نقد و بررسی Shovel Knight Showdown

نقد و بررسی Shovel Knight Showdown

امروز با نقد و بررسی بازی Shovel Knight: Showdown  در خدمت شما هستیم. این بازی برای پلتفرم های مایکروسافت ویندوز و نینتندو سوئیچ عرضه شده است. در ادامه با نقد و بررسی این بازی با تیم IRG Review  همراه باشید. این بازی محصول کمپانی به نام Yacht Club Games می باشد.

این بازی یکی دیگر از سری بازی های Shovel Knight می باشد. این بازی در ابتدا به عنوان یک آپدیت برای عنوان اصلی بازی مطرح شده بود اما بعد از مدتی و پس از استقبال بی نظیر طرفداران، به یک اثر جداگانه تبدیل شد و تواسنت انتظارات را برآورده کند و فروش خوبی هم در بازار داشته باشد.

اگر شما دیگر سری های این بازی Shovel Knight: Showdown را بازی کرده و تجربه کرده باشید می بینید که مشترکات زیادی بین این بازی و سری های دیگر آن وجود دارد. البته تفاوت هایی هم هست. مثلا در این بازی بیش ترین سعی برای شخصیت پردازی کارکتر اصلی بازی صورت گرفته است.

کارکتر اصلی بازی دارای یک کاریزمای خاص و مردانه می باشد که بخوبی شخصیت پردازی و کارکتریزه شده است و  بخوبی داستان این مرد تنها را روایت می کند و کارکتر این بازی دوست داشتنی و در عین حال شاید طوری طراحی شده است که گویا فاصله اش را با شما حفظ می کند و از چنگال قوه ی شناخت شما می گریزد.

در بازی بر جنبه های بسیاری کار شده است همه از جنبه های بسیاری بهخ قهرمان داستان پرداخته شده است و هم اینکه خود بازی دارای نکات و جزئیات شگفت انگیزی است که کشف آن ها هم به شناخت بیش تر کارکتر بازی می انجامد و هم برای کامل متوجه شدن داستان بازی نیز مستمر ثمر واقع خواهد شد.

گیم پلی بازی بسیار روان طراحی و توسعه داده شده است بطوری که شما هیچ گونه لگ یا مشکل فنی در بازی مشاهده نمی کنید. بازی همانطور که ذکر شد پر از جزئیات ریز و درشت است. بطور مثال گنج های بسیاری در سراسر بازی نهفته است که می توانید با کشف آن ها به منبع بی کرانی از ثروت دست یابید.

هوش مصنوعی بازی بخوبی طراحی شده است و شما در بازی شاهد این هستید که حتی دشمنان کوچک شما هم که در بازی فروان یافت می شوند دارای شخصیت های خاص خودشان و حرکات و الگوهای رفتاری متفاوتی با دیگر کارکترها هستند که این نکته از مزایای Shovel Knight: Showdown می باشد.

هم چنین باس فایت های بازی یا همان غول های اصلی بازی دارای حرکات متفاوت و لم خاص خودشان هستند که باعث می شود تا بارها در بازی Shovel Knight: Showdown از آن ها شکست بخورید. سختی این مراحل و شکست خوردن زیاد از آن ها یکی از نکات بسیار منفی بازی است.

موسیقی در بازی به صورت بیار خوبی کار شده است و توانسته است طرفداران این سری بازی قدیمی را خوشحال کند و به یاد آن دوران نوستالژیک بیندازد. صداگذاری ها چندان موفق نبوده است و تمام بازی بیشتر بر حول موسیقی می گذرد. هرچند موسیقی م برای گوش های حساس زیاد قابل تحمل نیست و گوش را اذیت می کند.

بازی دارای مراحل بسیار متنوعی است که تنوع سختی و آسانی آن ها زیاد استو در نقشه نمی توانید تا مراحل اولیه بازی را نرفته اید به مراحل بالاتر بروید و این مهم بخاطر خطی بودن سیر داستانی بازی می باشد و شما نمی توانید انتهای بازی را یا اواسط آن را در همان اول تجربه کنید و باید هر مرحله را بگذرانید تا به مراحل بعدی راه یابید.

خط داستانی بازی کمی متفاوت تر از سری های دیگر بازی است و داستان حول جنگجویی تنها می چرخد که برای انتقام سرزمین از دست رفته اش با دشمن های قدیمی مبارزه می کند و در این راه هم البته کم شکست نمی خورد اما شما در نقش وی وظیفه دارید که او را به هدف اصلی اش که شکست دشمنان است برسانید.

حرف آخر

بازی Shovel Knight: Showdown در آغاز بازی مستقلی نبود ولی بعد از انتشا و بعد از اینکه با استقبال خوب مخاطبان و سرفداران این سری بازی جذاب مواجه شد Shovel Knight: Showdown به یک سری جداگانه با داستان خاص خودش و مراحل متعدد و متنوع با دشمنان قوی و ضعیف و انواع تله ها که در انتظار قهرمان ما است تبدیل شد.

Verdict

  Shovel Knight: Showdown is a good Old-school game  that make you feel like your young yeas when this genre was very familiar and favorite for a lot of people and also i think its a good game to play among family members. Shovel Knight: Showdown was not a standalone game at the beginning, but after its release and after being well received by audiences and fans of this fascinating game series, Shovel Knight: Showdown is a separate series with its own story and multiple stages with strong enemies. And the weak and all kinds of traps awaits our hero.

7.5

نقاط قوت

  • گرافیک خوب
  • داستان عالی
  • گیم پلی نوستالژیک

نقاط ضعف

  • سخت بودن برخی مراحل
  • موسیقی
7.5 گرافیک
8 گیم پلی
7.5 داستان
7 موسیقی