نقد و برسی بازی Peaky Blinders: Mastermind

نقد و برسی بازی Peaky Blinders: Mastermind

سلام مجددا اینجاییم با یک نقد و برسی دیگر. اما این نقد و برسی کمی متفاوت تر از بقیه نقد ها است. خیلی از افراد بعد از تماشای فیلم یا سریالی، برای تجدید خاطرات سریال به دنبال پیدا کردن و تجربه کردن بازی آن فیلم یا سریال میروند، که معمولا یا نتیجه ای پیدا نمی کنند یا اگر به نتیجه ای نیز برسند از دانلود آن بازی پیشمان میشوند. اما اینبار بحث فرق می کند. امروز به دنبال برسی یکی از همین بازی ها رفتیه ایم. بازی ای که مربوط به سریال محبوب، Peaky blinders است. بگذارید کمی بیشتر راجب این بازی برایتان توضیح دهم. این بازی توسط کمپانی Curve Digital در سال ۲۰۲۰ عرضه شد. این کمپانی، برند مشهوری نیست و به تنهایی دست به تولید این بازی زده و عملکرد نسبتا خوبی نیز داشته. بازی با نام Peaky Blinders : Mastermind ، برای پلتفورم های نینتندو سوییچ، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و ویندوز منتشر شد. بازی در ژانر پازلی و اکشن، ماجراجویی قرار دارد. قیمت بازی در استور استیم نیز، ۲۵ دلار است و از کاربران استیم، امتیاز ۷ از ۱۰ را کسب کرده که امتیاز بالایی نیز نیست. اگ تا به اینجا از این عنوان خوشتان آمد حتما در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

داستان بازی شباهت زیادی به داستان اصلی سریال دارد، که این نکته بازی را برای طرفداران سریال جذاب تر میکند. داستان بازی توسط دیالوگ های رد و بدل شده در بازی و کات سین های موجود که به صورت دمو نیز قرار گرفته اند، روایت میشود. که البته اگر بخواهیم به صورت یک بازی مستقل داستان را برسی کنیم، باید گفت عملکرد داستان برای یک بازی خوب نیست. شما تصور کنید بخواهید تمام سریال Peaky Blinders  را در ۳ ساعت تماشا کنید! قطعا از کیفیت کار افت میکند و با نکات گنگ و گیج کننده بسیار زیادی در داستان مواجه خواهید شد.

بازی به صورت دید سوم شخص از بالا طراحی شده و گرافیک جالب و قابل قبولی داره. آیتم های قابل دسترسی تنوع زیادی دارند و میتوانند برایتان سرگرمی های گوناگونی ایجاد کنند. در کل گرافیک بازی و طراحی کرکتر ها به خوبی صورت گرفته و برای یک بازی indie بازی خوبی است.

اما گیم پلی بازی. بازی دارای گیم پلی سرگرم کننده و جذاب است. شما باید به عنوان مغز متفکر تیم، تیم را رهبری کنید. در این قسمت به خوبی حس مدیریت و رهبری تیم خود را احساس میکنید و ارتباط بسیار خوبی با تام شلبی و گاهی با داستان ، میگیرید. طراحی زیبای منو ها و Ui داخل بازی برای دیدن سلامتی و بسیاری از دسترسی های دیگر به خوبی طراحی شده و دسترسی بسیار راحتی را به بازیکن میدهد. یکی از قسمت های گیم پلی که بخش مورد علاقه من هم هست و این بازی را در سبک پازل نسبت به رقیبان بسیارش ، خاص میکند، قابلیت انتخاب کارکتر است به طوری که شما میتوانید تا ۳ نفر از اعضای تیم را به کنترل خود در بیاورید. طراحی نقشه ها و استراتژی ها میتواند به حالت مخفیانه یا اکشن باشد و به گونه ای انتخاب را به دست بازیکن گذاشته است. اهداف بازی در هر قسمت کاملا در پنل چپ  مشخص شده و شما برای پیدا کردن، هدف فعلی به مشکل نمیخورید. نسبت به مدت زمان و کیفیت انجام و به پایان رساندن هر مرحله به شما امتیاز داده میشود که شامل طلا، نقره و برنز است. در بازی هدف شما علاوه بر به پایان رساندن ماموریت جمع آوری بعضی آیتم های عتیقه مانند نیز است که در بخش امتیازآخر مرحله تاثیر زیادی بر روی امتیاز دریافتی شما خواهد گذاشت. انیمیشن های بازی به خوبی طراحی شده اند و دست شما برای ارتباط با محیط بازی بسیار باز است. سیستم اکشن بازی برای یک بازی در سبک پازل بسیار خوب است و تنها راه شکست دادن دشمنان حمله از پشت نیست و شانس برد شما با هر شخصیت متفاوت است. که این قابلیت باعث واقع گرانه تر شدن بازی میشود. داستان بازی گاهی در حین گیم پلی بازی اتفاق می افتد و شما میتوانید داستان را بازی کنید که باعث ارتباط هر چه بیشتر با بازی میشود. آهنگ های بازی حتما شما را یاد آهنگ های سریال Peaky Blinders  می اندازند و به دقت هر چه تمام تر در جای مناسب، پخش میشوند تا بهترین حس نزدیکی ذهن به محیط را به شما منتقل کنند.

حرف آخر

در کل باید گفت انتظارات زیادی از بازی ای که از روی یک سریال ساخته میشود نمیرود اما Peaky Blinders: Mastermind به خوبی در تمامی زمینه ها درخشیده و ارزش خرید و تجربه را دارد. تنها ایراد بازی بعضی باگ های آزار دهنده و داستان گنگ بازی است اما به صورت کلی نکات مثبت بازی آنقدر زیاد هستند که میتوان از ایراد های بازی چشم پوشی کرد. تا مطلب بعدی مراقب خودتون باشید. خدانگهدار

Verdict

In general, it should be said that many expectations are not met from a game that is made from a series, but Peaky Blinders: Mastermind shines well in all fields and is worth buying and experiencing. The only drawback of the game is some annoying bugs and dumb game story, but in general, the positive points of the game are so many that the drawbacks of the game can be ignored. Take care of yourself until the next article. Goodbye

7.6

نقاط قوت

  • گیم پلی جذاب
  • دسترسی های فراوان و آسان
  • استایل های زیبا
  • شخصیت پردازی قوی

نقاط ضعف

  • گرافیک نه چندان قوی
  • باگ های آزار دهنده
  • داستان گیج کننده
6 گرافیک
9 گیم پلی
7 داستان
8.5 موسیقی