نقد و بررسی Paratopic

نقد و بررسی Paratopic

سلام امروز با نقد و بررسی  بازی paratopic  همراه شما هستیم.
بازی paratopic  یک بازی ترسناک ماجراجویی می باشد که در آن از استایل گرافیک های قدیمی استفاده کردند پس اگر شما علاقه به این نوع تم ها دارید با ما همراه باشید.

شاید در نگاه اول که به این بازی نگاه می کنید  فکر می کنید این بازی جزو نسل های اول بازی های کامپیوتری است ولی خیر این بازی در سال ۲۰۱۸ و توسط تیم arbitrary metric  توسعه یافته است.
این بازی که سعی کرده  گرافیک استایل قدیمی را در گیم پلی مدرن جا دهد و می توان گفت تا جایی نیز موفق بوده است.

اگر بخواهیم راجع به گرافیک بازی صحبت کنیم، گرافیک این بازی به صورت ۳۲ بیتی می باشدبه این معنی که امکان داره شما در بازی تقریبا تمام اجسامی را که می بینید  دارای رزولوشن پایینی می باشد همانطور که گفته شد توسعه دهندگان تصمیم گرفته اند از این نوع استفاده کنند.
ولی خوب می‌توان گفت که  با توجه به  استفاده از این نوع گرافیک ها توانستند محیطی هیجان انگیزی را در این بازی درست کنند.

گیم پلی بازی بیشتر راجع به  این است که شما به عنوان یک کارگاه مردمانی را که در هتل رستوران و جاهای دیگر می بینید را مورد پرس و جو قرار داده تا بتوانید ایده هایی را راجب به بازی دریافت کنید.
شما همچنین یک دوربین عکاسی نیز دارید که باید با استفاده از آن لحظات مهمی را ثبت کنید پس مراقب همه چیز باشید!
یکی از گزینه‌هایی که توسعه دهندگان توانستند آن را به خوبی در گیم پلی بازی  جای دهند این است که  فضای بازی را طوری طراحی کردند بازیکن همیشه یک هیجانی داشته باشد و نیازی نباشد هر چند وقت یکبار یک اسکیرد جامپ به بازی دهند تا روند هیجانی آن از بین نرود.
ما می‌توانیم به یک نکته مثبت دیگر نیز اشاره کنیم که  داستان گویی این بازی به گونه ای طراحی شده است که شما به راحتی می توانید احساس کنید که یک خط داستان را در پیش گرفته و به سوی جلو در حال حرکت هستید.

نکته منفی که در گیم پلی بازی وجود دارد این است که در این بازی هیچ گونه سیوی وجود ندارد و بازی بسیار کوتاه است  و شما می توانید این بازی را زیر ۲ ساعت تمام کنید.
هر چند در بازی achievement هایی وجود دارد که شما می توانید با گذراندن وقت و برگشتن به شخصیت های اول بازی و صحبت با انها در بازی به انها دست پیدا کنید.
دومین نکته ای که می توانیم راجع به آن صحبت کنیم  وجود اسلحه در بازی است ولی شما از آن هیچ استفاده نمی کنیم و می‌شود گفت که هیچ نوع درگیری در بازی وجود ندارد.

همه ما می‌دانیم که ساند تراک نقش حیاتی و مهمی را در بازی های ترسناک می‌تواند داشته باشد.توسعه دهندگان بازی در در این مورد به خوبی پشت سر بگذارید توانستند آن را مدیریت کند.
لحظاتی در بازی است که شما می خواهید وارد محیط جدید شوید موسیقی بازی کمک می کند تا شما تجربه های بسیار هیجان انگیز را پشت سر بگذارید.در کا می‌توان نمره قابل قبولی به موسیقی متن این بازی داد.

حرف اخر

در کل می توان گفت  اگر شما دوست دارید در حد یک ساعت تا دو ساعت از وقت خود را در یک بازی ترسناک اول شخص استایل های گرافیکی قدیمی  سپری کنید این بازی می‌تواند تجربه خوبی به شما بدهد.

 

verdict

In general, it can be said that if you like to spend about an hour to two hours in an old first-person horror game with old graphic styles, this game can give you a good experience

 

 

5.3

نقاط قوت

  • استایل خوب از نظر گرافیکی
  • گیم پلی خوب
  • داستان نسبتا خوب

نقاط ضعف

  • مدت بازی بسیار کوتاه
  • نبود هیجان زیاد
  • استفاده نشدن صدا برای شخصیت‌ها
3 گرافیک
6.5 موسیقی
6 گیم پلی
5.5 داستان