نقد و بررسی بازی Mixx Island: Remix Plus

نقد و بررسی بازی Mixx Island: Remix Plus

 

شرکت RedDeer.Games یک توسعه دهنده و ناشر مستقل بازی های ویدیویی مختص Nintendo Switch است که جایزه سریع ترین توسعه دهنده از نظر سرعت رشد و پیشرفت را در اروپای مرکزی دریافت کرد. این توسعه دهنده معروف با توجه به رتبه بندی مجله معروف “Forbes” در بین ۵۰ تولید کننده برتر بازی های بهینه سازی شده قرار دارد که تمرکز اصلی آن روی بازیهای انحصاری کنسول نینتندو سوئیچ است. با اینکه محوریت اصلی بازیهای تولید شده توسط این شرکت روی موضوعات آموزشی و یادگیری تمرکز دارد، ولی هر از گاهی عناوین منحصر به فرد و کاملا متفاوتی را منتشر می کند که برخی از آنها واقعا قابل تحسین اند. بازی Mixx Island: Remix Plus به عنوان جدیدترین اثر این توسعه دهنده محسوب می شود که یک شوتر دوبعدی از نمای جانبی پرانرژی و پر اکشن را ارائه می دهد که در یک دنیای فانتزی رنگارنگ اتفاق می‌افتد. در ادامه با نقد و بررسی این بازی از وب سایت Gamingles ما را همراهی کنید.
کنترل‌های آسان برای یادگیری، موسیقی متن پر جنب و جوش، پویا و گیم‌پلی اعتیادآور تنها برخی از عناصری هستند که بازی Mixx Island: Remix Plus در اختیار بازیکنان قرار می دهد. این یک بازی دوبعدی از نمای جانبی یا اصطلاحا اسکرول جانبی است که با سبک گرافیکی جالبی همراه است که به علت ترکیب رنگ نسبتا عجیب و غریب آن، اگرچه نمی توانید متحدان و دشمنان را به خوبی ببینید، ولی همچنان جلوه های بصری خیره کننده را ارائه می دهد.

تصاویر پس زمینه بازی ثابت هستند و جلوه هنری خاصی دارند که تماشای آنها لذت بخش است. محتوای داستانی خاصی در بازی Mixx Island: Remix Plus وجود ندارد و شروع بازی نیز کمی مبهم به نظر می رسد. شما در نقش شخصیت های حیوانی بامزه ای قرار می گیرید که در دنیایی فانتزی رها شده اند. این دنیاها مملو از انواع جزیره ها هستند و هر کدام از مراحل مختلفی تشکیل شده اند. هدف شما در هر مرحله این است که مدال یا نشان مخصوص به آن منطقه را بدست آورید. برای انجام این کار به تعداد دفعات زیادی خواهید مرد و بنابراین برای ارتقای توانایی های شخصیت اصلی خود باید آیتم های مربوط به سلامتی را جمع آوری کنید.

در کل چهار درجه سختی در این بازی وجود دارد: Normal، Hard، Very Hard و Hardcore. در حالت دشوار مقدار سلامتی دشمنان و مقدار آسیبی آنها به شما وارد می کنید، ۲۵% افزایش می یابند. در حالت خیلی دشوار این مقدار عدد به ۵۰ درصد و در نهایت در حالت هاردکور این میزان به ۱۰۰% می رسد. حالت هاردکور همانطور که از نامش معلوم است، برای پلیرهای کارکشته سبک پلتفرمر و تیراندازی طراحی شده و مختص آنهاست.
شخصیت های مختلفی برای انتخاب در بازی Mixx Island: Remix Plus وجود دارند که هر کدام مهارت‌های سلاح و پنج ویژگی متفاوت دارند. برخی از آنها از سلاح های گرم مانند تفنگ استفاده می کنند و برخی دیگر نیز سلاح هایی مانند شمشیر را به کار می برند. گیم پلی این بازی واقعا سریع و سرعتی است و جمع آوری ارتقاهای آن می تواندد دشوار باشد. در طول بازی مکررا با باس هایی روبرو می شوید که نبردهای پر هرج و مرج را به ارمغان می آورند. در کل ۴۰ نبرد با باس در بازی وجود دارند که طی ۱۰ مرحله پراکنده شده اند.
از لحاظ گرافیک و جلوه های بصری، چیدمان رنگ پس زمینه این بازی واقعا عالی است. آنقدر خوب ساخته شده بود که اولین چیزی بود که نظرم را جلب کرد. زیرا تصاویر پس زمینه کاملا رنگارنگ هستند و به خوبی با رنگ های فلورسنت روی پس زمینه ترکیب شده اند که زیبایی خاصی را ایجاد کرده اند.

با این حال، این پس‌زمینه رنگارنگ و فلورسنت یک نقطه ضعف هم دارد و آن این است که دیدن شخصیت‌های بازی و همچنین دشمنان و باس ها، به دلیل ترکیب رنگ این پس‌زمینه دشوار است. ولی بدون شک موسیقی های متن این بازی جزو نقاط قوت آن محسوب می شود که شامل آهنگ های تپنده و هیجانی می شوند و به خوبی می توانند سطح آدرنالین بدن شما را تا حد زیادی افزایش دهند. در واقع می توان گفت موسیقی متن بازی واقعا حیرت انگیز و در عین حال عجیب و غریب است که با ریتم خاص خود، هیجان و چاشنی زیادی را در گیم پلی ایجاد می کند.

حرف آخر

در پایان می توانم بگویم بازی Mixx Island: Remix Plus با توجه به قیمت فعلی خود، خرید این اثر را به شدت توصیه می کنم و حتما این بازی را تهیه کنید. شاید محتوای زیادی برای ارائه نداشته باشد، اما من واقعا از تجربه آن لذت بردم. هر بار که می‌میرم مجبور بودم از همه رئیس‌ها دوباره بگذرم و این واقعیت را ثابت کرد که حملات آنها از نظر مکانیکی بسیار شبیه به هم بودند، اما موسیقی خوب و سبک هنری آن واقعا شگفت‌انگیز بود. باس های بزرگ عالی به نظر می‌رسیدند، اگرچه من واقعاً نمی‌توانستم مینی باس‌ها را ببینم زیرا دائماً توسط انیمیشن‌های حمله من پوشیده می‌شدند. در مجموع از مدت زمانی که مشغول انجام این بازی بودم، واقعا استفاده کردم و سرگرم شدم.

Verdict

As a conclusion I can say that the game Mixx Island: Remix Plus, considering its current price, I highly recommend buying this work and definitely get this game. It may not have much content to offer, but I really enjoyed the experience. I had to replay all the bosses every time I died, proving the fact that their attacks were very similar mechanically, but the music was nice and the art style was really amazing. The big bosses looked great, although I couldn’t really see the mini-bosses because they were constantly being obscured by my attack animations. Overall, I really enjoyed the time I spent playing this game

8.3

نقاط قوت

  • گیم پلی سرعتی و سراسر هیجان
  • کنترل‌های آسان برای یادگیری
  • موسیقی متن دائما در حال تغییر
  • سبک گرافیکی و هنری بسیار جالب

نقاط ضعف

  • بازی پس از مدتی کسل کننده می شود
  • در برخی مراحل ردیابی حملات مینی باس ها اندکی دشوار می شود
8 گرافیک
8.5 گیم پلی
7.5 داستان
9 موسیقی