نقد و بررسی بازی Remorse: The List

نقد و بررسی بازی Remorse: The List

شاید تا به حال بازیهای ترسناک زیادی را انجام داده باشید که هر کدام به نوبه خود توانسته اند اوقات بسیار خوشی را برای شما به ارمغان آورند. اما به نظرم بازی Remorse: The List جزو متفاوت ترین عناوین سبک وحشت-بقا می باشد که تاکنون تجربه کرده اید، چرا که انواع ترس های کلاسیک را با گیم پلی به سبک جهان آزاد همراه با موجودی آیتم ها و همچنین المان های مبارزه ای اول شخص شوتر به ارمغان می آورد. در این بازی شما در نقش یک پلیر بی نام و نشان قرار می گیرید که باید رازهای موجود در حومه شهر تاریک و وحشتناک Hidegpuszta واقع در مجارستان را کشف نمایید. تنها سرنخی که در اختیار دارید، یک لیست مرموز است که باید برای حل انواع معماهایی که با آنها روبرو می شوید، از آن استفاده نمایید. در ادامه با نقد و بررسی این بازی منحصر به فرد با ما همراه باشید.
Remorse: The List یک بازی کلاسیک در سبک وحشت بقا همراه با المان های تیراندازی اول شخص است که در آن شما باید بفهمید که در شهر کوچک Hidegpuszta چه اتفاقی می افتد، تنها سرنخ شما لیستی است که چندان منطقی به نظر نمی رسد.

کاوش در هر گوشه و کنار این مکان کلید پرده برداری از رازهای آن و خروج زنده از آنجا خواهد بود. در حالی که با آیتم ها و سلاح های محدود و کمیاب در دسترس از خود دفاع می کنید، دنیایی بزرگ و گسترده مملو از وحشت های غیرقابل تصور را کاوش کنید. منابع خود را با حجم محدود موجودی خود با دقت مدیریت کنید و از هر چیزی که در اختیار دارید برای زنده ماندن بهره ببرید. در شهر Hidegpuszta مجارستان، شما خود را با یک لیست مبهم می یابید و باید معنای آنچه که در حال وقوع است را متوجه شوید. اگرچه شهر به مناطق متعددی تقسیم شده است، اما Remorse: The List کم و بیش یک رویکرد جهان باز را دنبال می کند که کارها را به ترتیب دلخواه شما انجام می دهد. مثلا اینکه مهمات را در کجا قرار می‌دهید و سعی می‌کنید همه چیز را بفهمید. شخصیت شما در مخمصه گیر افتاده است و شما باید به او کمک کنید، محیط های بازی طوری طراحی شده اند که نوعی حس ترس لاوکرافت جزئی در آن وجود دارد.
من می خواهم با بهترین چیزهای این بازی شروع کنم که یکی از مهم ترین آنها معماها و طراحی های دشمن است. معمولا پازل ها در این نوع بازی ها واقعا کسل کننده هستند که باعث می شود فقط برای پیشرفت آنها را انجام دهید، اما در این بازی اینگونه نیست و ایده ها و نحوه ارائه معماها کاملا خلاقانه است و ممکن است اغراق کنم، اما هرگز حل معماها در یک بازی ترسناک تا این اندازه سرگرم کننده نبوده است.

طراحی دشمنان بسیار منحصر به فرد و به خوبی انجام شده است، هر دشمن ظاهر و رفتار کاملاً متفاوتی دارد که رویارویی با آنها را بسیار جالب می کند. آخرین باس فایت بهترین بخش بازی بود که مبارزه با او بسیار خلاقانه و سرگرم کننده طراحی شده است. همچنین من طراحی نقشه بازی را خیلی دوست دارم، واقعی و ترسناک به نظر می رسد و عقب نشینی هرگز در آن ناامید کننده نیست، زیرا بیشتر چیزهایی که برای هدف فعلی نیاز دارید از یکدیگر دور نیستند. به طور کلی طراحی المان های ترس در این بازی بی نقص انجام شده است، بدون وجود جامپ اسکرهای احمقانه و کلیشه ای. برای ذخیره میزان پیشرفت بازی باید نوت بوک هایی را در مکان های خاص پیدا کنید و بر این اساس، محل های ذخیره بر اساس موقعیت مکانی مانند چک پوینت ها طراحی شده اند. مهمات شما بسیار محدود است و همواره در مورد میزان مصرف آنها باید مدیریت داشته باشید. بازی Remorse: The List دارای سه پایان مختلف است که هر کدام گزارش متفاوتی از رویدادها را بیان می‌کنند و تکه‌های مختلفی از پازل را ایجاد می‌کنند تا در جای خود قرار بگیرند، با انتخاب‌هایی که در سرتاسر پایان شما را تحت تأثیر قرار می‌دهند. حالت سخت یا Hard نیز وجود دارد که تنها پس از اتمام بازی در سختی معمولی باز می‌شود.

خیابان های متروک، دشمنان متنوع، گان پلی نسبتا شلوغ، اضطراب بیش از حد و ترس وجودی شما، همگی در این عنوان وجود دارند و می توانید الهام مستقیم از بازی Cry of Fear را در گوشه و کنار محیط بازی ببینید که البته این مورد چیز بسیار خوبی است. اتمسفر و پتانسیل ترساندن در بازی Remorse: The List احتمالا از نکات برجسته آن است، زیرا در حالی که گیم پلی آن به طور کلی متوسط و کوتاه است، ولی فضاسازی و طراحی محیط آن واقعا باورنکردنی است. اغلب محیط های بازی حالتی سورئالیستی دارند و تنوع زیادی بین بیمارستان‌ها و خانه‌های ترسناک واقع در این بازی وجود دارد. برخی از محیطهای بازی میزان آدرنالین و تنش شما را به حد بالایی می‌رسانند، در حالی که برخی از سکانس‌های روان‌شناختی و جلوه‌های بصری آن‌ها واقعاً خاطره‌انگیز هستند. در پایان، من فکر می کنم توسعه دهندگان کار بزرگی انجام دادند و من واقعا از این بازی لذت بردم.

حرف آخر

من بازی را با توقعات بسیار کم بازی کردم، فکر می‌کردم تجربه‌ای عادی و متوسط خواهد بود، اما این بازی فراتر از انتظاراتم ظاهر شد و فقط می توانم بگویم یک عنوان شگفت‌انگیز است! حدود ۵ ساعت طول کشید تا Remorse: The List را با درجه سختی معمولی کامل کنم، زمان بیشتری برای جستجوی فایل‌ها، کلکسیون‌ها و کاوش کامل هر منطقه صرف کردم. به لطف درجه سختی Hard پس از پایان بازی و امکان دیدن یکی دیگر از سه پایان کلی، با دستاوردهایی که برای علاقه مندان مطابقت دارد، مقداری ارزش تکرار وجود دارد. این بازی یک عنوان بقا-ترسناک روانشناختی با کیفیت بالا در میان عناوین مستقل محسوب می شود که تمام عناصری را که این ژانر را عالی می‌سازند، با اجرای فوق العاده خود میخکوب می‌کند. اگرچه واقعا نوآورانه و شاهکار نیست، ولی مطمئنا این بازی برای علاقمندان و تازه واردان به این سبک بسیار جالب خواهد بود.

Verdict

I played the game with very low expectations, I thought it would be a normal and average experience, but this game turned out to be beyond my expectations and I can only say it’s an amazing title! It took me about 5 hours to complete Remorse: The List on normal difficulty, with more time spent searching for files, collectibles, and fully exploring each area. There’s some replay value thanks to the Hard post-game difficulty setting and the possibility of seeing one of the other three overall endings, with achievements to match for enthusiasts. This game is considered a high-quality psychological survival-horror title among indie titles, nailing all the elements that make the genre great with its superb execution. Although it is not really innovative and a masterpiece, this game will certainly be very interesting for the fans and newcomers to this genre

 

8.9

نقاط قوت

  • کاوش در محیط‌های بازی واقعا لذت بخش است
  • طراحی عالی دشمنان
  • فضاسازی فوق العاده که حس ترس را به خوبی به مخاطب منتقل می کند
  • جلوه های بصری خیره کننده و چشم نواز
  • ارائه معماهای بسیار جالب
  • تنوع عالی مراحل و دشمنان بازی

نقاط ضعف

  • برخی محیط ها بیش از حد تاریک هستند
  • کنترل‌ها و سیستم حرکتی ناهموار هستند
  • درجه سختی Hard از ابتدا در دسترس نیست
9 گرافیک
9 گیم پلی
9 داستان
8.5 موسیقی