نقد و بررسی بازی Piggy Gambit

نقد و بررسی بازی Piggy Gambit

Piggy Gambit یک بازی است که به طور هماهنگ عناصر شطرنج، پازل جعبه ای و سوکوبان را در یک بازی پازل منسجم در مورد یک خوک که در جستجوی معنای زندگی خود است، ترکیب می کند. این یک بازی پازلی خوش ساخت است که می تواند به شما کمک کند از سرگرمی خوبی لذت ببرید و واقعا ارزش امتحان کردن را دارد. در واقع این بازی ترکیبی از شطرنج و سوکوبان است که در آن شما می توانید مهره های شطرنج را روی تخته جابجا کنید. طراحی سطح مبتکرانه قوانین شطرنج را به مکانیسم های بازی ساده می شکند و این بازی جذاب را هیجان انگیزتر می کند. هنگامی که قوانین Piggy Gambit را درک کردید، نسبتاً ساده است، اما هنوز هم یک بازی پازل لذت بخش است که تمرکز خود را روی پازل های شطرنج قرار می دهد. در ادامه با نقد و بررسی این بازی با ما همراه باشید.
Piggy Gambit یک ترکیب عجیب و غریب از بازی های پازل است و یکی از آن بازی هایی است که جذابیت فوق العاده زیادی دارد. فقط چیزی در مورد ترکیب یکپارچه عناصر مختلف سبک پازل، شخصیت خوک بامزه و ارجاع به خود تیم توسعه دهنده وجود دارد که با هم جمع می شوند تا یک بازی بسازند که واقعاً چیزی منحصر به فرد و جذاب را ایجاد کند و اثری قابل توجه را به علاقمندان ارائه می دهد.

در این بازی شما یک خوک کوچک با نام غیرمعمول Oink 3 را ایفا می‌کنید که می‌خواهد در پایان مراحل ۵۰ گانه بازی تعدادی کارت عجیب جمع‌آوری می کند، در جستجوی اینکه آنها چه کسانی هستند و معنای زندگی چیست. این کارها از طریق تعداد زیادی مراحل انجام می شود که هر کدام دارای انواع مکانیک های مختلف برای یادگیری و تسلط هستند. در ابتدا، شما با اشیاء موجود در هر مرحله آشنا خواهید شد که چگونه می توانید موانع پیش روی خود را حذف کنید؛ مثلا با تبر درختان را قطع می کنید و اینکه بمب ها سنگ ها را منفجر می کنند.

سپس می توانید از این اشیاء مختلف برای دستکاری جهان و جمع آوری کارت ها استفاده کنید. مسیری که دنبال می‌کنید کاملاً خطی است. در حالی که ممکن است گهگاه یک یا دو شاخه پنهان در مسیری وجود داشته باشد که به یک راز منتهی می‌شود، شما همچنان باید به سمتی بروید که جریان طبیعی بازی شما را هدایت می‌کند، که مستلزم تکمیل پازل‌ها است. متأسفانه، بخش‌هایی از نقشه منحصربه‌فرد نیستند و تنها نشانه‌ای که نشان می‌دهد این است که روی مجموعه‌ای از پازل‌های متفاوت کار می‌کنید و شامل اعداد (۱-۲، ۴-۲، و غیره) هستند.

در بخش گیم پلی بازی Piggy Gambit هدف همیشه یکسان است، حتی اگر پازل ها چند مکانیک مختلف را ترکیب کنند. نیمه اول بازی دارای پازل هایی است که در آن باید با استفاده از تبر برای قطع درختان، بمب ها برای منفجر کردن سنگ ها و تخته ها برای ایجاد پل روی آب، مسیر خود را به سمت جمع آوری آیتم های کلکسیونی هموار کنید. عنصر مهم دیگری که در قسمت دوم بازی در مرکز توجه قرار می گیرد مهره های شطرنج هستند.

با این حال، برای حل پازل های این بازی شما فقط باید ابتدایی ترین قوانین شطرنج را بدانید که حتی روی صفحه نمایش نیز توضیح داده می شوند. بیشتر اوقات آنها فقط اشیاء منظمی هستند که ممکن است به اطراف جابجا شوند. هر مرحله جدید از پازل ها نیز مکانیک جدیدی را معرفی می کند و برخی از آنها شما را مجبور می کند سریع حرکت کنید. همچنین در پایان بازی، می توانید مرحله را ویرایش کنید، بنابراین خوب است که بتوانید این را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید.

کنترل های این بازی واقعا ساده است: در حل پازل ها فقط از کلیدهای بالا، پایین، چپ و راست استفاده می کنید و برای انتخاب مرحله کلید Enter را به کار می برید، بنابراین می توانید به راحتی با یک دست این کار را انجام دهید. همچنین سبک نقاشی این اثر بسیار زیباست. کل صحنه به صورت نقاشی دستی نمایش داده شده است. مدل سازی کاراکترهای بازی واقعا عالی انجام شده و ظاهری بسیار دلچسب دارند. در بین هر یک از سطوح، شما با یک NPC صحبت خواهید کرد که می تواند سرنخ های مبهمی در مورد آنچه در راه است به شما بدهد یا حتی درباره زندگی شما بگوید.

تنها نارضایتی و خرده ای که می توانم به این بازی بگیرم، این است که عملکرد یا دکمه “یک حرکت به عقب” وجود ندارد. به خصوص وقتی صحبت از حرکت دادن مهره های شطرنج می شود که در آن با یک اشتباه احمقانه مجبورید از نو شروع کنید. در واقع در بازی Piggy Gambit، هر پازلی یک راه حل بسیار دقیق دارد، بنابراین هدر دادن یک منبع برای یک شی که باعث گیر کردن شما می شود بسیار آسان است. وقتی چندین خوک را به طور همزمان تحت کنترل خود دارید که منابع را به اشتراک می گذارند، اوضاع بسیار سخت تر می شود. انجام یک حرکت اشتباه بسیار نزدیک به راه حل اتفاق می افتد. با کمال تعجب، پازل های بعدی این ایده را از بین می برند و معمولاً بسیار ساده تر هستند.

حرف آخر

Piggy Gambit یک بازی پازل کوچک دوست داشتنی، کوتاه و شیرین است که گیم پلی آن هرگز کهنه نمی‌شود، زیرا با پیشرفت در بازی، مکانیک‌های پیچیده‌تر معرفی می‌شوند. پازل ها خیلی سخت نیستند، اما برای یک ماجراجویی پازلی آرام واقعا دلپذیر هستند، البته این نکته را هم تاکید کنم که هر چند وقت یک بار بازی درجه دشواری خود را به طرز دیوانه‌واری افزایش می‌دهد. قهرمان اصلی داستان نیز یک خوک دوست داشتنی با ظاهری بسیار دلپذیر است که این نوع مدل سازی کاراکترها برای چنین بازی کوچکی بسیار چشمگیر است. این یک بازی پازلی نیازمند تفکر است که برای همه سنین مناسب است و من آن را به همه بازیکنان توصیه می کنم.

Verdict

Piggy Gambit is a lovely, short and sweet little puzzle game whose gameplay never gets old as more complex mechanics are introduced as you progress through the game. The puzzles aren’t too hard, but they’re really enjoyable for a leisurely puzzle adventure, although I will stress that every once in a while the game ramps up its difficulty insanely. The main character of the story is also a cute pig with a very pleasant appearance, this kind of character modeling is very impressive for such a small game. This is a thought provoking puzzle game suitable for all ages and I recommend it to all players

8

نقاط قوت

  • سبک گرافیکی و هنری بسیار زیبا و چشم نواز
  • سطح دشواری بازی از یک روند منطقی پیروی می کند
  • طراحی و مدل سازی عالی کاراکترها
  • طراحی مراحل بازی فوق العاده است

نقاط ضعف

  • فاقد قابلیت عقبگرد یا Undo در هنگام حل پازل ها است
8.5 گرافیک
8 گیم پلی
8 داستان
7.5 موسیقی