نقد و بررسی Magic Twins

نقد و بررسی Magic Twins

بازی (Magic Twins)، یک بازی در سبک پازل است که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. این سبک بازی ها به بازی های روزمره و ابدی معروف هستند. یک بازی پازلی موبایل یا کامپیوتر آنقدر برایتان مرحله دارد که تا هر زمانی که به آن اشتیاق داشته باشید باز هم برایتان پازل خواهد داشت. پس نگران تمام شدن بازی نباشید !

این بازی اگرچه در استیم نمره بالایی را از آن خود کرده است، اما به نظر لایق نمره ۸ نیست ! داستان کلی بازی روایت جذابی از یک جهان جادویی موازی است که در آن موجودات بد جنسی هستند که رنگ ها را به تسخیر خود درآورده اند. شما در مقام دو برادر دوقلو که دانش آموز مدرسه جادو هستید، تصمیم به مبارزه با این وضعیت می گیرید.

اگرچه در مدرسه شما این کار منع شده است، اما شما هری پاتر را الگوی خود قرار داده و از قوانین مدرسه جادو سرپیچی می کنید. برای شکستن طلسم شما نیاز به جادو خواهید داشت. جادوهای شما در قالب حل پازل و ترکیب رنگ ها با یکدیگر است. سبک پازل بازی تقریبا نو آورانه است، اما از قالب کلی بازی های مشابه نیز پیروی می کند. ترکیب رنگ ها با یکدیگر برای حل پازل ایده جدید نیست اما تکرار آن نیز در پازل های جدید همچنان می تواند چشم نواز باشد.

چشم نواز بودن بازی دقیقا به خاطر استفاده از رنگ های متعدد و بی پایان است. گرافیک بازی به گونه ای طراحی شده است که هم جنبه معمایی و فکری بازی حفظ شود و هم بتواند رده سنی کودک و نوجوان کم سن را جذب نماید. پازل های بازی اگرچه به مرور سخت تر و سخت تر خواهند شد اما کم کم شما نیز قلق کار دستتان می آید و برای پیش روی نیاز به سرعت عمل و دقت خواهید داشت ! این بازی برای کسانی که در طول روز وقت اضافی دارند، یک تفریح بسیار نشاط آور است.

یکی از نکات جذاب این بازی، اجرای این بازی در جمع ها و رقابت های دو نفری است. در رقابت دونفری که بر روی یک سیستم هستند، صفحه به دو قسمت تقسیم شده و یک مسابقه فکری پر چالش تمام عیار را نشان می دهد. عمده گیمرها معتقدند که تجربه آنلاین این بازی می تواند بسیار لذت بخش و چالشی باشد و درخواست اضافه شدن و گسترش بخش آنلاین را به آن دارند.

طراحی کاراکترها نیز، از جزئیات مناسبی برخوردار است که با کمی دقت به آن پی می برید. اگرچه کاراکترهای اصلی دوقلو هستند اما تفاوت های جزئی با یکدیگر دارند. دیالوگ های بازی نیز به صورت متن بوده و کاراکترهای صداهای بیگانه و مبهمی تولید می کنند که نشان دهنده جهان جادویی خودشان است. تصاویر پیش زمین بازی نیز از تنوع مناسبی برخوردارند.

از سوی دیگر اینگونه بازی ها که افراد معمولا طولانی مدت در آن به سر می برند نیازمند یک موسیقی مناسب است. موسیقی در این بازی استانداردها را رعایت کرده اما باید گفت که تجربه خاصی نیست و در عین حال، معمولا افراد در هنگام بازی فکری و حل پازل نیاز به موسیقی پس زمینه ملایمی دارند و در بیشتر موارد صدای بازی را قطع می کنند. آنچه به لحاظ موسیقایی اهمیت بیشتر دارد، صداگذاری وقایع و حل پازل است که بازی از پس آن به خوبی برآمده است. زمانی که مرحله را به پایان برسانید یا معما را حل کنید و یا از برخورد رنگ ها باهم، طلسمی را بشکنید صداهای مناسبی خواهید شنید که تجربه کاملی برایتان خواهد ساخت.

به لحاظ درجه سختی، این بازی دارای طیفی از صفر تا ۳ ستاره برایتان طراحی کرده است. صفر به معنای شکست در حل پازل و ۳ به منزله حل بی نقص و عیب پازل خواهد بود. با این شرط که بتوانید جوایز و ستاره های بیشتری جمع کنید، بازی به شما امکان شخصی سازی ظاهر کاراکترها مثل کلاه و… را نیز خواهد داد.

شیوه حل معما به صورتی است که نیاز به دقت و سرعت عمل کافی خواهید داشت. هر بار که مرحله تمام شود، سینماتیک زیبایی از پاشیدن رنگها در هم مشاهده خواهید کرد که احساس پیروزی و درایت خواهید کرد ! فرقی نمی کند که شما یک مدیر هستید که سر کار خود اوقات فراغتتان را به حل پازل های این چنینی می پردازید یا والدینی هستید که می خواهید کودکتان با انجام این بازی، با رنگ ها و پازل آشنا کنید؛ شما در هر صورت از تجربه این عنوان لذت خواهید برد… اما این مطلب که چه میزان باید بازی کنید تا از آن خسته شوید سوالی است که جوابش ممکن است از یک ساعت تا هیچوقت متغیر باشد !

کلام آخر

بازی (Magic Twins)، یک بازی در سبک پازل است که با ترکیب چالش برانگیز رنگ ها به پیش می رود…

حرف آخر

(Magic Twins) is the puzzle game, and you have to match different color to solve the puzzle.

4.3

نقاط قوت

  • پازل های متنوع
  • صدا های جذاب پسزمینه
  • رنگارنگ مخصوص کودکان

نقاط ضعف

  • گیم پلی کم وسعت
  • داستان بی ربط به بازی
4 گرافیک
3 داستان
4 گیم پلی
6 موسیقی