نقد و بررسی بازی Lucie’s Potager

نقد و بررسی بازی Lucie’s Potager

Lucie’s Potager یک بازی شبیه سازی فروشگاهی مبتنی بر گیاهان است که توسط یک تیم دو نفره به نام Stellar Advent در استرالیا ساخته شده است. شما در نقش لوسی، سنجاب جوانی بازی می کنید که پدربزرگش شهردار شهر است. لوسی نامه ای از پدربزرگ دریافت می کند که او را به شهر دعوت می کند. اما وقتی او به شهر می رسد، متوجه می شود که پدربزرگ مغازه و باغ خود را به او هدیه داده است تا بتواند عشق خود را به گیاهان و گل ها گسترش دهد. از زمانی که لوسی جوان بود، همیشه عاشق گیاهان بوده و اکنون با کمک شما می تواند مغازه پوتاگر خود را به مغازه رویاهای خود تبدیل کند. با فروش گل و میوه، شهرت لوسی افزایش می‌یابد، شما برای ارتقاء مغازه خود پول کسب می‌کنید و به مرور زمان مشتریان بیشتری برای بازدید از مغازه وارد می‌شوند. با این حال، برای موفقیت در فروشگاه لوسی، باید به دنبال گل و دانه باشید. علاوه بر این، گل‌ها را در باغ خود پرورش می‌دهید و در نهایت بهترین محصولات را برای مشتریان خود خواهید ساخت. این بازی یکی از عناوین مستقل در سبک شبیه ساز همراه با المان های نقش آفرینی می باشد که به نظرم آن طور که باید مورد توجه پلیرها قرار نگرفته است و البته عملکرد متوسطی نیز از خود نشان داده است.

وقایع بازی Lucie’s Potager در یک دنیای دو بعدی همیشه در حال تغییر رخ می دهد که در آن فصل ها می آیند و می روند و روزها به سرعت می گذرند. همچنین این بازی یک چرخه روز و شب دارد که در آن به رختخواب می روید تا استراحت کنید و استقامت خود را دوباره به دست آورید. مغازه شما یک باغچه پشتی دارد که در آن انواع گل و گیاهان را می کارید و پرورش می دهید. هنگامی که آنها شکوفا شدند، می توانید گل ها یا میوه ها را جمع آوری کنید و در مغازه بفروشید. کود برای تسریع رشد گیاهان برای خرید همواره در دسترس است و برای بارور کردن محصولات و بذرها مورد استفاده قرار می گیرد.
شما به مرور زمان باید فروشگاه و باغ خود را گسترش دهید، داخل خانه لوسی مغازه او نیز وجود دارد. همچنین یک زیرزمین هم هست و هنگامی که پیشرفت کردید و پول کافی جمع کردید، می توانید با پدربزرگ صحبت کنید، که برای فروشگاه و زیرزمین شما، آیتم های گسترش دهنده را به شما می فروشد. زیرزمین جایی است که می‌توانید ماشین‌هایی مانند روغن‌ساز، صابون‌ساز و غیره را برای تهیه غذا، لوازم تزئینی و لباس قرار دهید. ضمنا چند شهر روی نقشه وجود دارد که در آن‌ها شخصیت های مختلفی را ملاقات می‌کنید و ماموریت‌هایی را برای تکمیل یا انجام می‌پذیرید. پس از آن، می توانید نقشه را کشف کنید، دانه ها و گل ها را جمع آوری کنید. شما می توانید مغازه را گسترش دهید و ماشین آلات را به زیرزمین اضافه کنید.

شما با فروش سهام خود در فروشگاه و تنظیم قیمت ها در صورت نیاز درآمد کسب می کنید. همچنین می‌توانید با اضافه کردن پیشخوان‌های بیشتر، اندازه فروشگاه را افزایش دهید تا سهام بیشتری را برای مشتریان نگهداری کنید. علاوه بر این، شما سفارشات خرید را از مشتریانی دریافت می‌کنید که بازخواهند گشت و سفارش‌هایشان را جمع‌آوری می‌کنند و پول بیشتری به دست می‌آورید و شهرت شما را افزایش می‌دهند. Lucie’s Potager یک حلقه گیم پلی آرامش بخش خوب از کاوش، جمع آوری، انبار کردن فروشگاه و فروش محصولات شما دارد. این یک بازی ساده است که من از بازی کردن آن لذت بردم و مطمئنا اوقات بسیار خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
جلوه‌های بصری بازی Lucie’s Potager دو بعدی است و تغییر فصل‌ها به خوبی در محیط اطراف نمایش داده می‌شود. رنگ های پاییز دوست داشتنی و پر جنب و جوش هستند. من به خصوص جنگل آب نبات را با درختان آب نبات در رنگ های روشن که در صفحه نمایش به طور برجسته ای نمایش داده می شوند را دوست داشتم. بازی توسط دکمه های joycons کنترل می شود، به غیر از دکمه X که موجودی فروشگاه را پر می کند. همانطور که اشاره کردم، بقیه کنترل ها به خوبی کار می کنند.

حرف آخر

بازی Lucie’s Potager یک فروشگاه کوچک دنج با موضوع کشاورزی را برای شما به ارمغان می آورد که واقعا می توانید از آن لذت ببرید. سبک هنری آن زیبا و منحصر به فرد بوده و دارای گیم پلی آرامش بخش است و چیزی در مورد کشاورزی و برداشت اقلام برای مغازه شما در هر گوشه و کنار دنیای بازی وجود دارد. من همه NPCها را به خصوص پدربزرگ و مرد گوجه فرنگی دوست دارم و بازی های کوچک نیز واقعا سرگرم کننده هستند! واقعا راهی عالی برای استراحت برای چند ساعت در یک شهر فانتزی را برای شما به ارمغان می آورند.

Verdict

Lucie’s Potager brings you a cozy little shop with an agricultural theme that you can really enjoy. The art style is beautiful and unique, the gameplay is relaxing, and there’s something about farming and harvesting items for your shop in every corner of the game world. I love all the NPCs especially the grandpa and the tomato man and the mini games are really fun too! They really bring you a great way to relax for a few hours in a fantasy city

7.3

نقاط قوت

  • ارائه سبک هنری زیبا و دیدنی
  • گیم پلی آرامش بخش و نسبتا سرگرم کننده
  • مینی گیم های بسیار جذاب و واقعا سرگرم کننده
  • استفاده از رنگ های پر جنب و جوش در طراحی محیط ها

نقاط ضعف

  • مناطق کمی برای کاوش وجود دارد
  • ناتوانی در سفر به برخی مناطق نقشه
7.5 گرافیک
7 گیم پلی
7.5 داستان
7 موسیقی