نقد و بررسی La – Mulana 2

نقد و بررسی La – Mulana 2

La-Mulana 2 دارای خرابه‌ های باستانی، اسرار حیرت ‌انگیز، تعداد بیشماری از موارد غیرقابل توصیف، و دشمنان وحشتناک است که ترکیب آن ها در نهایت یک “بازی اکشن اکتشافی باستان‌ شناسی” کامل را شکل می دهد. در La-Mulana 2 ، شما نقش لمیسا کوزوگی (Lumisa Kosugi)- دختر قهرمان عنوان قبلی- را بر عهده می گیرید. لمیسا خرابه‌ های باستانی La-Mulana 2 را بررسی می‌ کند. ناامیدانه برای یافتن علت ظاهر جدیدتر هیولاها از خرابه‌ ها، به سمت دیگری از La-Mulana 2 می رود. خرابه ‌ها که به Eg-Lana مشهور است را پیدا کرده اند. خرابه‌ های وسیع را که شامل نقشه‌ های میدانی متعدد است را کاوش کنید، اسرار و معماهای موجودات را با استفاده از قرص ‌های سنگی و پیام‌ هایی که در طول راه کشف می‌ کنید، حل کنید و در عمیق ‌ترین عمق این ویرانه غول ‌های عظیمی که به نام “نگهبان” شناخته می شوند را بیرون بیاورید. شما باور نخواهید کرد که راز بزرگ Eg-Lana در پایان سفر شما منتظرتان است.

La-Mulana 2 به عنوان یک بازی سبک “Metroidvania” شناخته شد (یک بازی دوبعدی پلتفورمر با تاکید بر اکتشافات غیر خطی). گفته می ‌شود که هسته اصلی بازی، رمز گشایی معماهایی است که در سراسر بازی پخش شده ‌اند و حل معماهای موجود به عنوان بخشی از خرابه‌ ها وجود دارند. این بازی یک تجربه کلاسیک همانند نسل قبلی خود ، La-Mulana 2 دارای یک آموزش زیاد نخواهد بود.

به عنوان یک کاشف با تجربه، این وظیفه ی شماست که رازهای پنهان را در خرابه ‌ها کشف کنید و حقیقت را به تنهایی بیابید و همه چیز به شما بستگی دارد. با سرعت خود کاوش کنید: با رمز گشایی متن مرموز در آثار تاریخی که در میان خرابه‌ ها پراکنده شده ‌اند، به تدریج راز این خرابه ‌ها را کشف خواهید کرد. که به کدام بخش از زیر زمین برخورد می‌ کنید، و به چه ترتیبی پیش می روید. گاهی اوقات شما برای تشخیص تغییرات ظریف در محیط نیاز به استفاده از تغییرات در پس‌زمینه‌ ها، صداهای مرموز، قدرت دشمنان و یا حیله گر بودن تله ها خود دارید.

یک ماجراجویی عظیم: مناطق مختلفی طراحی و یک راز عمیق که یک سیستم عظیم غار را در بر می ‌گیرد ایجاد شده است. این یک عنوان ایندی خیلی بزرگ است.پیش ‌بینی شده است که تازه واردان به این مجموعه احتمالا قادر خواهند بود تا این بازی را در ۲۰ تا ۳۰ ساعت شفاف سازی کنند. به دلیل ماهیت غیر خطی Eg-Lana La-Mulana 2 قابلیت پخش مجدد زیادی را خواهد داشت. وحشت جدید، سلاح‌ های جدید و بسیاری از هیولاهای وحشی و وحشتناک و نگهبانان در اعماق این شبکه زیرزمینی جدید در سر راه شما ایستاده اند. خوشبختانه، یک انبار ابزار در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا به شما در سفر کمک کند.

برعکس ۱ La-Mulana بازسازی یک بازی با سبک یکپارچه سازی با سیستم عامل بود که در نسبت ابعاد ۴: ۳ اجرا شد و همین امر پشتیبانی از صفحه گسترده را غیرممکن می کرد اما در La-Mulana 2 پشتیبانی از صفحه گسترده وجود دارد. برای La-Mulana 2، نقشه ‌ها و اتاق ‌های مختلف طراحی شده‌ اند تا با ابعاد ۱۶: ۹ سازگار باشند، و تصویر آن را برای تلویزیون و مانیتور کامل کنند.در حال مبارزه با دشمنان سرسخت که به دنبال ممانعت از پیشرفت شما هستند. و بیش از ۶۰ مورد از انواع مختلف کمک به شما برای کشف خرابه ‌ها و با بیش از ۲۰۰ هیولا و شخصیت‌ های دیگر در بازی بازی.

شما باید توجه ویژه ‌ای به کنترل ‌های بهتر در این زمان داشته باشید. برخلاف پدرش، Lumisa راز تغییر تکانه میانه هوا را کشف کرده ‌است و کنترل بیشتری در بسیاری از بخش‌ های سکوی سخت و طاقت فرسا که تحمل خواهد کرد را به او می ‌دهد. Lumisa به جای اینکه جهش کند باید از روی لبه ها راه برود و این تغییر جزئی ای با نسخه قبلی و راه حلی برای این است که مانند یک سنگ غرق نشود. یک چیز مشابه دیگر را نیز می توان برای کلیت پیشرفت گفت. احساس می کنید فقط کمی بیش تر از آنچه در نسخه اصلی La Mulana انجام دادید، ترفیع و اسرار را بدست می آورید، و تجربه ای بهتر، با ارزش تر و پاداش دهنده تر خواهید داشت که به طور مداوم با وعده چالش بیش تر شما را طعمه می کند.

حرف آخر

در نهایت La-Mulana 2  پر از معماهایی است که نیاز به برخورد هوشمندانه دارد. بخش های مختلف این بازی شامل راهرو ها و مناطق با دقت مورد بررسی قرار گرفته اند و قرار است شما را کاملا به چالش بکشند. La-Mulana 2  پیمان باستانی و نوستالژی است، و به سادگی نمی توان آن را از دست داد.

Verdict

Finally, La-Mulana 2 is full of mysteries that require clever collision. The various parts of the game, including the corridors and areas, have been carefully examined and are going to challenge you completely. La-Mulana 2 is an ancient treatise on nostalgia, and it simply cannot be missed.

 

 

 

8.3

نقاط قوت

  • شخصیت پردازی عجیب و دوست داشتنی
  • داستان چالش برانگیر

نقاط ضعف

  • بازی گیم پلی طولانی دارد.
  • خسته کننده شدن برخی قسمت های بازی
9 گرافیک
7.5 گیم پلی
8.5 موسیقی
8 داستان