نقد و بررسی Life of Fly

نقد و بررسی Life of Fly

یکی از بهترین تصمیم هایم در زمینه بازی ها روی آوردن به عناوین مستقل بود. پس از آن تصمیم دیدگاه من نسبت به بازی ها و دنیای اطرافم بسیار تغییر کرد و من لذت های وصف نشدنی را در میان اینگونه عناوین پیدا کردم که تا پیش از این به هیچ وجه به دستشان نیاورده بودم. دنیای بازی های مستقل بسیار بزرگتر از تیر اندازی و کشتار های بی هدف، تعقیب و گریز های پر شتاب و جمع آوری پول درون بازی برای خریدن یک رزه خوشگل تر است. شما در برخی از این عناوین با داستان هایی رو برو خواهید شد که تا مدت ها شما و افکارتان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. ایده های بزرگی وجود دارند که شاید به نظر کوچک آمده اما بسیار شگفت انگیز و قابل قبول هستند. این دنیا و این بازی لیاقت توجه بیشتری بوده و داستان های ناب درون آن ها نیز باید بیش از پیش شنیده شوند.

بازی Life of Fly یک تجربه خاص و جالب از زندگی دوازده مگس مختلف است. بله، بازی یک شبیه سازی زندگی مگس است و اگر بخاطر شنیدن اسم و ایده این بازی از تجربه آن منصرف شوید واقعا اشتباه بزرگی انجام داده اید. بازی در سال و برای کنسول دستی Nintendo Switch و همینطور سیستم عامل ویندوز منتشر شده است. شما در بازی در جای یک مگس قرار گرفته و بازی زندگی را از دید این موجود ریز و تا حد زیادی منفور ببینید. بازی دارای ۱۲ فصل و هینطور ۱۲ داستان و مگس مختلف است که شما باید در هر فصل به جای آن ها به بازی بپردازید. بازی چیزی بیشتر از پرسه زدن به دور آشغال ها و خرد کردن اعصاب انسان ها و وز وز کردن است. شما درگیر داستان و مسائل احساسی خواهید شد که چه غلط یا چه درست شما را بسیار تحت تاثیر قرار خواهد داد. اصلا چه کسی میداند؟ مگر فقط ما انسان ها هستیم که قلب و روح داریم، در واقع حتی با افتخار به اینکه دارای قلب و روح و عقل هستیم بیشترین خرابی های زمین و محیط زیست هم به نام ما ثبت شده است. به هر حال که مگس های بازی ما قلب و احساس داشته و همین امر نیز داستان های زیادی را برای ما رقم خواهد زد.

بازی در اصل یک شبیه ساز پرواز و راه رفتن داستان محور است. شما در بازی فقط و فقط پرواز کرده و بر روی سطوح راه میروید. این شاید برای برخی کسل کننده باشد اما داستان های روایت شده در بازی بسیار خوب کار شده و واقعا با ارزش هستند. هر فصل داستان جداگانه ای برای خود دارد. شما با روایت های احساسی، غغمگین و تعجب آوری روبه رو خواهید شد که برخی از آن ها شما را بسیار تحت تاثیر قرار خواهد گذاشت. شما بر روی یک شیرینی عاشق مگس دیگری میشوید و با او قرار میگذارید یا برای دور بودن از مناطق اصلی زندگی خود نسبت به معشوقه اتان قصه خواهید خورد. به مناطق و لوکیشن های بسیار مختلفی قدم خواهید گذاشت و این تنوع بسیار زیاد و بسیار متفاوت است. از خانه ها و زندگی های معمولی و اتاق کودکان گرفته تا نزدیک یک قاتل دیوانه و همچنین مکان ها و سیاه چال های تاریک. جلوه های بصری و تنوع مکان در نوع خود به شدت خوب و شگفت انگیز هستند.

حرف آخر

بازی در حالت کلی چیزی بیشتر از پرواز کردن و گوش دادن به روایت های آن نیست و ما تقریبا همین روند را باید تا انتهای بازی ادامه دهید. در واقع این داستان ها و ایده اصلی بازی است که آن را با ارزش کرده و شما را جذب خود خواهند کرد. بازی از داستان های فوق العاده و لوکیشن های بسیار جذابی بهره برده و شما به شدت از آن لذت خواهید برد ولی بزرگترین مشکل بازی قیمت ۱۵ دلاری بازی است که برای یک عنوان کوتاه که حدودا یک ساعت زمان برای اتمام آن لازم است بسیار زیاد است.

Verdict

The game in general is nothing more than flying and listening to its narratives, and we have to continue almost the same process until the end of the game. In fact, these are the main stories and ideas of the game that will make it valuable and will attract you. The game has great stories and great locations and you will enjoy it a lot, but the biggest problem with the game is the $ 15 price of the game, which is too much for a short title that takes about an hour to complete.

8

نقاط قوت

  • روایت های داستانی زیبا
  • تنوع مکان های بالا
  • قالب احساسی بازی
  • ایده ی جالب

نقاط ضعف

  • قیمت بسیار بالا
  • کوتاه بودن بازی
  • کند بودن بیش از حد در برخی نقاط
8.5 گرافیک
7.5 گیم پلی
9 داستان
7 موسیقی