نقد و بررسی Legal Dungeon

نقد و بررسی Legal Dungeon

این مساله بار ها به تمام بازیکنان بازی های رایانه ای اثبات شده است، و آن هم این است که بازی های شبیه ساز هیچگونه محدودیتی نخواهند داشت، شما میتوانید انواع مشاغل و مهارت ها را در میان اینگونه از بازی ها تجربه کرده و خود را به جای شخصیت های مختلفی قرار دهید، در واقع میتوان گفت یکی از بهترینم المان های اینگونه بازی ها وجود همین مشاغل و مهارت هاست، که علاوه بر لذت بخش و سرگرم کننده بودنشان ممکن است مسیر زندگی شما را تغییر داده و باعث یافتن علایق شما در زمینه های مختلف شوند، به هر حال هیچکس نمیتواند تمام مشاغلی را که در ذهنش دارد تجربه کند و به دلیل شرایط موجود، نزدیک ترین راه برای تجربه مشاغل برای پیدا کردن علاقه و استعداد هایتان در این زمینه بازی های شبیه سازی شده ای هستند که المان ها و گیم پلی هایشان بسیار نزدیک به شغل مورد نظر شماست.

در اولین نگاه به نام بازی حس کردم که با یک عنوان در سبک هایی نظیر نقش آفرینی و روگ لایک طرف خواهم بود اما پس از نصب و تجربه آن با یک فضای کاملا متفاوت روبرو شدم. بازی Legal Dungeon یک عنوان در زمینه ی اسناد و مدارک پلیسی و همچنین بررسی و قضاوت آن ها میباشد که در سال ۲۰۱۹ برای سیستم رایانه های شخصی و همچنین در سال ۲۰۲۱ برای کنسول دستی Nintendo Switch منتشر شده است.

شما در بازی وظیفه ی بررسی مدارک متهمین را داشته و پس از آن نیز باید برای آن ها رای صادر کرده و آن ها را محکوم و یا تبرعه کنید، بازی از این نظر بسیار خوب کار کرده و شیوه ی اطلاعات و شاهدان و اطلاعات درون پرونده به بهترین شکل ممکن کار شده اند، بازی به نوعی شبیه سازی یک قاضی را خواهد داشت که باید به دقت یک پرونده را بررسی کرده و بنا به شواهد و مدارک رای بر بیگناهی یا گناه کار بودن متهم بدهد.

همه چیز به ظاهر ساده خواهند آمد، همچنین شما در بازی به دنبال هیچ سرنخی نخواهید گشت، بلکه تمام این سرنخ ها و مدارک از پیش جمع آوری شده اند و شما فقط وظیفه بررسی آن ها را بر عهده خواهید داشت، همچنین در بازی برد و باختی نیز وجود ندارد و این شما هستید که فقط تعیین میکنید کدام متهم گناهکار و کدام یک بی گناه است. البته برخی از تصمیمات شما ممکن است تاثیراتی را در روند شبه داستانی بازی داشته باشد اما آنچنان بزرگ و چشمگیر نخواهد بود.

شما در طول تجربه بازی با هشت پرونده مختلف و متفاوت با موضوعاتی تقریبا متفاوت روبرو خواهید شد، شما باید از میان سیستم های اطلاعاتی پلیس و پرونده های یک متهم شروع به خواندن شواهد و همچنین اطلاعات موجود در پرونده کرده و پس از خواندن آن ها رای خود را برای متهم و مجازات او و یا حتی بخشش اش صادر کنید.

حرف آخر

بازی Legal Dungeon یک عنوان بسیار کم حجم و شاید بسیار کوتاه خواهد بود که تنها توسط یک سازنده به نام SOMI توسعه داده شده است، بازی یک عنوان خوب و جذاب در رابطه با اسناد و مدارک پلیسی و همچنین صدور رای در مورد مجرمان اس ک در قسمت هایی مانند شواهد و اطلاعات مجرمین و متهمین به بهترین شکل ممکن کار شده و با وجود شکلاتی در درون بازی مانند سیستم نوشتاری و ورود اطلاعات آن و یا محدود بودن برخی از ویژگی های گرافیکی اش باز هم ارزش یک بار تجربه را خواهد داشت، البته باید به این نکته توجه داشته باشید که نباید انتظار هیچگونه گیم پلی را در بازی داشته و در آن فقط با اسناد و مدارک طرف هستید.

Verdict

Legal Dungeon will be a very small and perhaps very short title that was developed only by a creator named SOMI, the game is a good and attractive title in terms of police documents as well as voting on SC criminals in Parts such as evidence and information of criminals and defendants are worked in the best possible way, and despite the chocolate in the game, such as the writing system and the entry of information or the limitation of some of its graphic features, it will still be worth the experience, of course. You should note that you should not expect any gameplay in the game and you are only in it with the documents.

7.8

نقاط قوت

  • ایده ی بسیار جالب
  • شبیه سازی عمیق اسناد و مدارک
  • تنوع قابل قبول در میان مجرمان

نقاط ضعف

  • سیستم نوشتاری بد
  • مشکل در رابط کاربری
6 گرافیک
8.5 گیم پلی
8.5 داستان
8 موسیقی