نقد و بررسی One Dog Story

نقد و بررسی One Dog Story

با سلام خدمت دوستان عزیز و همراهان همیشگی وب سایت Gamingles. امروز می خواهیم در مورد یک بازی ایندی و دو بعدی برای طرفداران این گونه بازی ها صحبت کنیم.  پس اگر طرفدار بازی های ایندی و کوچک از این قبیل هستید حتماً این نقد را با جدیت دنبال کنید.

 بازی One Dog Story همانطور که گفتیم یک بازی این دیس به این معنی که این بازی توسط یک کمپانی مستقل ساخته شده است و آن کمپانی Big Way Games نام دارد. این بازی که در تاریخ ۲۸ آپریل سال ۲۰۱۷ توسط این کمپانی ساخته شد در همان سال توسط همان شرکت روانه بازار شد البته نام این کمپانی به عنوان ناشر به صورت Big Way آمده است.

همانطور که گفتیم این بازی در سبک ایندی و همچنین ماجراجویانه ساخته شده است.  البته می توان از طرفی این بازی را نوعی بازی اکشن نیز دانست. این بازی یک بازی درگیر کننده که با گرافیک پیکسلی طراحی شده است می باشد.  همچنین از دیگر ویژگی های این بازی می توان به داشتن یک سری المان های شخصیت پردازی اشاره کرد. بر اساس ادعای سازنده بازی بازی دارای مبارزه های سخت و باز های سنگین می باشد.  همچنین با توجه به تنوع در موقعیت ها و تصاویر بازی  می توان طراحی های این بازی را نیز تحسین نمود.  همچنین شما به عنوان یک بازیکن در بازی می توانید از سلاح های بسیار متنوع بهره ببرید و همچنین با ابزارها و آیتم هایی که در طول بازی به دست می آورید آنها را ارتقا دهید .

همانطور برای جذابیت های بیشتر در بازی مکان های مخفی و آیتم های مخفی نیز در نظر گرفته شده است.

بازیکن بازی را به عنوان یک سگ که در نام بازی نیز اشاره شده است آغاز می‌کنید. در واقع شما نقش یک سگ را بازی می‌کنید که البته این سگ هم یک سگ عادی به حساب نمی آید ملک این سگ دارای لباس و همچنین یک کلاه می باشد و مهارت حرف زدن نیز دارد در واقع بازی ساز با به وجود آوردن این گونه ویژگی ها در شخصیت اصلی بازی خواسته است تا شما را با یک موجود عجیب و غریب که شباهت زیادی به سگ دارد آشنا کند.

البته در ابتدای بازی شما در اختیار ندارید و با یک چوب بیسبال  باید با دشمنان خود مبارزه کنید اما به زودی در اختیار شما نیز قرار می گیرد. داستان بازی درباره افسانه  کلیشه ای گذر در زمان میباشد.  بازی دارای هوش مصنوعی می باشد که در طول بازی شما با یک همراه روبه‌رو هستید به نام Lilith که این شخصیت دارای یک بیماری جالب مالیخولیایی می باشد که زمینه آن در رابطه با رابطه سگ و انسان است.

به طور کلی کش و قوس های داستانی بازی بسیار جذاب است و بازی از چندین پایان مختلف تشکیل شده است. یکی از پایان های بازی بسیار کوتاه است که البته اگر شما آن را انتخاب کنید بازی در جا تمام نمی شود بلکه شما را به آخرین سیو برمیگرداند.

خب البته مسلمان دلیل این اتفاق این است که سازندگان بازی نخواستند که شما پایان اصلی بازی را از دست بدهید  بلکه با این کار خواستند تا شما از تمام بازی لذت ببرید و کلیت آن را به درستی تجربه کنید.

همانطور که در ابتدای برخوردیم گرافیک بازی به صورت پیکسلی طراحی شده است  در حقیقت شما در بازی شاهد انیمیشن های خاصی نیستید همچنین در حین دیالوگ ها شاهد تغییرات چهره نیستید و یا انیمیشن هایی که احساسات را منتقل کند. البته از چنین بازی های کوچک و یا آرکیدی نمی توان انتظار داشت که در حد بازی های امروزی و سنگین جزئیات داشته باشد اما با این حال می توان به عنوان یک دکتر منفی این موضوع را قلمداد کرد.

لازم است بدانید که موسیقی بازی نیز به حالت آرکید گونه طراحی شده است  به این منظور که بازیکن را کاملاً یاد بازی های کنسول های قدیمی میندازد.  البته در باس ها همچنین

مراحل چالش برانگیز بازی و یا درگیری ها موسیقی حالت جالبی اوج می گیرد و یا آرام می شود  و این موضوع باعث شده است که موسیقی بازی هم از حالت یکنواختی بیرون آید.

به طور کلی هدف در بازی بسیار ساده است. مراحل را رد می‌کنید دشمنان را نابود می کنید و باس ها را ازبین می برید تا بتوانید به مرحله بعد صعود کنید. البته در این بازی بر خلاف بازی‌های قدیمی نقاط مخفی بسیار زیادی طراحی شده و همچنین آیتم هایی که باید با جمع آوری آنها راحت تر شدن کمک کنید. طبیعی است که هر چقدر بیشتر و کاملتر این آیتم ها را به دست آورید مسیر راحت تری را پیش روی خواهید داشت.

حرف آخر

به عنوان جمع بندی کلی می‌توانم بگویم بازی سرگرم کننده ای است به شرطی که پایان ها و داستان آن را خیلی جدی نگیرید. اما برای بازیکنانی که طرفداران بازی های آرکید هستند بسیار گزینه مناسبی خواهد بود.

Verdict

In conclusion, I can say that the game is fun as long as you do not take the endings and the story too seriously. But it will be a great option for players who are fans of arcade games

 

6.9

نقاط قوت

  • گرافیک مناسب
  • موسیقی جذاب و متناسب با حال و هوای بازی
  • گیم پلی روان و چالش برانگیز

نقاط ضعف

  • عدم کامل بودن تمامی پایان های بازی
  • کوتاه بودن مراحل بازی
  • داستان بازی می توانست بهتر باشد
6.5 گرافیک
8 گیم پلی
5.5 داستان
7.5 موسیقی