نقد و بررسی Saints Row: The Third Remastered

نقد و بررسی Saints Row: The Third Remastered

امروز در این مقاله قرار است تا به نقد و بررسی نسخه ریمستر بازی Saints Row: The Third بپردازیم. اول این که همانطور که می دانید نسخه های ریمستر از یک بازی در واقع نسخه های ترمیم داده شده از بازی اصلی می باشد. این قضیه در خصوص این بازی نیز صدق کرده و در واقع ما شاهد ترمیم و بهتر شدن المان های ساختاری این بازی هستیم. واقعیت امر این است که ریمستر کردن یک بازی واقعا کاری حساب شده نیاز دارد. نسخه های ریمستر معمولا هم می توانند بسیار محبوب شوند و هم می توانند محبوبیت اصلی خود را نیز از دست بدهند. از این نحوه ریمستر کردن و بازسازی بازی از اهمیت بسیار زیادی بهره می برد. در ادامه همراه ما باشید تا به تحلیل این بازی بپردازیم.

همین اول کار بگوییم که این ریمستر آن چنان که باید و شاید نظر ما را جلب خودش نکرده است. فضای فانتزی بازی اصلی دقیقا در این ریمستر نیز به چشم می آید. کاملا مشخص است که گروه سازنده این بازی دوست داشتند که این بازی همچنان دنیای غیر واقعی خودش را پیش بگیرد. بالا و پایین ها در این بازی کمی زیاد هستند. در واقع در برخی از مراحل ما شاهد یک عملکرد عالی از منظر بازی سازی هستیم. اما خب در مقابل در برخی از مراحل نیز شاهد افول کیفیت بازی می شویم. این بالا و پایین ها واقعا آزار دهنده هستند و قطعا شما را به عنوان کسی که قرار است این بازی را انجام بدهید ، آزرده خاطر خواهد ساخت.

یکی از شاخصه های این بازی چند شخصیتی بودن بازی است. اول این که شما باید بدانید که این بازی به عنوان یک بازی اکشن شناخته می شود. این که شما در مراحل مختلف شخصیت های متنوعی را تحت کنترل خود می بینید ، گاها هم خوب و مثبت بوده و هم برخی اوقات بد می باشد. به این خاطر که همانطور که شما موقعیت های متنوعی را با شخصیت های متفاوت تجربه می کنید ، همانطور نیز گاها میزان کنترل شما از شخصیت ها کم می شود. به همین خاطر وجود نداشتن این جور از هم خوانی ها گاها ممکن است برای شما خیلی جالب نباشد. هر چند از این ایراد نمی توان به عنوان یک ایراد بزرگ و اساسی از این بازی یاد کرد اما خب در اندازه های خودش ممکن است شما را آزرده خاطر سازد.

اما در خصوص کیفیت ریمستر کردن نیز باید کمی دقیق تر موضوع را بیان کنیم. مفهوم ریمستر کردن در بازی های رایانه اینطور جا افتاده که یک اثر قدیمی دوباره بازسازی می شود. حالا درصد موفقیت این عملیات بازسازی به خروجی بر میگردد. در خصوص خروجی ریمستر این بازی باید بگوییم که تقریبا موفقیت آمیز بوده است. صحنه های بازی تماما از ابتدا تا انتها مورد بازبینی و بازسازی قرار گرفته اند. همچنین تمامی این صحته ها از منظر گرافیکی پیشرفت های قابل قبولی داشته اند و در این لحظه ما می توانیم به خوبی از آن یاد کنیم. قطعا شما با تجربه این بازی به خوبی متوجه این موضوعات خواهید شد.

آن چه که در طول این مدام پیش می آید ، وجود اتفاقات مهیجی است که شما را شگفت زده خواهد کرد. مثلا شما در موقعیت های بسیار عجیبی قرار می گیرید و گاها شاهد یک سری اتفاق خنده دارد می شوید. انگار که گروه سازنده بازی قصد داشته تا چاشنی طنز را نیز به این بازی وارد کند. در کنار تمامی مهارت های شخصیت ها ، شاهد یک سری لمپن بازی هایی از شخصیت ها هستیم که ما را شگفت زده خواهد کرد. قطعا این موضوع یک نکته مثبت برای این بازی به حساب می آید و حتی این موضوع توانسته به روند کلی بازی به گونه ای کمک کند که این بازی خسته کننده و تکراری نشود.

اما با این که نسخه پیش روی ما یک نسخه ریمستر شده می باشد ، باز هم ایرادات فنی در تصاویر وجود دارد. یعنی ما شاهد برخی سوتی های غیر قابل قبول از گروه سازنده بازی هستیم. این ایرادات با توجه به این که نسخه ریمستر شده می باشد کمی آزار دهنده هستند. البته این ایرادات آن چنان بزرگ نبوده و این طور نیست که به روند بازی لطمه وارد کند. اما خب باز هم به عنوان یک عیب برای این بازی به حساب می آید. یک عیب دیگر در خصوص این نسخه از بازی سینک نبودن صدا با کاراکتر ها می باشد که ممکن است شما از این موضوع نیز آزرده خاطر بشوید. در پاراگراف بعدی البته چندین نکته مثبت دیگر از این ریمستر را برای شما بازگو خواهیم کرد.

اما در کنار این ایرادات می توانیم به نحوه صدا پیشگی کاراکتر ها یک امتیاز مثبت بدهیم. در این بازی صدا پیشگی با کیفیت بالایی انجام گرفته است. هر چند که به خوبی از این صدا پیشگی استفاده نشده و شاهد یک سری ایرادات در زمان صحبت کردن کاراکتر ها هستیم. از طرفی نکته مثبت دیگر در این خصوص کاراکتر ها مربوط به انیمیشن های آن ها می باشد. بدین معنی که به وضوح نسبت به نسخه قبلی شاهد انیمیشن های بیشتر از طرف کاراکتر ها هستیم. اما اگر بخواهیم بین خوبی ها و ایرادات این بازی یک مقایسه انجام بدهیم ، در واقع ایرادات بسیار ناچیز و اندک به حساب می آیند. هر چند که انتظار می رفت در نسخه ریمستر هیچ گونه ایراد و مشکلی که به چشم بیاید وجود نداشت اما خب باز هم نمی توان خورده ای به روند کلی بازی گرفت.

حرف آخر

اگر به بازی های اکشن با چاشنی روایت داستانی علاقه دارید ، این بازی به شما پیشنهاد می شود. این اثر یک ریمستر از بازی مهیج Saints Row: The Third بوده که حالا در این نسخه شاهد بهبود ساختار های این بازی از لحاظ گرافیکی هستیم. این بازی قطعا ارزش تجربه کردن را دارد و شما حتما می توانید با ورود به دنیای این بازی خود را ساعاتی سرگرم کنید. کاراکتر های این بازی به گونه ای ساخته شده اند که شما با آن ها ارتباط خوبی برقرار خواهید کرد. این بازی در مجموع نمره قابل قبولی به خودش اختصاص می دهد.

Verdict

If you are interested in action games with a narrative flavor, this game is recommended for you. This work is a remaster of the exciting game Saints Row: The Third, and now in this version we see an improvement in the structure of this game in terms of graphics. This game is definitely worth experiencing and you can definitely entertain yourself for a few hours by entering the world of this game. The characters in this game are made in such a way that you will communicate well with them. Overall, this game has an acceptable score.

7.5

نقاط قوت

  • بازسازی خوب صحنه های گرافیکی
  • بهتر شدن ظاهر و عملکرد شخصیت ها

نقاط ضعف

  • ایرادات جزئی در تصاویر بازی
  • عدم همخوانی عالی صدا با کاراکتر ها
7.5 گرافیک
7 گیم پلی
7.5 داستان
8 موسیقی