نقد و بررسی بازی Picross S+

نقد و بررسی بازی Picross S+

دوباره زمان آن فرارسیده است. در ۲۹ فوریه ۲۰۲۴، توسعه دهنده و ناشر Jupiter عنوان جدید Picross را برای نینتندو سوییچ ارائه کرد و حداقل، تنها چیزی که این بار جدید است، عنوان این نسخه می باشد. Picross S+ شامل تمام پازل های سری پرطرفدار Picross e است که در ابتدا در سال ۲۰۱۲ بر روی Nintendo 3DS منتشر شده بود. بد نیست بدانید که بازی های Picross e2 تا e9 را می توان به عنوان DLC پولی نیز به این بازی پازل اضافه کرد.

برای این مقاله نقد و بررسی که توسط تیم تحریریه Gamingles تهیه شده، من فقط روی خود Picross S+ تمرکز می کنم، به استثنای محتوای دانلودی اضافی. با وجود این، من در این بررسی چیزی در مورد DLC به شما خواهم گفت. Picross S+ یک مجموعه عالی برای حفظ بهترین عناوین Picross محسوب می شود که قبلاً فقط در کنسول Nintendo 3DS قابل بازی کردن بود. محتوایی که این مجموعه ارائه می دهد، در مقایسه با قیمتی که دارد، بسیار اقتصادی است و حدود ۱۵۰ پازل Picross و Mega Picrcoss را از اولین بازی Picross e ارائه می دهد.

سری بازیهای Picross در کشور ژاپن جزو پرطرفدارترین عناوین معمایی مبتنی نونوگرام محسوب می شوند که معمولا هر ساله نسخه های متعددی از آن عرضه می شود که به طور انحصاری در دسترس دارندگان کنسول نینتندو سوئیچ قرار می گیرد. اگر هیچ اطلاعی راجع به این سری بازیها ندارید و تا به حال نام آنها را نشنیده اند، توضیح مختصری خواهم داد. Picross یک بازی پازلی نونوگرام است که در آن باید از اعداد به عنوان راهنمایی برای تکمیل یک تصویر پیکسلی استفاده کنید.

هر کدام از مراحل بازی شامل یک تصویر مخفی در داخل یک سری شبکه‌ها با سلول‌هایی در داخل است که باید رنگی شوند و اعداد درج شده روی سطرها و ستون ها نحوه حل معما را تعیین می کنند. وقتی سعی می‌کنید بفهمید کدام سلول‌ها در سطرها و ستون‌های چندگانه بخشی از تصویر پنهان مورد نظر هستند و کدام‌ها نیستند، حذف زیادی در بازی وجود دارد. شما با جستجوی ردیف‌ها یا ستون‌های واضح شروع می‌کنید تا بتوانید کل جدول را به طور کامل پر کنید. پس از انجام این کار، به آرامی به سلول های دیگر راه پیدا می کنید و در نهایت معما را حل خواهید کرد.

در Picross S+ معمولاً روی پازل هایی با اندازه های ۵×۵، ۱۰×۱۰ و ۱۵×۱۵ کار می کنید. همه این پازل های picross به طور طبیعی به تدریج در سختی متفاوت هستند. برخلاف Picross S9، بازی Picross S+ در واقع فقط شامل پازل‌های معمولی Picross و Mega Picross است، زیرا تنها یک پازل Color Picross وجود دارد. این تا حدی به این دلیل است که Picross S+ در مجموع «فقط» ۳۰۷ پازل دارد. این بسیار کمتر از ۴۸۵ پازل بازی های قبلی سری Picross S است. از سوی دیگر، Picross S+ نیز ارزان‌تر از Picross S9 است، به این معنی که شما با پرداخت هزینه کمتر، پازل های بیشتری دریافت می کنید، اگرچه متاسفانه تنوع کمتری وجود دارد.

خوشبختانه اگر تصمیم به خرید DLC داشته باشید، پازل های Clip Picross نیز به Picross S+ اضافه خواهند شد. من این نوع پازل ها را از بازی های قبلی Picross S به یاد دارم و معماهای مورد علاقه من برای حل بودند، به این دلیل که قطعات کوچک تصاویر در نهایت به هم دوخته می شوند و به شما یک تصویر بسیار بزرگ معمولا پیکسلی می دهد که می تواند هر چیزی را به تصویر بکشد. هنگام خرید DLC، چند پازل جایزه نیز دریافت می کنید که می تواند تعداد پازل های مبتنی بر رنگ Picross را افزایش دهد.

تنها نکته آزاردهنده در مورد محتوای دانلودی اضافی این است که شما قطعاً باید Picross e را با نام Picross S+ خریداری کنید. فرض کنید قبلاً این عنوان را در ۳DS داشتید، پس موظف هستید که برای مثال، قبل از خرید Picross e3 به عنوان DLC، دوباره آن را خریداری کنید. شاید بهتر بود که همه بازی‌ها به طور جداگانه در فروشگاه اینترنتی نینتندو در دسترس قرار می‌گرفتند، اگرچه خوب است که اکنون می‌توانید همه چیز از سری الکترونیک Picross را در یک مجموعه عالی داشته باشید.

حرف آخر

شاید متوجه شده باشید که این مقاله بررسی Picross S+ نسبتاً کوتاه بود و این در واقع به این دلیل است که این بار هیچ چیز جدیدی در مقایسه با آخرین بازی از سری Picross S اضافه نشده است. بله، با اینکه به لطف این نسخه، عناوین Picross e تا Picross e9 را می‌توان برای اولین بار با چندین بازیکن در نینتندو سوئیچ بازی کرد، اما در واقع چیزی بیش از این را ارائه نمی دهد. این واقعیت که Picross S+ کار خاصی انجام نمی دهد، مطمئنا اشکالی ندارد، همه پازل ها هنوز هم به همان خوبی کار می کنند. تنها چیزی که فکر می کنم نقطه ضعف محسوب می شود، این است که نسخه استاندارد بدون DLC Picross S+ تنوع کمتری دارد. به غیر از این مورد، مطمئناً برای طرفداران picross خوب است که به لطف این مجموعه کامل، می توانند تمام بازیهای سری e-Picross را مجدداً هم به صورت Handheld و هم روی صفحه نمایش بزرگ تجربه نمایند.

Verdict

You may have noticed that this Picross S+ review article was rather short, and that’s actually because nothing new has been added this time compared to the last game in the Picross S series. Yes, while Picross e to Picross e9 titles can be played multiplayer on Nintendo Switch for the first time thanks to this release, it doesn’t really offer much more than that. The fact that Picross S+ doesn’t do anything special is certainly okay, all the puzzles still work just as well. The only downside I think is that the standard non-DLC version of Picross S+ has less variety. Other than that, it’s certainly good for picross fans that thanks to this complete collection, they can relive all the games in the e-Picross series both on handheld and on the big screen

7.5

نقاط قوت

  • به عنوان یک حالت اضافی، اکنون یک حالت چند نفره محلی نیز وجود دارد
  • در مقایسه با محتوایی که ارائه می دهد، قیمت بسیار مقرون به صرفه ای دارد
  • تعدادی از محبوب ترین بازیهای سری Picross را به صورت یکجا ارائه می دهد

نقاط ضعف

  • شما را موظف می کند که Picross e را داشته باشید، حتی اگر قبلاً آن را در 3DS بازی کرده باشید
  • بدون DLC تنوع کمتری وجود دارد
7.5 گرافیک
8 گیم پلی
7 داستان
7.5 موسیقی