نقد و بررسی Lair of the Clockwork God

نقد و بررسی Lair of the Clockwork God

سلام به تمامی دوستان و همراهان عزی و دوست داشتنی وب سایت Gamingles امروز با نقد و بررسی بازی بسیار جذاب و هنری Lair of the Clockwork God در خدمت شما دوستان عزیز هستیم پس در ادامه ی این مطلب با ما مراه باشید تا ببینیم این بازی چگونه است.

این بازی در تاریخ  ۲۱ فوریهٔ ۲۰۲۰ توسط شرکت size five games ساخته و برنامه نویسی شد و سپس به دست شرکت های Size Five Games و Ant Workshop Limited منتشر و وارد بازار شد و می توان گفت با توجه به سبک خاص و هنری ای که دارد مورد استقبال خوبی قرار گرفت. این بازی به صورت تک نفره اجرا می شود که هم اکنون برای پلتفرم های Playstation4 ، Xbox one ، Nintendo Switch و PC و همچنین سیستم عامل های Linux و MAC OS در دسترس و قابل خریداری است.

امروزه اگر دقت کرده باشید بازی های کمدی و بازی هایی که بتوانند شما را به خنده بیاندازند بسیار کم هستند و یا به گونه از لحاظ کمدی خوب ساخته نشده اند که ممکن است بازی کمی مضحک شود اما در ابتدا باید بگویم بازی   Lair of the Clockwork God  یک بازی کمدی بسیار موفق است که به جرات می گویم بسیار سرگرم کننده بود و من را به خنده می انداخت و در همین ابتدا باید گفت این موضوع یک نکته ی مثبت برای این بازی در سبک Indi است. داستان بازی حول محور ماجراجویی دو پسر به نام های Ben و Dan می گذرد که اگر گیمر قدیمی باشید با دو سری از بازی های قبلی این دو پسر آشنایی دارید ، اکنون این بازی در ژانر های Platformer و Indie ساخته شده که در آن شخصیت Dan  بسیار تغییر کرده است.

در این سری از بازی متاسفانه دقیق نمی توان گفت که داستان بازی از چه قرار است چرا که شما به صورت مداوم و پشت سر هم در بازی به ماجرا جویی می پردازید و سعی می کنید به جست و جو های مختلفی بپردازید که در چاهار چوب داستان قرار نمی گیرند و این جست و جو ها و کاوش ها است که گیم پلی سرگرم کننده ی بازی را رقم می زند. گیم پلی بازی بسیار جالب است که تمامی آن در مراحل مختلف و متنوع برگذار می شود .مناطقی وجود دارد که به وضوح برای سیستم عامل ساخته شده اند ، با تله های تند و پرتوهای لیزر برای جاخالی دادن ، و مناطقی نیز وجود دارد که به وضوح برای ماجراجویی ساخته شده اند ، افرادی که باید با آنها صحبت کنند و چیزهایی برای تعامل با آنها وجود دارد که در بین کاوش هایتانبه آن ها می پدازید . با ادامه بازی ، Ben می تواند تجهیزات جدیدی برای Dan ایجاد کند ، و او را قادر می سازد کارهای جدیدی مانند پرش مضاعف ، پرش از دیوار ، حتی انفجار و شلیک با مسلسل را برای شما ممکن می کند که می تواند بازی را بسیار جالب تر و سرگرم کننده تر کند.

همانطور ه در  بالا تر گفتم بازی به صورت کمدی و خنده دار ساخته شده است و در بازی Ben و DAn نا خواسته همه چیز را به شوخی می گیرند که گاهی من را به یاد پت و مت می انداختند ، قسمتی که من در این بازی بسیار دوست داشتم و از آن لذت بودم قسمتی بود که شما با یک کلاهبردار رو به رو می شوید که یک دستگاه VR دارد و با آن در حال بازی کردن در دنیای واقعی است ، میدانم این موضوع کمی ظالمانه و عجیب به نظر می رسد اما باید بگویم بسیار جالب و دوست داشتنی بود که دیالوگ های Ben و Dan آن را بسیار خنده دار تر و جالب تر کرده بود. باید بگویم که بازی Lair of the Clockwork God یک بازی به عیب و ایراد نیست و یک ایراد بسیار اساسی بزرگ دارد که من را بسیار اذیت می کرد این ایراد در مکانیزم حرکتی و کنترلی بازی بود که من را بسیار ناراحت کرد و گاهی هیجان و لذت بازی را از بین می برد و خسته کنندهه می شد.

حرف آخر

گرافیک این بازی چیزی بود و به صور دو بعدی اجرا می شد که من از آن بسیار لذت می بردم چرا که شخصیت ها و مناظر در بازی به صورت انیمیشنی و کلاسیک کار شده بودند و این من را به یاد بازی های قدیمی و کلاسیک می انداخت ، از رنگ ها در تصاویر بسیار خوب استفاده شده بود و طراحی مناظر با رنگ ها از هارمونی خوبی برخوردار بود . م.سیقی بازی با این که در اوایل بازی بسیار جالب و هیجان انگیز بود اما پس از گذشت چندین مرحله متوجه تکراری بودن آن شدم ، افکت های صوتی در بازی بسیار خوب کار شده اند و با تصاویر هم خوانی بسیار خوبی دارند.

Verdict

The graphics of this game was something I really enjoyed because the characters and scenes in the game were animated and classic, and it reminded me of old and classic games, the colors in the pictures are very good. It was used and the design of the landscapes with the colors was in good harmony. Although the game was very interesting and exciting in the beginning of the game, but after several stages, I realized that it was repetitive, the sound effects in the game worked very well and they are very compatible with the images.

 

7.3

نقاط قوت

  • گیم پلی سرگرم کننده
  • دیالوگ های جالب
  • قالب کمدی

نقاط ضعف

  • ایرادات کنترلی
  • موسیقی تکرای
7.5 گرافیک
8.5 گیم پلی
6.5 داستان
6.5 موسیقی