نقد و بررسی Quern – Undying Thoughts

نقد و بررسی Quern – Undying Thoughts

سلام به تموم دوستای Gamingles امروز اینجاییم تا بازی Quern – Undying Thoughts  در ژانر ماجرا جویی رو مورد نقد و برسی قرار بدیم .

این بازی در تاریخ ۲۸ نوامبر ۲۰۱۶ توسط شرکت zadbox entertainment برای پلتفرم های Xbox one ، PC و سیستم عامل های Linux و MAC OS وارد بازار شد.

خب باید همین جا بگم که داستان بازی بسیار جذاب و کمی پیچیدست ، پیچیده از این نظر که راجع به دنیا های موازی است ، که خب طرف دار های بسیار زیادی داره ، خدایا من چقدر عاشق این سبک ام. شما در بازی پرتال ها و شبکه هایی رو باز میکنید و وارد دنیا های دیگه ای میشید و به کمک ، شما بلاخره از طریق یک پرتال وارد یک دنیا میشید و اون پرتال توسط شخصی یا چیزی نابود میشه و شما در یک دنیای نا شناخته گیر میوفتید کسی در بازی شخصی وجود دارد که چندین بار به شما کمک میکند. اگه قصد انجام این بازی رو دارید باید بهتون بگم این بازی پر از معما و رمز و راز است و دائما شما رو سوپرایز میکند که این یعنی بازی Quern – Undying Thoughts بازی خوبی به حساب میاد. شما در بازی از بخشی به بخش دیگری میروید و با معما های سخت و چالش برانگیز اما بسیار جالب رو به رو هستید من که بعد از حل کردن هر معما کلی عاشق این بازی میشدم و فکر های سازنده رو مدام تحسین میکردم و لقب نابغه رو بهشون دادم.

با این که بازی شاید کمی سخت به نظر برسه اما خب در طول بازی کمک هایی دارید که بتونید بازی رو پشت سر بزارید  ، در طول بازی یک دفترچه برای شما وجود داره که از اون دفترچه برای راهنمایی استفاده میکنید یه چیزی مثل نقشه که سر نخ هایی به شما میده و از گیجی نجاتتون میده ،هرچند استفاده از این دفترچه کمی محدود است و مدام نمیتونید از اون استفاده کنید. شما توی دنیایی با پر از رمز و راز گیر افتادید و باید سر نخ هایی پیدا کنید تا به دنیای خودتون برگردید اما موانع شما معما های چالش بر انگیزی است که قابلیت اینو دارن که عاشقشون بشید.

گرافیک بازی خوب بود اما چیزی که در طراحی محیط وجود داشت خارق العاده بود ، همه ی چیز هایی که در این دنیا وجود دارد اما خاکستری و سر در گم طراحان سعی کردند ساختمان ها رو جوری طراحی کنند که حس آشنایی به مخاطب بدن جوری که حس میکنید آپارتمان سر کوچتونه و خب همین باعث میشه حس همزاد پنداری شدیدی رو بین شخصیت داستان و خودتون کنید ، اما راجع به موسیقی بازی نمیتونم توضیح بدم که چقدر با فضای بازی هماهنگی داشت ، موزیک حس گیجی ، سیاهی و رویایی بودن گیم پلی بازی رو کاملا بیان میکنه و ای کاش پلی لیست این بازی گیرم میومد . موزیک لحطه به لحظه در تمام طول بازی به فوق العاده ترین شکل ممکن در یک دنیای عجیب و غریب با شما است و پیوند عجیبی بین شما و بازی به وجود میاره که این قدرت سازندگان این بازی در این بخش رو نشون میده.

حرف آخر

در کل بازی در نگاه اول یک شبیه سازی پیاده روی به نظر میرسه که همین جور هم هست یک پیاده روی با کلی معما و پازل جذاب که با حل کردن اون ها پای کنسول میخ کوب میشید گیم پلی این بازی بین ۲۰ تا ۳۰ ساعت طول میکشه که اگه اولین بارتون باشه که بازی های معمایی رو تجربه میکنید ممکنه زمان بیشتری رو برای رد کردن مراحل صرف کنید ،موزیک و گرافیک بازی و البته طراحی این دنیای عجیب و خاکستری بازی  Quern – Undying Thoughts  را به بازی زیبا و بسیار خاصی تبدیل کرده . به نظرم این بازی هم ارزش خرید داره و هم ارزش تکرار بالا. من از این بازی بسیار گذت بردم و برام تجربه ی متفاوتی بود.

verdict

In the whole game, at first glance, it looks like a walk simulation, which is the same as a walk with a whole puzzle and an attractive puzzle that you can solve by tapping the nail on the console. The gameplay of this game lasts between 20 and 30 hours. If this is your first time experimenting with puzzle games, you may need to spend more time skipping the steps, turning the game’s music and graphics, and of course the design of this strange, gray world of Quern – Undying Thoughts into a beautiful and very special game. I think this game is both worth buying and worth repeating. I really enjoyed this game and it was a different experience for me.

9

نقاط قوت

  • موسیقی خوب
  • گرافیک خوب
  • داستان جالب

نقاط ضعف

  • کند بودن در بعضی از قسمت های بازی
  • استفاده ی محدود از دفترچه راهنما
  • سخت بودن بعضی از معما ها
8.5 گرافیک
9 گیم پلی
9 داستان
9.5 موسیقی