نقد و بررسی Outbuddies DX

نقد و بررسی Outbuddies DX

سلام به دوستان خوب وب سایت Gamingles با نقد و بررسی بازی جدید , هیجان انگیز و پر از اسرار  Outbuddies DX با ما همراه باشید.

بازی Outbuddies DX بازی ماجراجویانه از دسته ی بازی‌های سبک Metroid به حساب می آید که توانسته سبک خاص مدرن پیکسلی را برای خودش رقم بزند به طوریکه احساس میکنید یه بازی خاص رو دنبال میکنید. ژانر این بازی تخلی و ماجراجویانه می باشد.  بازی قدیمی Outbuddies DX  با موج جدیدی از تکنولوژی بازی همراهاست. این بازی کمی سخت بوده و امکان ناامیدی در ساعت های اولیه بازی وجود دارد به همین دلیل در ابتدا تلاش بسیاری کنید تا تجربه‌ای مشابه با Metroid  را داشته باشید. بازی رایانه‌ای Outbuddies DX یکی دیگر از بازی های استیم , در اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر شد.

طبق اعلام استودیوی جولین لافر و شرکت هدآپ گیمزدر تاریخ ۱۶ خرداد ماه ۱۳۹۹ (۵ ژوئن ۲۰۲۰) برروی کنسول‌های ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ عرضه شد. بازی Outbuddies DX  یک بازی ۶۰ دقیقه ای است  که براساس داستانی واقعی ساخته شده است.  این بازی هیجانی , ماجراجویانه و پر اسرار در زیر اب …… در عمق۳۶ هزارمتری اقیانوس اطلس در شهر عجیب balham کهتوسط خدایان قدیم اداره می‌شود، اتفاق می افتد.

در این بازی شما در نقش یک کاوشگر و باستان شناس دریایی به نام (Nikolay Bernstein) نیکولای برنشتاین هستید, که وظیفه ی شما جست و جو و کشف یکمنطقه زیرزمینی بسیار وسیع است .در این سفر با پیدا کردن سلاح ها ی جدید و توانایی های حرکتی , امکان کشف مناطق بیشتری برای شما فراهم میشود که مراحل متفاوت و پر از چالش را تجربه کنید و مکان‌های پنهان  دشمنن و  حمله استراتژیک را بدون ایجاد عدم تعادل در بازی کشف کنید.

در طول این مسیر به طور ناگهانی مورد حمله موجودی ناشناس و اهریمنی قرار خواهید گرفت که به شما آسیب میزند, که درجست و جوی علت این حادثه گرفتار تونل‌های آبی میشوید و ناچار به ادامه ی مسیر میشوید.در این میان که به دنبال کاوش و گشتن نشانه‌هایی در مورد خدایان قدیمی در زیر اقیانوس میباشید باید اسرار زیادی راکشف کنید و مراحل را پشت سر بگذارید.تمدن باستانی  از نژدای  به نام Wozan  در شهر  bahlam زندگی می کنند که از خدایان قدیم می‌ترسند، و طی پنج هزار سال گذشته بعضی از آنها در چنگال خدایان قدیمی گرفتار و اسیر شده اند. برخی از Wozan ب در این بازی  با شما روابط ذوستانه ای دارند و  نقش راهنما را برای شما ایفا میکنند , برخی دیگر در کشف مراحل اسرار آمیز به شما کمک می کنند .

اما گروهی از این دسته که خدایان قدیم می رسند برای همیشه ناپدیدشده اند. این نژاد از قدرت کمک و رفتار دوستانه ای با انسان‌ها برخوردار هستند, شما برای نجات دوستان جدید خود میبایست از ماجراها و اتفاقاتی که در طول این مسیر اتفاق می افتد عبور کرده و پنج منطقه متفاوت و متمایز را کشف کنید که هر کدام از این مراحل با معما و خطرات محیطی، همراه هستند.با حل معماهای چالش بر انگیز و پیشرفت در سطح بازی می‌توانید امکانات جدیدی از جمله سیستمهای مختلف ,مثل اسکن کردن و telekinesis کنترل محیط خود را در دست بگیرید , اشیا ویژه‌ای را حرکت دهید، دشمنان را هک کنید،.همچنین میتوانید ربات را در هر گوشه از اتاق قرار دهید تا به دنبال دیواره‌ های پنهان بگردد و دیوارها در راگذرگاه‌های مخفی پیدا کند.

یکی از نکات مثبت و زیبا در این بازی ,کشف فرمول بازی است . درست بازی کردن در این بازی , مانند یک میز pinball جدید برای اولین بار است .اولین قدم شما در یک میز جدید تقریبا همیشه یک فاجعه است. در ابتدای بازی دقیقا نمی دانید چه چیزی را مورد هدف قرار بدهید تا به امتیازات بالاتری دست یابید به همین دلیل باید مدت زمان زیادی را برای اوایل بازی در اختیار بگذارید تا از یک دنیای خیالی ,گنگ و پیچیده عبور کنید.قطعا این بازی ارزش زمانی دارد که صبر کنید تا بهمراحل فوق العاده آن برسید.با رعایت تمرکز و تعادل  به نتیجه زودتری  خواهید رسید.به صورت کلی میتوان گفت این بازی به صورت غیرخطی روایت می شود.به این منظور که هر تصمیم بر روی پایان بازی تاثیرگذار بوده و پایانی متفاوت را رقم خواهد زد.

در ادامه به بررسی نمرات و نقد های این بازی که به تازگی منتشر شده است, میپردازیم .گرچه بازی Outbuddies DX از نظر گرافیکی و بصری چندان جذاب نبوده و از وضوح بالایی برخوردار نیست اما به اندازه کافی خوب و رضایت بخش میباشد.در حالی که این بازی برای طرفداران این ژانر خوب عمل می‌کند،اما در برخی از جنبه ها میتواند نا امید کننده باشد و منجر به هدر دادن زمان زیاد و سرگردانیشود.پس :اگر از طرفداران بازی های پیچیده و ماجراجویی بسیار هستید باید بدانید که این بازی بسیار ساده است و به شما پیشنهاد نمیشود.در بخش صدا گذاری بازی تا حد رضایت بخشی  بهترین موسیقی انتخاب شده است و صدای موسیقی  فضای بازی را زنده می‌کند ودارای عمق و تنوع میباشد.داستان‌سرایی بازی به خوبی از طریق  بازی بیان میشود.

حرف آخر

بازی Outbuddies DX در ژانر Metroidvania انقلابی ایجاد کرده است. این بازی سبک پیکسلی و ماجراجویی  مدرن و خاص به شمار می آید که دارای فضای هیجانی ,ماجراجویانه و پر اسرار در زیر اب .. میباشد که برای کشف اسرار باید  با دنیایی از ماجراهای هیجان انگیز روبرو شوید! قیمت  این بازی برای کنسول بازی نینتندو و اکس باکس / ۱۷٫۹۹ / ۱۴٫۹۹ یورو میباشد.

verdict

.Overall I think Outbuddies has a good chance of going down as a very strong entry in the genre. There’s a lot to appeal here for fans of Metroid and i.A modern retro classic, Outbuddies DX offers a chance for solo or coop exploration of a pixelperfect alien world

8.5

نقاط قوت

  • گرافیک خوب
  • صداگذاری خوب
  • ایجاد فضای پر چالش

نقاط ضعف

  • سردرگمی و اتلاف وقت بسیار
7 گرافیک
9 گیم پلی
9 داستان
9 موسیقی