نقد و بررسی Save Koch

نقد و بررسی Save Koch

Save Koch یک بازی پیچیده از داستان­های متعدد و مکانیک bare-bones است که به طور هوشمندانه کار می‌کند، و همچنین برخی جلوه‌های بصری کامیک را نیز دربر دارد. این بازی شما را در نقش یک رئیس مافیا که پشت میز گیر افتاده و کنترل یک شهر پر از مینیون ها را در دست دارد، قرار می‌دهد. هدف پیدا کردن یک جاسوس و مغز متفکر در حالی که باید زنده بمانید و شهر نیز در آرامش باشد، است. این بازی یک داستان پر از شخصیت‌های عجیب و غریب و یک روایت دائماً در حال حرکت را ارائه می‌دهد که استرس و تنش واقعی را اضافه می‌کند.

مانند بازی های RPG اولیه دهه های ۸۰ و ۹۰، Save Koch اطلاعات بسیار کمی به بازیکنان در اول بازی می دهد. هنگامی که برای اولین بار بازی را باز می کنید، تریلری تحت عنوان صحنه ابتدایی نشان داده می شود. این تنها قسمتی از بازی است که صداگذاری شده و به شما کمی درباره ی کسی که کنترل می کنید درحالیکه جلوه های بصری گیم پلی در صفحه ظاهر می شوند، می گوید.

صحنه ابتدایی بازی یادآور صفحه لود شدن بازی مشهور The Witcher 3 می باشد که شما در نقش Jeffrey Koch در خانه امن قرار دارید. همین! سایر چیز ها با انجام مراحل و پیشروی در بازی آشکار می شود. اما خلاصه کلام شما Jeffrey Koch بوده که کسی نقشه­ی قتل شما را ریخته و شما ۷ روز وقت دارید جاسوس و مغزمتفکری را که این نقشه را ریخته پیدا کنید.

این بازی کوتاه می باشد. همه چیز مطابق با زمان واقعی پیش می رود و تنها ۹۰ دقیقه (یا در بازی ۷ روز) دوام دارد. شما همه چیز را در اولین دوری که بازی می کنید نمی فهمید. در واقع، ممکن است تمام زمان را در ناامیدی مطلق به سر ببرید. سردرگم از اینکه افراد که هستند و چرا اصلاً باید اهمیتی به آن ها بدهید. اما در دومین دوری که بازی می کنید، کم کم همه چیز شروع به آشکار شدن می شوند. خطوط میان شما و سایر کاراکتر ها کشیده شده و حالا نقشه آشنا به نظر می آید.

تمام بازی از پشت میز کنترل می شود. شما Jeffrey Koch بوده و با ۳ چیز در ارتباط هستید که به هر کدام دکمه ای اختصاص داده شده است: تلفن که می توانید بردارید و برای زنگ زدن به هر کسی که می خواهید استفاده کنید. تبلت که می توانید برای اگاهی از حوادث در نقشه استفاده کرده و مینیون های خود را برای برخورد با آن ها بفرستید. SHRLK Board که فرض می کنم تخته شرلوک تلفظ می شود. این تخته در ابتدا خراب بوده و باید با استفاده از تلفن خود آن را دوباره راه اندازی کنید. زمانی که اینکار را بکنید، شجره­نامه خانوادگی کاراکتر ها، اینکه برای چه کسی کار می کنند و حقایق مربوط به آنها اشکار می شود.

در طول بازی شما تماس هایی از افراد مختلف دریافت می کنید که در ابتدا اکثرا از فردی به نام Burmy می باشد که در نقش راهنما وقتی گمراه شده اید می باشد. این تماس ها بستگی به اقدامات شما دارد. اقدامات در تبلت با محل مورد نظر در نقشه به شما نمایش داده می شود. شما ممکن است آنها را از دست بدهید اگر مینیونی برای آنها در نقشه اختصاص ندهید. مینیون ها هر کدام تخصص های مختلفی دارند که در ابتدا تعداد آنها محدود می باشد. مینیون های شما می توانند بمیرند اگر به ماموریتی که مطابق مهارتشان باشد، فرستاده نشوند. همچنین ممکن است به عنوان جاسوس، برای آنها پاپوش درست شود.

تنها یک موسیقی برای این بازی وجود دارد و آن صدای خشک و آهسته پیانو با بکگراند طبل های صنعتی. در یک کلام، موسیقی متن آزار دهنده است. پس از مدتی شما را نا امید می کند. هر صدای دیگری در این بازی، تاثیری از بوق و صدای صفحه تبلت وقتی زمان سپری می شود،است، اطلاعات جدیدی که ظاهر می شوند، یک ماموریت موفق یا ناموفق، و صدای زنگ تلفن. این تاثیرات چیز خاصی نیستند؛ آن‌ها قابل‌استفاده و کاربردی هستند، نه بیشتر.

با اینکه در مورد موسیقی چیز خاصی نمی توان گفت، اما جلوه های بصری بسیار متنوع و زیبا می باشد. چهره­ی Koch و سایر کاراکتر ها بخوبی و مانند کتاب های کمیک متصور شده است. برخی از آنها با جزئیات و تخیلات بیشتری نسبت به دیگری کشیده شده اند.

اولین دور این بازی ۹۰ دقیقه طول می کشد، اما سناریو ها و خط های داستانی بسیار زیادی در بازی وجود دارد که باعث می شود بارها این بازی را تکرار کرده و از آن لذت ببرید. با این حال به دلیل همین محدودیت زمانی و راهنمایی کم در ابتدا ممکن است بازی Save Koch بسیار خسته کننده باشد.

حرف آخر

بازی Save Koch اندکی خسته کننده است اما برای یک مدت مشخص شما را سرگرم می کند و می تواند برای مدتی با این بازی تفریح کنید و خوش باشید. همچنین این بازی برای سنین کم بسیار جذاب و است آن ها را نسبت به بزرگ تر ها بیشتر سرگرم می کند. این بازی بر روی دستگاه نینتندو سوییچ قابل نصب است و شما می توانید با نصب این بازی ، از آن لذت ببرید.

Verdict

Save Koch is a little boring but it will keep you entertained for a while and you can enjoy and enjoy the game for a while. This game is also very attractive for young people and makes them more fun than adults. This game can be installed on the Nintendo Switch platform. You can enjoy it by installing this game on your Nintendo Switch device.

7.1

نقاط قوت

  • گرافیک و جلوه های بصری زیبا
  • خط داستانی متنوع و قوی
  • گیم پلی ساده و خوب

نقاط ضعف

  • صدا گذاری و موسیقی متن ضعیف
  • پیچیدگی داستان
  • محدودیت زمانی در بازی و خسته کننده بودن آن
  • راهنمایی کم در بازی
7.5 گرافیک
5 موسیقی
9 گیم پلی
7 داستان