نقد و بررسی Legend of Arcadieu

نقد و بررسی Legend of Arcadieu

روزانه میلیارد ها بازی داستانی با تم انیمه ای و انتخابی به بازار بازی های استیم و نینتندو ریخته می شوند که به جز محتوای نیمه جنسی و دیالوگ های تحریک آمیز هیچ چیز برای ارائه کردن ندارند. گاها در میان این بازی ها استثنائا بازی هایی نیز به بازار می آیند که حداقل داستان های جالبی دارند و یا طراحی و نقاشی های گرافیکی آن ها می توانند ارزش آن ها را تا حدودی حفظ کنند. آیا بازی Legend of Arcadieu می تواند یکی از این بازی هایی که ارزش امتحان کردن دارند باشد؟ برای یافتن جواب این سوال تا پایان این نقد با ما در سایت Gamingles همراه باشید.

در بازی Legend of Arcadieu شما در نقش یک شخص به بازی می روید که در یک جهان گیر کرده و در آن به او قهرمان می گویند. او اول در این در این جهان جای خود را پیدا نمی کند و تصمیم می گیرد تا راه خود را به خانه پیدا کند اما در راه با دوستانی آشنا می شود که نظر او را تغییر می دهند. او متوجه می شود که مسئولیت های قهرمانانه ای بر گردن او است که باید از پس آن ها بر بیاید و هیولا ها و آدم های بدی در این جهان وجود دارند که بدون کمک او بر خوشحالی مردم این جهان سایه می اندازند. این گونه است که این کارکتر که شما در نقش آن ظاهر می شوید قانع می شود که حداقل تا مدتی محدود به زندگی در این جهان ادامه بدهد و به مردم و دوستان خود در این جهان کمک کند تا این که این مکان از پلیدی و پلشتی خالی گردد.

بعد از آن شما به یک انتخاب بر می خورید که آیا در این جهان می مانید و بیشتر می جنگید و با دوستان خود در آن وقت خود را سپری می کنید و یا اینکه به دنیای خود باز می گردید و با هر آنچه که تا حالا با آن در این جهان آشنا شده اید خداحافظی می کنید. این انتخاب می تواند برای بعضی بازیکنان انتخاب آسانی باشد ولی به طور قطع و یقین برای کارکتر اصلی این داستان انتخاب آسانی به حساب نمی آید.

در کنار این باید به این نکته اشاره کرد که این که هر لحظه ممکن است که با چه موجود و چه شرایطی رو به رو شوید همگی از داستان هایی است که توسط کارکتر ای رنگارنگ این بازی می تواند جالب توجه کسانی باشد که علاقه مند به ژانر داستان های اینچنینی در ژانر بازی های رمان هستند. با این که این بازی بسیار شبیه به بازی های انیمه است و در آن کادر هایی برای نمایش دیالوگ های کارکتر های بازی به صورت پشت سر هم نمایش داده می شوند ولی خوب المنت های دیگر در مورد این بازی وجود دارد که با وجود ساده بودن می تواند حکم یک نکته بسیار جذاب برای برتری این بازی نسبت به رقبای خود در استور ننتیندو و بازی های مشابه در استور های گیمینگ را داشته باشند.

در این بازی انتخاب های شما خیلی اهمیت زیادی ندارند و می توان گفت که بعضی از انتخاب های شما در این بازی اصلا تاثیر و نقشی در این که داستان بازی چطور پیش می رود ندارند و فقط برای این که زمان بسیار طولانی بدون انتخاب کردن گزینه ای نگذشته باشد در بازی قرار گرفته اند به طوری که از نظری دیگر می توان گفت طرز جلو رفتن این بازی مثل جلو رفتن یک مکالمه پشت تلفن با کسی است که شما را به حرف می گیرد و تا ساعت ها درباره همه چیز و همه جا حرف می زند و گاها سوال هایی کوچک از شما می پرسد تا مطمئن شود شما هنوز هم پشت تلفن به خواب نرفته اید.

حرف آخر

به طور کلی می توان گفت که بازی Legend of Arcadieu به عنوان یک بازی که داستان خود را محور اصلی ساخته شدن بازی قرار داده یک بازی نسبتا حوصله سر بر با داستانی نسبتا ضعیف به حساب می آید که نه تنها داستانی ندارد که شما را محو خود کند و یا چیزی به شما یاد بدهد بلکه کارکتر های آن نیز چیز خاصی برای ارائه کردن ندارند و به جز یک سری دیالوگ ساده و اکثرا بی دلیل کار خاصی انجام نمی دهند.

Verdict

In general, it can be said that the game Legend of Arcadieu, as a game that has made its story the main focus of the game, is a relatively boring game with a relatively weak story, which not only does not have a story that will make you forget yourself. slow or teach you something, but its characters also have nothing special to offer and except for a series of simple dialogues and mostly for no reason, they don’t do anything special.

4.5

نقاط قوت

  • داستانی جالب و شاخه دار
  • پایان های خوب و پر تعداد
  • کارکتر های دوست داشتنی

نقاط ضعف

  • بک گراند های بازی بسیار کم است
  • کادر ها و نوشته ها با فونت بد
  • موسیقی متن خسته کننده
4 گرافیک
7 داستان
4 گیم پلی
3 موسیقی