نقد و بررسی Sakura Succubus

نقد و بررسی Sakura Succubus

اگر با گفتمان امروزی بازی­ ها و انیمه ­های ژاپنی آشنایی داشته باشید، متوجه شباهت ها و پیروی آن ها از یک یا چند محور اصلی خواهید شد. محورهایی از جمله درون گرایی، خشونت، فضای رویایی، تخیل بی مرز، ارتباط بالا به پایین نسبت به کاراکتر اصلی، ستم و… بن مایه های اصلی بسیاری از آثار هنری ژاپن هستند.

بازی ()، یک بازی با محتوای تحریک کننده جنسی است که کمابیش از منطق رایج در سایر آثار ژاپنی پیروی می کند. داستان اصلی بازی مثل همیشه، زندگی ساده و خسته کننده یک عکاس تجاری را نشان می دهد که در روزمرگی خود وقت می گذراند. محل زندگی او بسیار ساده و محقر است. درآمد زیادی ندارد و همانطور که حدس می زنید تحت ستم و ظلم رئیس بد اخلاق خود نیز قرار دارد.

تقریبا همه عناصری که ممکن است در زندگی همه افراد وجود داشته باشد را این بازی به عنوان زندگی فلاکت بار نشان می دهد. تعجبی ندارد که برای ویژه سازی شخصیت و محیط، زندگی عادی باید مورد سرزنش قرار گیرد تا از قلب آن، هیجان و سرزندگی بیرون بزند. در ادامه زندگی ()، او به واسطه شغلش، با چند نفر از خانم های سلبریتی های شهرش که بسیار دست نیافتنی هستند دیدار می کند. آغاز این رابطه کاری، با چند خانمی که از نظر ظاهری تحریک کننده هستند، همان داستانی را می سازد که در ذهن مجسم کردید.

این رابطه کاری، کم کم به جاهای باریک می کشد و زندگی عادی و فلاکت بار کاراکتر اصلی را پر از رنگ و جذابیت جنسی و شهوت می کند. ماهیت بازی های اروتیک یا جنسی، ساخت چنین رویاها و فانتزی های جنسی است که در جهان واقعیت حضور ندارد. شما با پرداخت مبلغ ۱۰ یورو، این بازی را می توانید روی تمامی پلترفرم ها تجربه کنید. اگر بخواهیم از تحلیل های کلی محتوای جنسی در بازی ها صرف نظر کنیم و به این بازی برسیم باید بگوییم که این بازی حتی در ژانر خود نیز جزئی از بهترین ها نیست.

بازی ()، تقریبا محیطی خسته کننده دارد. کاراکتر ها به صورت نقاشی­های ثابت هستند و تغییرات بسیار کمی در آن ها دیده می شود. بازی، دیالوگ محور بوده و تصاویر، اگرچه در نگاه اول جذاب هستند، اما در طی بازی، خسته کننده می شوند. شخصیت پردازی به طور مناسبی طرح ریزی شده است که باعث شناخت هر کاراکتر می شود. برای هر سه زن در نسبت با شخصیت اصلی، رویاها و افکار متعددی ذکر می شود. هر خانم با دیگری تفاوت دارد و نویسنده سناریو بازی در بعضی از نقاط، برای جذابیت و البته آلوده کردن فضای فکری مخاطب، دست به تولید محتوای همجنس گرایانه و رابطه جنسی گروهی نیز می زند.

بازی هایی از این دست، معمولا مخاطب های خاص داشته و در بسیاری از کشورها جایگاه ندارد. اگرچه نمی توان گفت بازی هایی با محتوای جنسی، طرفدار زیادی ندارد اما، به طور کل باید گفت با اینکه این بازی ها از ارائه محتوای جنسی به صورت متن و دیالوگ ابایی ندارند، اما در عین حال حق انتشار تصاویر جنسی عریان و رابطه جنسی را ندارند. حتی سخن گفتن عریان از سکس نیز منع شده است. در حقیقت شاید رقیب اصلی این بازی ها، همان محتواهای جنسی عریان باشد که در سایر انیمه ها و بازی های جنسی، فساد بیشتری را به تصویر می کشند !

طبق استانداردهای معمول بازی های دیالوگ محور، موسیقی بازی بسیار اهمیت دارد. از آنجا که انجام این بازی ها مانند مطالعه کتب مصور است، موسیقی متن می تواند به خسته کننده نبودن بازی کمک کند. این عنوان در گیم پلی خود از موسیقی قدرتمند و گیرایی و بهره نمی برد و صرفا یک موسیقی آسانسوری برایتان اجرا می شود که بعد از مدتی از آن خسته می شوید و ترجیح می دهید در سکوت بازی کنید. از آن بدتر اینکه همانطور که پیش بینی می شود کاراکتر اصلی مدت زیادی با خودش حرف می زند و شما افکار او را می خوانید. پر حرف بودن ژاپنی ها در ذهن خود و مرور منزجر کننده افکار و محتواهای جنسی محض، تجربه ای افتضاح را می سازد. از آن بدتر اینکه بسیاری از مواقع شما با یک صفحه سیاه بدون تصویر و موسیقی طرف هستید.

منو بازی تقریبا ساده است و پیچیدگی زیادی ندارد. یکی از مسائل قابل طرح در رابطه با ژانر بازی های مشابه، این است که شما حتی حق انتخابی برای اینکه شخصیت مورد کنترل تان چه بگوید نیز ندارد. شما محکوم به اجرای سناریو هستید. اوج و فرود زیادی در کار نیست و قرار نیست این یک بازی روتین یا لذت بخش برای شما باشد.

اضافه شدن جنبه های تخیلی و افکار پوچ جنسی، ممکن است ذهن مخاطب را آغشته به اوهام و تصاویر غیرواقعی کند. به بیان دیگر نگاه به زنان در این نوع از بازی ها، نگاه ابزاری و جنسی بوده و زنان، کاملا برده جسمی و جنسی مردان بوده و احتمالا یکی از آسیب های عجیب و غریب ولی رایج این بازی ها این است که اگر فردی در واقعیت، عکاس یک خانم سلبریتی شود، ناخودآگاه این ماجرا را تصور می کند. تخریب اذهان توسط صنعت پورنوگرافیک یا سایر انیمه ها، کمیک ها، فیلم ها و بازی ها و… همگی باعث آسیب دیدن مخاطب نوجوان می شوند. اهمیت رده سنی در فروش و اجرای این بازی ها بر کسی پوشیده نیست که متاسفانه در ایران نه خانواده ها نه سیاست مداران برای آن برنامه ای ندارند.

کلام آخر

بازی ، یک بازی در ژانر رمان مصور بوده که دارای محتوای تحریک کننده است. داستان بازی در رابطه با زندگی یک عکاس تجاری است که به واسطه شغلش با خانم های دست نیافتنی رابطه عمیقی برقرار می کند.

Verdict

The game is an illustrated novel with provocative content . The story of the game is about the life of a business photographer who takes a deep relationship through his job with the unattainable ladies .

5.3

نقاط قوت

  • نقاشی های با دست کار شده استودیویی
  • داستان وسیع
  • قابلیت انتخاب مسیربازی

نقاط ضعف

  • کمی خسته کننده و طولانی
  • تصویرهای نامناسب در بعضی قسمت ها
5 گرافیک
8 داستان
4 گیم پلی
4 موسیقی