نقد و بررسی Liberated

نقد و بررسی Liberated

سلام به دوستان بسیار خوب و دنبال کنندگان همیشگی وب سایت Gamingles امروز با نقد و بررسی بازی بسیار جذاب و دوست داشتنی Liberated در خدمت شما عزیزان هستیم پس با ما همراه باشید.

این بازی در تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۲۰ به دست شرکت های Atomic Wolf و L.INC برنامه نویسی و ساخته شد و سپس توسط شرکت های Walkabout و L.INC به بازار عرصه شد و توانست به خاطر سبک کمیکی که دارد مورد استقبال خوبی قرار گیرد. این بازی یک بازی تک نفره در ژانر اکشن و کاجرا جویی است که هم اکنون برای پلتفرم های Playstation4 ، Xbox one ، Nintendo Switch و PC در دسترس و قابل خریداری است و اما بریم سراغ داستان بازی.

بازی شما در یک دنیای فاشیستی برگذار می شود ، دنیایی که در آن فناوری و تکنولوژی قدرت ذهنی مردم را سلب کرده است و دولت به بهانه ی امنیت بسیاری از آزادی ها را ممنوع کرده است ، داستان بازی شبیه به داستان فیلم West Word است ، لازم است بدانید که داستان بازی Liberated از کتاب مصور طنزی به همین نام ساخته شده است هر چند که در بازی نتوانسته اند داستان و اتفاقات را به اندازه ی خود کتاب خوب بیان کنند اما به جرات می گویم که شرکت های سازنده و طراحان بازی بسیار خوبی درست کنند ، بازی به گونه ای طراحی شده است که انگار شما در حال خواندن یک کتاب ۴ جلدی هستید به گونه ای که شما در بین صفحه ها سفر می کنید و گاهی باید صبر کنید که آن صفحه به پیش نمایش یک مرحله تبدیل شود ، شما در بازی نقش یک معترض را دارید که دولت سعی بر این دارد که جوی شما را بگیرد، شما در بازی مسلح هستید و می توانید به سمت مردان سیاه پوشی که به سمت شما شلیک می کنند شلیک کنید و جان خودتان را نجات دهید.

در بازی داستان در دنیایی تنظیم شده است که در آن فناوری نظارت و رسانه های اجتماعی به ابزاری برای کنترل جامعه به نام امنیت تبدیل شده اند، پس برای اولین بار تکنولوژی دشمن شما به حساب می آیند در بازی به دلیل این که دوربین های امنیتی شما را شناسایی نکنند ماسکس بر صورت دارید که من را دقیقا به یاد فیلم V for Venta می انداخت تا مخفیانه بتواند فعالیت کند و مهم تر از همه یک چهره ی سنبلیک شود . در جلد اول بازی شما نقش یک هکر را دارید که توسط پلیس ها شناسایی شده است شما توسط Liberated استخدام می شوید تا به رسانه هایی حمله ی سایبری کنید و سعی کنید کمی مردن را آگاه کنید ، شما اکثرا در بازی از اسلحه های چوبی و آنالوگ استفاده می کنید و در اصل سلاح شما یک چراغ قوه است که با استفاده از آن از دست پلیس و مامورین فرار می کنید. شلیک کردن در این بازی کمی سخت و نا امید کننده است به گونه ای که پلیس و مامورین پیش از شما میتوانند شما را در صفحه ی نمایش ببینند و به سمت شما شلیک کنند.

گاهی نبرد ها و مبارزه ها آن قدر زیاد می شوند که خسلس زود حوصله ی شما سر میرود و با خودتان می گویید تا کی باید تیر اندازی کنم ، خب به عنوان کسی که این بازی را تجربه کرده و بسیار از آن لذت برده است به شما می گویم می توانید از دست دشمنان فرار کنید و بازی را به گونه ای برای خود هیجان انگیز کنید ، هر چند که بیشتر قسمت های بازی به لطف طراحی بسیار قوی و جذاب هیجان انگیز می شود مثلا صحنه ای در بازی وجود داشت که شما در آسانسور هستید و وقتی درب های آسانسور باز می شود توسط دشمنان مورد حمله قرار می گیرید و باید سعی کنید در دو طرف درب آسانسور پناه بگیرید و به سمت دشمنان تیر اندازی کنید و جان خودتان را نجات دهید. شما در بازی میتوانید انتخاب کنید که گیم پلی چگونه پیش برود به عنوان مثال خودتان را تسلیم پلیس کنید و یا در مقابلشان مقابله کنید و فرار کنید ، متاسفانه مشکلی که در بازی وجود دارد این استکه مهم نیست شما کدام گزینه را برای ادامه ی گیم پلی انتخاب کردید ، تمامی مکان ها یک سان هستند و حتی اگر شما گزینه ی متفاوتی را انتخاب کرده باشید احساس می کنید که بازی تکراری و یک دست است.

حرف آخر

گرافیک بازی به گونه ای است که انگار شما دارید یک کمیک بوک را به صورت PDF مطالعه می کنید و متوجه می شوید شخصیت ها تکان می خوند ، برای افرادی که به کمیکبوک علاقه دارند باید بگویم این بازی به زیبایی طراحی شده است دید و دوربین بازی بین ۲D و ۳D عوض میشود که به شخصه فکر می کنم بازی را بسیار جذاب کرده بود ، در بازی از رنگ های زیادی استفاده نشده و شما بیشتر رنگ های سفید و سیاه می بینید موسیقی بازی کمی تکراری به نظر می رسد که ممکن است کمی شما را خسته کند با این وجود افکت های صوتی به خوبی کار شده است و هم خوانی بسیار خوبی با تصویر دارد. به صورت کلی من از تجربه ی این بازی لذت بردم و به نظرم ارزش خرید و تجربه را داشت.

Verdict

The game’s graphics are as if you are reading a comic book in PDF format and you notice that the characters are shaking. For people who are interested in comic books, I must say that this game is beautifully designed. It switches between 2D and 3D, which I personally think made the game very attractive, the game does not use a lot of colors and you see more white and black colors. The music of the game seems a bit repetitive, which may make you a little However, the sound effects work well and are in perfect harmony with the image. In general, I enjoyed the experience of this game and I think it was worth buying and experiencing.
6.9

نقاط قوت

  • گیم پلی جذاب
  • داستان زیبا
  • ارائه سبک هنری زیبا

نقاط ضعف

  • بازی کمی خسته کننده می شود
  • در طراحی جزئیات دقت نشده است
7.5 گرافیک
7.5 گیم پلی
7.5 داستان
5 موسیقی