نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

برخی از توسعه دهندگان بازیهای ویدئویی، عناوینی را می سازند که با توجه به عملکرد نه چندان جالب خود، فقط به فروش متوسط آنها امیدوارند. این کمپانی ها اغلب روی یک پروژه تجاری سرمایه گذاری می کنند و باید به اندازه کافی درآمد کسب کنند تا بتوانند به ساخت عناوین بیشتر ادامه دهند. در بیشتر اینگونه بازیها معمولا علاقه و تلاش زیادی صرف می شود تا محصول نهایی بتواند رضایت مخاطبین را جلب کند. بازی هایی مانند Kovox Pitch نیز در زمره آنها قرار می گیرد و جزو پروژه های پرشور توسعه دهندگانی هستند که جملاتی مانند “من سعی می کنم همان بازی را بسازم که همیشه می خواستم بازی کنم” را به خوبی تداعی می کنند.

شما می توانید عشقی را که در این نوع بازی ها گذاشته شده است احساس کنید، اما همچنین می توانید درک کنید که برای یک مخاطب ساخته شده اند و فقط گیمرهای محدودی از تجربه چنین عناوینی لذت خواهند برد. من این احساسات را پس از تجربه از Kovox Pitch دریافت کردم. می توانید دقتی را که در ساخت این بازی انجام شده است را به خوبی حس کنید. در عین حال، اگر منحصربه‌فرد بودن آن نبود، آن را کاملاً عجیب وغیرمنتظره می یافتید و بیشتر به نظر می رسید برای تکمیل حس کنجکاوی سازنده‌اش ساخته شده تا اینکه بتواند برای تجربه سایر بازیکنان. لذت بخش باشد.

Kovox Pitch یک بازی به اصطلاح ریتمی یا موسیقی محور عجیب و غریب است که ضربات بیسبال را با داستان سرایی ناخوشایند ترکیب می کند. در مجموع دو حالت قابل بازی در این عنوان وجود دارند: حالت داستانی و حالت The Free Play. حالت داستان همان جایی است که احتمالاً بیشتر وقت خود را خواهید گذراند. این حالت اصلی و تمرکز عمده گیم پلی است و جایی که شما می توانید نحوه انجام بازی را یاد بگیرید.

در حالت داستانی Kovox Pitch، مراحل به ۳ گروه بندی می شوند که هر سه در یک مکان جدید بازی شده و توسط بخش های روایی کوچک روایت می شوند. داستان بازی که از طریق مکالمات یکطرفه ارائه می شود، حول ارتباط مجدد دو برادر می چرخد. شخصیتی که در طول بازی کنترل می‌کنید هرگز صحبت نمی‌کند، اما برادر بزرگ‌ترش حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. برادر بزرگتر که در اوایل زندگی از شهرشان دور شده است، اکنون دوباره بازگشته و می خواهد آنچه را که یاد گرفته است به خواهر یا برادر بیسبال بازی کننده اش بگوید. برادر بزرگتر باید در مورد مسائلی مانند زندگی او در شهر، روابطش با دوستانش، دلتنگی برای زادگاهش به نکات مهمی اشاره کند. اگرچه این یک روایت عجیب برای یک بازی ویدیویی با این ماهیت است.، ولی داستان از نظر تم با سبک موسیقی، جلوه های بصری و سبک بسیار متفاوت است.

همچنین داستان به طرز ناخوشایندی تحویل داده شده است. صداپیشه شخصیت اصلی، خطوط دیالوگ ها را با جملاتی خشک و بی روح بیان می کند. اگر بخواهیم منصف باشم، به نظرم این ضعف از جایی ناشی می شود که بخش‌هایی از داستان بی‌اهمیت به نظر می‌رسد. چند فصل وجود دارد که وقتی برادر در مورد چیزهای پوچ صحبت می کند، احساس پُر کننده می کند. این یکی از آن لحظاتی است که احساس می کنید این فصل ها احتمالاً برای خالق Kovox Pitch معنایی خاص داشته اند.

خوشبختانه، گیم پلی بازی Kovox Pitch هر گونه عملکرد متوسطی را در داستان جبران می کند و بسیار ساده است: توپ های بیسبال از سمت راست به چپ به حرکت درمی آیند، هدف فشار دادن یک دکمه برای ضربه زدن به هر توپ است که وارد یک نماد دایره ای در مقابل شخص ضربه زن می شود. اگر این کار را به موقع انجام دهید، آنها حذف خواهند شد. البته نحوه وارد شدن توپ ها بر اساس نوعی موسیقی انجام می شود که در سایر بازیهای ریتمی اینگونه است.

از جمله ضعف های اصلی بازی این است که یکی از بهترین ویژگی‌های نسخه PC را ندارد. این ویژگی، ویرایشگر آهنگ یا track editor است، در نسخه رایانه شخصی، می‌توانید آهنگ‌های خود را آپلود کنید و ریتم بیسبال را برای پخش بسازید. به دلایل نامعلوم، این مورد در نسخه نینتندو سوئیچ و کنسول ها وجود ندارد و واقعا شرم آور است که یکی از بهترین جنبه های بازی در این پورت گم شده است. حدس می‌زنم این هزینه‌ای است که برای دریافت بازی روی کنسول‌ها باید پرداخت می‌شد.
همچنین به طور عجیبی، منحنی سختی بیشتر شبیه یک منحنی زنگوله است تا یک منحنی شیب دار صعودی. برای مثال در فصل آخر، آنچه شما انتظار دارید پیچیده ترین باشد، دارای برخی از کندترین و آسان ترین مراحل در کل بازی است، البته اینها پس از گذراندن برخی از مراحل بسیار در سطوح قبلی ظاهر می شوند که یک تغییر بسیار خوشایند است.

حرف آخر

Kovox Pitch علیرغم طرح داستانی نه چندان جالب خود و فقدان track editor، همچنان ارزش بازی کردن را دارد. این یک بازی ریتم عجیب با حال و هوای منحصربه‌فرد است و از سبک موسیقی پانک که به ندرت استفاده می‌شود برای تاثیرگذاری عالی و هر چه بهتر خود استفاده می‌کند. اگرچه این بازی کاملاً یک موفقیت چشمگیر محسوب نمی شود، اما طرفداران بازی های ریتمی و موسیقی محور را برای چند ساعت سرگرم خواهد کرد.

Verdict

Kovox Pitch is still worth playing despite its lackluster plot and lack of a track editor. It’s a quirky rhythm game with a unique vibe, and it uses the rarely used punk style of music to great effect. Although this game is not quite a smash hit, it will keep fans of rhythm and music games entertained for hours

7.5

نقاط قوت

  • ارائه یک کمپین داستانی هیجان انگیز و پرمحتوا
  • جلوه های بصری دلپذیر و زیبا
  • موسیقی های متنوع در سبک های مختلف

نقاط ضعف

  • داستان سرایی تا حد زیادی ناخوشایند است
  • روی کنسول نینتندو سوئیچ فاقد حالت track editor است
  • منحنی دشواری بازی از یک روند غیرعادی پیروی می کند
8 گرافیک
7.5 گیم پلی
6.5 داستان
8 موسیقی