نقد و بررسی LUXAR

نقد و بررسی LUXAR

سلام دوستان خوب و همراهان عزیز وب سایت Gamingles امروز با نقد و بررسی بازی بسیار جذاب و هنری LUXAR در خدمت شما دوستان و همراهان هستیم پس با ما باشید.

این بازی در تاریخ ۸ ژانویه ی ۲۰۲۰ به دست شرکت Koalabs نوشته و ساخته و سپس به دست همین شرکت منتشر و وارد بازار شد و میتوان گفت مورد استقبال خوبی قرار گرفته است. این بازی برای پلتفرم های Nintendo switch و PC در دسترس است و تا کنون از طرف شرکت Koalabs خبری منتشر نشده است که آیا این بازی برای پلتفرم های دیگر منتشر میشود و یا خیر.

در ابتدا باید بگویم که بازی داستان قویی ندارد و بازی به طور بسیار ناگهانی شروع میشود ، شما در بازی به شکل یک قطره و یا یک ژله هستید که معلق در هوا حرکت می کنید ، در بازی شما نامی ندارید ، دیالوگی وجود ندارد و فقط هنر طراحان است تا موضوع بازی برای شما روشن شود ، همانجور کهگفتم بازی داستان روشنی ندارد شما که یک ژله ی آبی هستید وارد فضاییی میشوید که دور تا دور آن با دیوار احاطه شده است و بر خلاف بازی هایی از این سبک که به صورت دو بعدی است این بازی به صورت کاملا سه بعدی ساخته شده است که گاهی بین دو بعدی و سه بعدی تغییر می کند که من از سبک آن بسیار خوشم آمد و لذت بردم.

بازی به گونه ای طراحی شده که شما برای این که راه درست برای این ژله ی کوچک آبی را پیدا کنید باید با بعد های موجود در بازی و چرخش جالب دوربین راه های درست را پیدا کنید و بتوانید ژله ی خود را به ممقصد برسانید و بتوانید از بین دیوار های قطور راهتان را پیدا کنید و این ژله ی با مزه را به نقطه ی پایان برسانید ، ممکن است با توجه به چیز هایی که در بالا تر برای شما گفتم ممکن است که فکر کنید که بازی کمی پیچیده است و چطور میتوانید با بازی در بعد ها به نقطه ی پایان برسید ، خوش بختانه باید به شما بگویم در بازی نور طلایی و زرد رنگی در جلوی شما پرواز می کند و تقریبا مانند یک راهنما برای شما عمل می کند و نشان می دهد که چگونه باید از کدام سمت بروید ، این نور زرد رنگ که خیلی رویایی در بین دیوار های سنگی حرکت می کند مرا به یاد تینکبل در انیمیشن پیتر پن می انداخت.

گرافیک بازی به گونه ای است که شما و نور زرد رنگی که در پیش شما حرکت می کند نور فضا را تعمین می کند به این گونه که شما در بازی می رخشید و اطراف خودتان را روشن می کنید و تمامی اطراف شما تاریک است باز تاب های نور در بازی که با دیوار های سنگی برخورد می کند بسیار خوب و دقیق طراحی شده اند و به بازی حالت سورئال و رویایی بخشیده است و صحنه های زیبایی را به وجود اورده است. در بازی توپ هایی معلق در هوا وجود دارند که به دو رنگ مختلف تقسیم شده اند که در پشت دیوار ها قرار گرفته اند ، توپ هایی در رنگ های آبی و قرمز که هر کدام ویژگی مختلف خودشان را دارند. با خوردن و یا برخورد با توپ های آبی شما کمی بزرگ تر میشوید و نورانی تر به صورتی که می توانید به راحتی محیط را روشن کنید و اطرافتان را ببینید ، با برخورد و یا خوردن توپ های قرمز رنگ شما کمی رنگتان عوض می شود کوچک تر میشوید و نور و شفافیت خودتان را از دست می دهید ، شاید در اوایل بازی کنترل این ژله ی ابی رنگ برای شما سخت باشد و شما به اشتباه توپ های قرمز رنگ را بخورید که این قضیه باعث می شود که حتی کمی از سرعتتان کم شود.

یکی از مهم ترین چیز های بازی سرعت مطلوب و این توپ ها و تغذیه ی آن ها است چرا که شما در این بازی رقیبی ندارید تا با آن مسابقه دهید اما به جای آن اید با زمان رقابت کنید ، اکثر مراحل بازی به صورت زمانی است و شما باید در زمانی مشخص بازی را به پایان برسانید. موسیقی بازی بسیار ساده است ، از افکت های صوتی محدود و کمی در بازی استفاده شده است ، موسیقی بازی بسیار یک نواخت و ساده است اما می توان گفت موسیقی با بازی هم خوانی خوب و دقیقی دارد.

حرف آخر

این بازی بازی بسیار ساده است که به زیبایی طراحی شده است ، گیم پلی ساده ی بازی این بازی را جذاب می کند و تنها چیزی که در بازی شما را به چالش می کشد زمان برای تمام کردن مراحل است. با این که طراحی مراحل ساده است اما میتواند شما را به خود جذب کند و باعث لذت بردن شما شود ، این بازی ارزش امتحان و تجربه را دارد اما ارزش تکرار نه.

Verdict

This game is a very simple game that is beautifully designed, the simple gameplay of the game makes this game attractive and the only thing that challenges you in the game is the time to complete the steps. Although the design of the steps is simple, but it can attract you and make you happy, this game is worth a try and experience, but not worth repeating.

5

نقاط قوت

  • گیم پلی جذاب
  • طراحی ساده و زیبا

نقاط ضعف

  • مراحل تکراری هستند
  • افکت های صوتی خوب کار نشده اند
6.5 گرافیک
7 گیم پلی
1 داستان
5.5 موسیقی