نقد و بررسی Nevaeh

نقد و بررسی Nevaeh

با سلام امروز در این مقاله می خواهیم نقد و بررسی بازی را انجام دهیم در ژانر ماجراجویی و معمایی که شاید انتخواب اول شما نباشد ولیکن به مدت زیادی شما را سرگرم خواهد کرد و از آن لذت کافی را خواهید برد . این بازی در قالب دو بعدی و پس زمینه تیره و تار و سیاه و سفید که حسی افسردگی را به مخاطب القا می کند همراه است همنیطور داستان بازی هم در همین قالب طراحی شده و در ادامه این مقاله بیشتر به داستان بازی می پردازیم . اگر به این سبک بازی علاقه دارید این بازی می تواند جذابیت فراوانی را برای شما به همراه داشته باشد و مدت زیادی شما را سرگرم کند حال تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا کاملتر به جزئیات این بازی بپردازیم . بازی Nevaeh در ماه مارس سال ۲۰۲۰ یعنی همین امسال و توسط تیم Alpheratz ساخته و توسط همین تیم در پلتفرم های نینتندو سوئیچ، مایکروسافت ویندوز منتشر شده است .

در گیم پلی بازی شما نقش دختری را بازی می کنید که در دنیای تاریکی گیر افتاده و زندانی شده است . عوامل این تاریکی مطلق جادوگرانی هستند که از این شرایط بسیار راضی می باشند و هرکس که بخواهد این شرایط را بر هم زند یا تغییر دهد با آن فرد جلوگیری میکنند و موانعی را جلوی راه او قرار می دهند . این موانع به دو صورت است صورت اول موانعی که باعث می شود جان شما به خطر بی افتد و دومین صورت موانعی می باشد که باعث می شود راه شما بسته شود و شما مجبور باشید با حل کردم معما هایی و با فکر کردن راه را برای خود باز کنید . حال این فرشته کوچک که در این دنیای تاریک زندانی شده و می خواهد از این شرایط خلاصی یابد باید فکری کند تا بتواند دنیا را به روشنایی قبلی برگرداند . ن شخصیت که اسمی هم ندارد همینطور راه می رود تا سازنده بازی پروانه ای نورانی و درخشان را جلوی راه او قرار دهد و با کمک یکدیگر بتوانند دنیا را به روشنایی قبلی بر گردانند .

حال در این قسمت شما زندگی آینده خود را با این پروانه نورانی پیوند می زنید و سوار بر این پروانه که کنترل کردن آن نیز با شما است به راه خود ادامه می دهید . شما باید با کمک پروانه ایستگاه های روشنایی یا همان درختانی که برای رشون شدن توسط شما در زمین طراحی شده شده اند روشن کنید اما چگونه؟ روشن کردن این ایستگاه ها کمی طول می کشد و شما باید با درست و دقیق کنترل کردن پروانه و صرف تایمی در بالای درخت آن درخت را روشن کنید ولیکن به همین راحتی هم نیست بلکه در پایین یا بالای درخت یا اطراف آن موانعی نیز طراحی شده که ممکن است در مواجهه با آن موانع شما جان خود را از دست دهید پس باید دقت بیشتری انجام دهید و همینطور با طی کردن مراحل و گذر کردن از موانع بازی را به پایان برسانید . این بازی یک بازی ویدیویی است یعنی پایانی مشخص دار بنابر این شما داستانی که طراح بازی ساخته است را دنبال می کنید اما این بازی مانند دیگر بازی ها نیز هرچه جلوتر می روید و موانع بیشتری را پشت سر میگذارید سخت تر می شود و شما باید توانایی خود را بیشتر از مرحله یا قسمت قبلی ثابت کنید .

گرافیک این بازی نیز در قالب دو بعدی است با بک گراند هایی جذاب ولیکن نه چندان حرفه ای به نظر من از اشکالاتی که می توان به این بازی وارد نمود اول از همه شخصیت هایی با دقت پایین و دومین مورد اجسام فیزیکی که اصلا کیفیت بالایی ندارند این دو مورد از اشکالاتی است که به این بازی وارد است اما در کل گرافیک قابل قبول است حرفه ای نیست اما در سطح خودش می توان این اشکال را نادیده گرفت . همانطور که گفتم بک گراند ها زیبا هستند شما از شهری به شهر دیگری می روید و همینطور بک گراند ها عوض می شوند و با ویژگی های آن قسمت تغییر می کنند که به نظر من در بک گراند این بازی دقت ویژه ای شده است و معمولا بک گراند های بازی های دو بعدی نیز از اهمیت زیادی برخوردارند. موسیقی این بازی هم خالی از لطف نیست و نیم نگاهی که به آن داشته باشیم این است که موسیقی سازگار با بازی شاخته شده اما در مراحل مختلف تغییر می کند و شاید در برخی مراحل آن سازگاری کافی را نداسته باشد اما در حد خودش کاملا معقول و قابل قبول نیز می باشد .

حرف آخر

در کل اگر به این سبک بازی یعنی بازی با حس و حالی افسرده که داستانی خلاقانه دارد و گرافیک آن در حد متوسطی است علاقه دارید این بازی می تواند انتخواب سوم یا چهارم شما باشد . اشکالاتی در بازی از لحاظ گرافیکی وارد است اما از لحاظ داستانی از جذابیت بالایی برخوردار است . این کلیت بازی بود امیدوارم از مقاله من اطلاعات کافی دریافت کرده باشید و در صورت دانلود این بازی از آن لذت کافی را ببرید .

verdict

In general, if you are interested in this style of play, that is, playing with a depressed mood that has a creative story and its graphics are mediocre, this game can be your third or fourth choice. There are some drawbacks to the game in terms of graphics, but it is very attractive in terms of story. This was the whole game. I hope you have received enough information from my article and if you download this game, enjoy it enough

5.3

نقاط قوت

  • داستان چذاب
  • بک گراند های عالی
  • موسیقی متناسب

نقاط ضعف

  • گرافیک ضعیف
  • شخصیت پردازی نه چندان خوب
  • مراحل پایانی خسته کننده
3 گرافیک
4 گیم پلی
7 داستان
7 موسیقی