نقد و بررسی Neon Abyss

نقد و بررسی Neon Abyss

سلام به تمامی دوستان و همراهان خوب و دوست داشتنی وب سایت Gamingles امروز با نقد و بررسی بازی جالب و جذاب Neon Abyss در خدمت شما گیم دوستان هستیم پس در ادامه ی مطلب با ما باشید.

این بازی در تاریخ ۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰ به دست شرکت veewo games ساخته و برنامه نویسی شده است که سپس توسط شرکت های Yooreka Studio و Team17 به بازار عرصه و منتشر شد. این بازی هم اکنون برای پلتفرم های Playstation4 ، Xbox one ، Nintendo Switch و PC در دسترس و قابل خریداری است که میتوان گفت به دلیل دسترسی خوبی که دارد فروش خوبی هم نیز داشته است.

امروزه بازی های ۲ بعدی طرفدار های نسبتا زیادی دارند چرا که اکثر گیمر ها در جایی از ذهنشان هنوز که هنوز است کمی دلشان برای بازی های کلاسیک و پیکسلی تنگ شده است ، خب می توانم بگویم بازی Neon Abyss یک بازی دو بعدی بسیار زیبا است که می تواند هر گیمری را به وجد بیاورد چرا که می توانم این اعتماد را به شما بدهم که این بازی همیشه یک قدم جلو تر از بازی های دو بعدی در این سبک است و شما را شگفت زده می کند. داستان بازی از این قرار است که شما شخصیتی هستید که به دیدن یک دوست به نام  Hades رفته اید و در حال گپ و گفت و گو هستید که ناگهان او از شما می خواهد که در نابود کردن تیتان ها به او کمک کنید ، افرادی که در چندین سال پیش تمامی خانواده ی شما را به قتل رسانده اند ، شما تصمیم می گیرید که به  Hades کمک کنید و هم چنین انتقامی که به دنبالش بودید را به سر انجام برسانید بازی از جایی شروع می شود که شما نوشیدنی که  Hades به شما داده است را می نوشید و به یک سیاه چال (سیاه چال تیتان ها) سفر می کنید.

گیم پلی بازی تا حدی گیم پلی سنتی این سبک بازی ها است به گونه ای که در مسیری همانگونه که میدوید و سعی می کنید دشمنانتان را از بین ببرید برای زنده ماندن تلاش می کنید تا به یک جای امن برسید ، خوش بختانه در بازی از مکانیزم مبارزه استفاده شده است و شما می توانید در طول بازی مسلح شوید و دشمنانتان را از بین ببرید هم چنین قلب هایی در بازی وجود دارند که سلامت و یا Health شما هستند و خوش بختانه در بازی محدودیتی ندارد و شما هرچقدر هم که قلب داشته باشید می توانید آن ها را جمع کنید و از آن ها استفاده کنید ، در بازی چیز های جالب زیادی وجود دارد که به نظر من جالب ترین آن ها اسلحه هایی است که بیشتر شبیه به گیتار هستند. هم چنین شما در طول بازی با تخم هایی رو به رو می شوید که موجودات عجیب و مربوط به آن سیاه چاله در درون آن هستند و استفاده های جالبی دارند که بسته به بازی و گیم پلی از آن ها استفاده می شود ممکن است این قسمت از بازی کمی شنا را به یاد پوکمن ها بیاندازد که می توان گفت بی ربط هم نیست .

در بازی Neon Abyss مینی بازی های جذابی وجود دارد که باعث می شود شما هیچوقت از گیم پلی آن خسته نشوید و همیش هیجان انگیز باشد به عنوان مثال در بازی پیانوای وجود دارد که بایت با آن نت هایی نواخت تا قسمتی از گیم پلی بازی طی شود و یا در قسمتی از بازی شما باید ماهیگیری و یا غارت کنید و چیز هایی که نیاز دارید را به گونه ای بدزدید که هیجان خوبی به بازی منتقل می کند و باعث لذت بردن می شود. همان گونه که از نام بازی مشخص است شما قرار است که وارد یک دنیای نئونی و رنگارنگ شوید ، با این که گرافیک بازی به گونه ی دو بهدی (چپ به راست) است اما بسیار رنگی زراحی شده است  طراحی ها خارق العاده هستند و با جزئیات طراحی شده اند تصاویر با این که جزئیات زییادی ندارند اما بسیار خوب کار شده اند و بسیار چشم نواز هستند گرافیک بازی به گونه ی پیکسیلی و انیمیشنی به طور ترکیبی کار شده که بسیار دیدنی و زیبا است ، مراحل بسیار متنوع طراحی شده اند و اتمسفر بازی را به شکل فضایی به خوبی نشان می دهند.

در موسیقی بازی از آنگ هایی در سبک های مختلف الکترونیک synthwave وEDM استفاده شده است که با تصاویر هم خوانی خارق العاده ای دارد ، موسیقی در بسیاری از قسمت های بازی ریتمی تند دارد که نا خود آگاه باعث می شود که شما بخواهید خیلی زود تک تک دشمنانتان را از سر راه بردارید و هیچوقت متوقف نشوید ، من در هر بازی که انجام می دهم به قسمت موسیقی توجه بسیاری دارم که به راحتی می توانم بگویم این بازی در این قسمت بسیار خوب و قوی عمل کرده است که باعث می شود به طور زیبایی از بازی لذت ببرید.

حرف آخر

از نظر فنی ، Neon Abyss هیچ مشکلی و یا خطایی قابل توجه نداشت که بتوانم در طول گیم پلی بازی ببینم. در بازی افت فریم و یا سرعت پیش روی وجود نداشت ، انتقال ها از سیاه چاله ها در بازی بسیا خوب طراحی شده است . این بازی یک بازی بسیار خوب دو بعدی در سبک roguelike است که با طراحی زیبایی که دارد به گونه ای مرا میخ کوب کرد با پیش روی در بازی ، بازی این اجازه را به شما میدهد که کارکتر ها را خودتان انتخاب کنید ، در بازی روند پیشرفت به خوبی مشخص می شود که بسیار جالب و چشم گیر است. این بازی یک بازی قوی و خوب است که هم ارزش خرید دارد و هم ارزش تکرار. متاسفانه تنها مشکلی که در بازی وجود داشت عدم وجود حالت چند نفره و یا آنلاین بود چرا که بازی از یک جایی به بعد خسته کننده و یک نواخت خواهد شد.

Verdict

Technically, Neon Abyss did not have any significant problems or errors that I could see during the gameplay. There was no frame drop or speed ahead in the game, transitions from black holes are very well designed in the game. This game is a very good two-dimensional game in the style of roguelike, which with its beautiful design has somehow nailed me. Going forward in the game, the game allows you to choose the characters yourself, in the game progress process It turns out that it is very interesting and impressive. This game is a strong and good game that is both worth buying and worth repeating. Unfortunately, the only problem in the game was the lack of multiplayer or online mode, because the game will be boring and monotonous from one place to another.

7.6

نقاط قوت

  • موسیقی خوب
  • طراحی عالی
  • تعداد اسلحه های زیاد
  • متنوع بودن مراحل

نقاط ضعف

  • بازی حالت چند نفره ندارد
  • گاهی بسیار سخت می شود
7.5 گرافیک
7.5 گیم پلی
7.5 داستان
8 موسیقی