نقد و بررسی Mafia II: Definitive Edition

نقد و بررسی Mafia II: Definitive Edition

بازی Mafia II: Definitive Edition همانطور که از عنوانش مشخص می باشد ، در واقع یک ادیشن از بازی محبوب مافیا می باشد. در واقع در مواجهه با این اثر در واقع ما با همان بازی مافیا ۲ روبرو هستیم ، با این تفاوت که این نسخه از بازی ریمستر شده یا همان باز سازی شده می باشد. گروه ناشر این بازی یعنی گروه ۲K که در بین گیمر ها یک گروه نام آشنا و معتبر به حساب می آید ، حسابی در انتشار این عنوان به خودش زحمت داده است. خوشبختانه باید بگوییم که یک ریمستر خوب از گروه خالق بازی مافیا را شاهد هستیم و برخلاف بسیاری از ریمستر ها که موفق نیستند ، بازی ماقیا۲ به خوبی باز سازی شده است. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بصورت دقیق تری به جزئیات این بازی بپردازیم.

پیشرفت های چشمگیر تقریبا در تمامی بخش های بازی قابل مشاهده می باشد. زمانی که نسخه حال حاضر را با نسخه اصلی مقایسه کردیم ، متوجه تغییرات مثبت بسیار زیادی شدیم. مثلا در بخش گرافیک و بخصوص تصویر سازی شاهد بهبود بسیار فوق العاده ای هستیم. کافی است تا شما این نسخه ریمستر را تجربه کرده و فقط نگاهی به دور و بر خود بی اندازید. آن گاه به خوبی شاهد جزئیات بسیار زیاد در گرافیک خواهید شد. بشدت جزئیات در تصاویر نسخه ریمستر شده بهبود پیدا کرده اند و حالا با انتشار این نسخه ریمستر همه چیز بسیار جذاب تر گردیده است. در نحوه بازسازی صحنه ها واقعا باید گروه خالق این اثر را موفق بدانیم.

پیشرفت های مفید در گیم پلی بازی نیز به وضوح مشهود می باشد. عیب و ایراداتی به گیم پلی در نسخه اصلی این بازی وارد بود که حالا ما شاهد هستیم که تمامی این عیب و ایرادات برطرف شده اند. قصه و داستان بازی دقیقا همان قصه اصلی بازی است و تغییرات چشمگیری در داستان بازی قابل مشاهده نمی باشد. هر چند که همه چیز ترمیم داده شده و داستان نیز تحت الشعاع این قضیه قرار گرفته است اما خب باز هم نمی توان گفت که تغییرات بزرگی در داستان بوجود آمده است. اگر شما بازی مافیا ۲ را انجام داده اید و این بازی نزد شما محبوب مانده ، پس قطعا پیشنهاد می شود که نسخه ریمستر این بازی را برای یک بار دیگر تجربه نمایید. قطعا تجربه این بازی برای کسانی که این بازی را پیشتر انجام داده اند ، بسیار جذاب خواهد بود.

ساز و کاری که گروه سازنده برای انتشار این نسخه ریمستر به کار گرفته است ، قابل توجه است. تقریبا همان طور که اشاره شد ، آن چه که مشخص و واضح می باشد این است که گروه سازنده بازی قصد داشته تا همه چیز را بهبود ببخشد. از این بابت می گوییم که ساز و کار گروه سازنده قابل توجه است که شما در مواجهه با این بازی واقعا شاهد یک ساختار و هماهنگی بسیار عالی میان بخش های بازی هستید. خب قطعا چنین ساختار هماهنگی باعث می شود تا بازی ریمستر شده مافیا ۲ بسیار زیبا و جذاب بنظر بیاید. یکپارچگی در ساز و کار و طرز هماهنگی میان بخش های این بازی واقعا در این نسخه فوق العاده شده است.

در این بازی همچنان شما داستان هایی با مضمون مافیایی را پیش خواهید گرفت. مافیا از گذشته تا به حال در بسیاری از قاب ها محبوب بوده است. مثلا زمانی که به سینما نگاهی بی اندازیم ، متوجه می شویم که بسیاری از شاهکار های سینمایی مضمونی مافیایی داشته اند. در خصوص بازی های رایانه ای و صنعت گیم نیز ، بازی مافیا از همان روز های ابتدایی محبوبیت بسیار بالایی را میان گیمر ها بدست آورده است. نحوه متفاوت روایت داستان بازی در کنار اتفاقات جذاب این بازی ، باعث شد تا این بازی خیلی خیلی سر زبان ها بی افتد و حالا جزء بازی هایی باشد که کمتر گیمری وجود دارد که با آن آشنایی نداشته باشد.

همچنین نکته دیگری که در خصوص این ریمستر احساس می شود ، انگار گروه سازنده خیلی دقیق به نقد و بررسی های بازی مافیا ۲ توجه کرده است. یعنی تقریبا هر عیب و ایرادی که کاربران به نسخه اصلی بازی گرفته بودند ، در این نسخه رفع و یا بهبود پیدا کرده است. در نتیجه بسیار سخت و دشوار است که عیب و ایرادی از این بازی بگیریم. صرفا ممکن است برخی از کاربران بخاطر این که می دانند که این بازی چه قصه ای را پیش خواهد گرفت ، کمی از انجام این بازی دلسرد شوند. هر چند که این ریمستر برای همین کاربر ها نیز از سمت تیم نقد و بررسی ما پیشنهاد می شود. به این خاطر این بازی بهبود های چشم نواز بسیار زیادی داشته است.

شخصیت های این بازی نیز بشدت بهبود داده شده اند. از ظاهر گرفته تا نحوه مکانیزم حرکتی آن ها ، ما شاهد تغییرات فراوانی هستیم. شخصیت ها در این نسخه دارای ویژگی های بشدت خاص و ویژه خودشان هستند. از طرفی نما های نزدیک از کاراکتر ها خیلی دلنواز بوده و شما به خوبی با کاراکتر ها همراه خواهید شد. از طرفی شاهد یک صدا گذاری فوق العاده برای شخصیت ها هستیم. چیزی که باعث می شود ، روایت داستانی خیلی خیلی جذاب تر از نسخه قبلی بازی باشد. در نتیجه بار دیگر باید بگوییم که واقعا این نسخه از بازی با باز سازی های خوب خود ارزش تجربه کردن را قطعا دارد.

این ادیشن از بازی شامل کل روند بازی اصلی کلیه نسخه های DLC می باشد. از این رو شما می توانید تمام بازی با تمامی DLC را دوباره با بهبود های صورت گرفته تجربه نمایید. آن چه که حالا برای ما مشخص شده این است که گروه سازنده بازی خواسته باری دیگر قدرت نمایی خودش را به رخ بکشد و گویی ما را برای نسخه جدید بازی مافیا مشتاق تر نماید. که قطعا نیز در این امر موفق عمل کرده و ما نیز با این اثر قطعا به فکر این هستیم که نسخه جدید بازی مافیا قرار است کی منتشر گردد.

همچنین کاربران کنسول های پلی استیشن ۴ ، Xbox One و دارندگان رایانه با سیستم عامل ویندوز می توانند این نسخه از بازی مافیا ۲ را تجربه نمایند. وجود این نسخه ریمستر شده در استور های کنسول های پلی استیشن و Xbox One نیز خودش یک نکته مثبت به حساب می آید.

حرف آخر

این بازی به علاقه مندان به بازی های داستانی و مافیایی پیشنهاد می شود. بازی پیش روی شما نسخه بهبود یافته بازی مافیا ۲ می باشد. در این اثر ویدئویی شاهد بهبود عملکرد در تمامی بخش های بازی هستیم. گرافیک ، گیم پلی ، موسیقی و حتی داستان بازی بهبود های قابل توجهی داشته اند. با این تفاسیر این بازی قطعا ارزش تجربه کردن را دارا می باشد. همه چیز در این نسخه به خوبی باز سازی شده است.

Verdict

This game is recommended for fans of fiction and mafia games. The game in front of you is an improved version of Mafia 2. In this video, we see improved performance in all parts of the game. Graphics, gameplay, music and even gameplay have been significantly improved. With these interpretations, this game is definitely worth experiencing. Everything in this version is well restored.

8.5

نقاط قوت

  • بهتر شدن روند کلی بازی
  • بهبود فوق العاده گرافیک و گیم پلی

نقاط ضعف

  • مشخص بودن داستان بازی به دلیل ریمستر بودن
8.5 گرافیک
9 گیم پلی
7.5 داستان
9 موسیقی