تکراری و حوصله سر بر و علاوه بر آن بسیار بی منطق نجات خواهد داد و میتوانید بازی را از روی کنسول خود برای همیشه و بدون اجساس پشیمانی پاک کنید. جلوه های بازی نیز بیشتر به سمت نوستالژی بودن رفته و ما را یاد آورد عناوین نسل های ابتدایی کنسول ها و در دهه های ۹۰ میلادی خواهد انداخت. اما این به هیچ وجه قابل قبول نیست که شما هیچگونه تغییری در جلوه های بصری بازی را مشاهده نکرده و در تمام بازی عدم تنوع جلوه های گرافیکی شما را عذاب دهد.

حرف آخر

در حالت کلی بازی هیچ فاکتوری را برای سرگرم کردن شما نخواهد داشت و تنوع پایین دشمنان، نبود روایت و داستان و شخصیت پردازی، عدم وجود سیستم مهارت و جلوه های به شدت تکراری در گرافیک بازی شما را تا حد غیر قابل وصفی از تجربه این عنوان پشیمان خواهد کرد. بازی به جای آنکه چالش برانگیز باشد به طور بی منطقی سخت بوده و شما را تا حد زیادی اذیت خواهد کرد. شما هیچ دلیلی برای مرگ هایتان در طول بازی پیدا نخواهید کرد. بازی از هیچ ارزشی برای تجربه برخوردار نیست حتی اگر که رایگان باشد.

Verdict

in general, the game will have no factor to entertain you, and the low variety of enemies, lack of narrative and story and characterization, lack of skill system and highly repetitive effects in the game graphics will make your experience of this title indescribable to an indescribable extent. Will regret. Rather than being challenging, the game is unreasonably hard and will bother you greatly. You will not find any reason for your deaths during the game. The game has no value for the experience even if it is free.

4.6

نقاط قوت

  • گرافیک 8 بیتی نوستالژی

نقاط ضعف

  • عدم وجود داستان
  • عدم وجود دشمنان خاص
  • سخت بودن بی منطق بازی
  • عدم تنوع در جلوه های بصری
  • بازی بسیار بی محتوا و کسل کننده
5 گرافیک
4.5 گیم پلی
4 داستان
5 موسیقی