نقد و بررسی OkunoKA Madness

نقد و بررسی OkunoKA Madness

چند سال است که به تجربه ی بازی های ویدیویی مشغول هستید؟ این تجربه برایتان جنبه تفریحی داشته و یا زمان زیادی را صرف آن می کنید؟ اصلا تا بحال توانایی های خود را محک زده اید؟

از نظر من بد نیست که آدم در هر زمینه ای که بیشتر وقت و زمان خود را در آن میگذراند، توانایی های خود در آن زمینه را به چالش بکشد. شاید این چالش باعث بهتر شدن شما و یا حتی باعث درک بهتر شما از خود و آن زمینه ای که در حال فعالیت در آن هستید باشد، و یا اصلا شما را از ادامه ی آن منصرف کرده و به همین خاطر نیز روند زندگی تان تغیر کند، حتی ممکن است دلیلی هم برای ادامه ی سفت و سخت تر آن کار برای شما شود. به هر حال بد نیست مهارت هایتان را در زمینه ی بازی های ویدیویی نیز به چالش بکشید، برای این کار هم عناوین مختلفی و بسیار زیادی وجود دارند اما شما نمیتوانید اگر تجربه این عناوین چالش برانگیز را تابحال نداشته اید، به یکباره به سراغ سخت ترین آن ها بروید، یا مثلا اگر تجربه بازی های نقش آفرینی را ندارید نمیتوانید به یکباره به سراغ بازی هایی مثل Dark Souls و یا Bloodborn بروید و بهتر است با عناوین سبک تری در این ژانر شروع کرده و بعد به سراغ سخت ترین هایشان بروید. در مورد بازی های پلتفرمر و روگ لایک هم همین قاعده وجود دارد. شما باید در ابتدا عناوینی با سطح چالشی کمتر را تجربه کرده و سپس به سراغ عناوینی مانند Celeste یا Super Meat Boy بروید.

بازی OkunoKA Madness نیز یک بازی پلتفرمر چالش برانگیز است که نه به اندازه بازی هایی مثل Celeste و یا Super Meat Boy سخت، اما در حد و اندازه های بالایی بوده و تمرین بسیار خوبی برای محک زدن خود و مهارتتان در اینگونه بازی خواهد بود. بازی در سال ۲۰۲۰ و برای پلتفرم های نسل هشتمی Nintendo Switch , Xbox One , Playstation 4 و همچنین رایانه های شخصی منتشر شده است.

شما در بازی نقش یک موجود کوچک آبی رنگ را دارید که باید در ۱۰۰ مرحله سخت پیشروی کرده و با ۵ باس یا غول در بازی مبارزه کند. لیزر ها و بمب ها و دشمنان زیادی صد راه شما خواهند بود و میتوانند شما را به راحتی از پا در بیاورند، در همان مراحل ابتدایی بازی شما به تعداد بسیاری خواهید مرد و همین امر شاید موجب عصبانیتتان از بازی و سیستم درون آن شود، اما نکته مهم بارگذاری سریع دورباره شما در مرحله بوده که برای منکه تجربه عناوین چالش برانگیز زیادی را دارم بسیار لذت بخش بود و آن را در کمتر بازی ای مشاهده کردم. همچنین اینکار باعث میشود تا روند رو به جلوی شما به صورت کلی نابود نشود و با صبر زمان زیادی در هنگام بارگذاری بازی حس و حال بازی را از دست ندهید.

مکانیزم های درون گیم پلی به خوبی کار شده اند، تصاویر هنری درون آن نیز قابل ستایش هستند و شما را به سرعت جذب خودشان خواهند کرد. نکته مهم دیگری که در بازی وجود دارد توانایی کنترل برخی از سطوح بازی توسط شما است، شما میتوانید سه نوع مختلف از سطوح را حرکت داده و از آن به سود خود استفاده کنید. در برخی اوقات آن ها برای فراری دادن شما از یک منطقه بسیار کارساز بوده و در برخی اوقات میتوانند مانند سپر در برابر شلیک ها و لیزر های دشمنانتان عمل کنند. بازی از نظر تنوع در دشمنان و قابلیت های شما نیز بسیار خوب عمل کرده و حتی برای کنجکاوی ها و تلاش های اضافی شما پاداش های خوبی را تعبیه دیده است، با گشت و گذار در زمین بازی و شکست دادن برخی دشمن ها شما شخصیت های قابل بازی دیگری را دریافت خواهید کرد که میتوانند قابلیت های دیگری را در اختیارتان بگذارند.

حرف آخر

بازی OkunoKA Madness یک تجربه بسیار شیرین اما سخت خواهد بود که میتواند شما را تا حد جنون پیش ببرد، اما برای بالا بردن مهارت و یا حتی به چالش کشیدن آن ها بسیار مناسب بوده و قابلیت های درون آن بسیار سرگرم کننده خواهد بود، همچنین سیستم سریع بارگذاری در بازی هم کمک بسیار بزرگی برای مرگ های زیاد در بازی خواهد بود. بازی به طور قطع ارزش یکبار تجربه را خواهد داشت.

Verdict

OkunoKA Madness will be a very sweet but hard experience that can drive you crazy, but it is very good for improving your skills or even challenging them, and the features inside will be a lot of fun, as well as the system. Fast loading in the game will also be a great help for many deaths in the game. The game will definitely be worth the experience once

8.6

نقاط قوت

  • بارگذاری سریع بازی
  • جلوه های تصویری فوق العاده
  • سیستم کنترل پلتفرم ها
  • شخصیت های مختلف قابل بازی تاثیر گذار

نقاط ضعف

  • وابستگی بیش از حد به سرعت
9.5 گرافیک
9 گیم پلی
7.5 داستان
8.5 موسیقی