نقد و برسی بازی Petal Crash

نقد و برسی بازی Petal Crash

با سلام امروز با یک مطلب دیگر در خدمت شما دوست داران بازی و همراهان Gamingles  هستیم. موضوع بحث امروز ما درباره‌ی بازی ای در ژانر پازل و اکشن است که Petal Crash نام دارد. این بازی در سال ۲۰۲۰ توسط شرکت Galaxy Trail Games منتشر شده است.  پلتفرم های قابل ساپورت بازی شامل: اندروید، ios، لینوکس، مک، ویندوز و پلی استیشن می باشند. این بازی که از شهرت خاصی بهره مند نیست،  قیمت ۱۰ دلار را در استیم به خود اختصاص داده است. که برای یک بازی دوبعدی ، قیمت زیادی محسوب می‌شود اما اگر کیفیت لازم را داشته باشد ارزش خرید دارد. بازی در واقع بیشتر در سبک پازل قرار دارم اما در طبقه بندی های جهانی در ژانر اکشن نیز قرار گرفته. در ادامه به این موضوع می پردازیم که این بازی ارزش خرید دارد یا خیر. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

این بازی به صورت تک نفره و دو نفره حال بازی است در این بازی حالات مود های مختلفی از جمله دونفره، تک نفره (رکوردی) و داستانی، با پلیرهای دیگر می‌توان به صورت آفلاین بازی کرد. در واقع در بازی هدف دو تیم  حل کردن پازل ها با جابجایی مکعب های رنگی می باشد. و دو تیم موظف هستند که ، با جور کردن ۲ تایی پازل های هم رنگ امتیاز کسب کنند که با کسب امتیاز وبه پایان رساندن جدول پازل، میتوانند به حریف خود ضربه وارد کنند و از جان رقیب خود بکاهند و اینکار تا جایی که جان رقیب خود را به صفر برسانند باید ادامه پیدا کند. اما جالب ترین و متفاوت ترین حالت بازی حالت داستانی آن است که در سبک پازل و چند نفره سبک جدید و جالبی است.  در این قسمت شما باید یکی از هفت کارکتر موجود در بازی را انتخاب کرده و در نقش او به داستان بازی بپردازید که هرکارکتر داستان‌های متفاوتی را نسبت به یکدیگر تداعی می‌کنند. البته که دیالوگ های جالبی نیز بین بازیکنان و npc ها رد و بدل می شود که در این سبک قابل تمجید است.

حال به بررسی یک از ایراد های این بازی می پردازیم. عملکرد بازی در گیم پلی به صورت کلی خوب بوده است، اما اگر بخواهیم ریز بینانه تر آن را بررسی کنیم، در بعضی زمینه ها عملکرد خوبی نداشته‌.  بازی در قسمت گیم پلی بسیار هیجان انگیز است به طوری که رقابت بین دو بازیکن به خوبی شکل گرفته اما  از جهتی بازی باید از لحاظ سختی، به مرور سخت و سخت‌تر شود اما در این بازی افزایش میزان سختی صورت نمی‌گیرد و روند بازی به صورت ساده و یکنواخت ادامه پیدا میکند.  در بازی مود های مختلف وجود دارد از جمله مود زمانی ( Time trial) که در واقع به صورت رکوردی است و شما باید رکورد بیشتری را در زمان معینی ثبت کنید. این تنوع مود باعث جذابیت بیشتر بازی و خسته نشدن از بازی میشود. نکته دیگری که درباره بازی بسیار جالب است  نوع مختلف گیم پلی است که مانند بازی های پازل دیگر، جابجایی یک مورد صورت نمی‌گیرد و در صورت کلیک بر روی هر تکه ی پازل، آنها تا جایی که امکان داشته باشد به سمت مشخص شده حرکت می‌کنند تا جایی که به یک مانع برخورد و متوقف شود که  این سبک، با سبک بازی های پازلی دیگر تفاوت زیادی دارد.  در پایین صفحه بازی پنلی وجود دارد که با جور کردن پازل و کسب هر امتیاز  سطح آن جابه جا می شود و به سمت شما یا حریف پیشروی می کند، تا جایی که یک طرف برنده شود و bar  خود را کامل به سمت حریف هول بدهد.

گرافیک بازی تعریف چندانی ندارد و به دلیل ۲ بعدی بودن بازی، توضیح خاصی ندارد.  اما اگر بخواهیم نظر اجمالی در مورد آن بدهیم باید بگوییم گرافیک بازی به خوبی کار نشده، چون بازی در حالت پیکسلی قرار دارد. ولی نمی توان این را یک ایراد در نظر گرفت و بیشتر یک سبک بازی سازی است تا ایراد، برای همین با وجود اینکه بازی میتوانست گرافیک جذاب تری داشته باشد، از گرافیک بازی چشم پوشی میکنیم. عملکرد بازی در حوزه موسیقی جالب نبوده و بازی موسیقی خوبی ندارد.  صدا گذاری برای جابجایی آیتم ها و قطعه های پازل انجام نشده، که این ایراد بزرگی به حساب می آید چون یکی از اصلی ترین عوامل بازی برای جذابیت آن، موسیقی بازی است که امتیاز ضعیفی را کسب کرده.

حرف آخر

در کل بازی امتیاز خوبی را کسب کرده و با هیجان انگیز بودن گیم پلی و ایجاد حس رقابت در شما حس خوبی را به شما منتقل میکند. باید بگوییم که این بازی ارزش هزینه کردن را دارد و تجربه ی خوبی را برای شما رقم خواهد زد. امیدوارم از مطلب لذت برده باشید.

Verdict

In the whole game, it scores good points and conveys a good feeling to you by making the gameplay exciting and creating a sense of competition. We must say that this game is worth spending and will be a good experience for you. I hope you enjoyed the article

6.5

نقاط قوت

  • گیم پلی جذاب
  • بخش داستانی
  • مود های مختلف
  • کارکتر های متنوع

نقاط ضعف

  • گرافیک نسبتا ضعیف
  • یکنواختی سختی بازی
5 گرافیک
8.5 گیم پلی
7 داستان
5.5 موسیقی