نقد و بررسی Silk

نقد و بررسی Silk

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی دنبال کننده گان خوب وب سایت Gamingles بار دیگر  با سری نقد و بررسی های تیم در خدمت شما هستیم. امروز به بررسی بازی شبیه سازی و ژانر ساخت و ساز Silk می پردازیم. این بازی برای پلتفرم های نینتندو سوئیچ و هم چنین برای رایانه های شخصی عرضه شده است.

داستان بازی به این صورت است که در سرزمینی دور افتاده و در بیابان شما در نقش سلطان باید قصر و امپراطوری سحرایی خودتان را در این کویر بی آب و علف بنا نمایید. داستان بازی بعد از فروپاشی و سقوط روم قدیم به وقوع می پیوندد و شما در واقع در سرزمین خاورمیانه و در این صحرا ها می باشد که باید امپراطوری جدیدی خود را بنا کنید.

در بازی چندین نوع حکومت برای آغاز بازی وجود دارد که باید یکی از این حکومت ها و یا به اصطلاح پادشاهی ها را انتخاب نموده و با توجه به خصوصیان این نوع حکومت پادشاهی انتخاب شده به شما مصالح و نقشه های معماری و خصوصیات خاص این نوع پادشاهی داده خواهد شد تا بتوانید با استفاده از آن ها و با استفاده معماری منحصر بفرد هر یک از این ها به بنا کردن قصرهای خود بپردازید.

بازی Silk یک بازی بسیار پهناور و یک شبیه سازی بسیار بزرگ می باشد که نقشه ای چندین برابر بزرگ تر از بازی های جهان-باز را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید حکومت پادشاهی خود را در این سرزمین های پهناور دایر کنید و امپراطوری خود را گسترش دهید، با دیگر حکومت ها به مبارزه برپدازید و با شکست دادن آن ها پول و غنیمت و سکه جمع آوری نمایید و هم چننی منابعی که در اختیار دارند را از آن خود نمایید.

نام این بازی یعنی Silk در واقع در ترجمه ی فارسی این نام به فارسی به معنای ابریشم می باشد که اشاره دارد به راه ابریشم که یکی از بزرگ ترین شاهراه های تجاری جهان در زمان های بسیار قدیم بوده است و مسیر آن از روم باستان به کشورهای مدیترانه و خاورمیانه و تا به چین ادامه پیدا می کرده است که بعد از پیشرفت وسایل ارتباطی و برخی جنگ هایی که در منطقه به وقوع پیوستند این راه کم کم از یادها رفت و به فراموشی سپرده شد.

همچنین برقرای ارتباط با دنیای بیرون نیز در بازی امکان پذیر شده است است. هنگام تسخیر ، می توانید با یک فاتح بازی کنید و از منطقه ای به منطقه دیگر حرکت کرده و شهر هایی را که هنگام رفتن به آن قدم می زنید را فتح نمایید و بعد از شکست دادن آن ها به غارت منابع انسانی و مادی آن ها بپردازید.

در بالا بیش تر به جنبه های داستانی بازی بیش تر پرداخته شده. حال بهتر است کمی هم به گرافیک و گیم پلی بازی بپردازیم. گرافیک بازی متسفانه نتوانسته چندان موفق عمل کند و در این راه شکست خورده است. هر چند عاری از جنبه های زیبا نیشت اما باید گفت که بسیار ضعیف و به اصطلاح فقیر طراحی شده است و بطور کلی از نکات مثبت این بازی به حساب نمی آید.

گیم پلی بازی روان و دوست داشتنی است اما در مواردی هم می تواند بسیار خسته کننده باشد و شما را کسل کند، چرا که بیش تر این بازی شما در حال ساخت و ساز و گسترش اکپراطوری خود هستید و این امر امری است عاری از هیجان و جذابیت. هر چند شما را به حد زیادی با انواع معماری های دوران های پادشاهی مختلف و مواد مورد استفاده ی ان ها و … آشنا می کند اما برای مخاطب عام همه ی این ها چندان جذابیتی ندارد.

یکی دیگر از مواردی که در بالاتر به آن ها اشاره کردیم و توضیح مختصری در مورد آن دادیم، حمله به دشمنان و غارت سرزمین های دیگر بود که اکنون از آنجایی که در حال بررسی گیم پلی بازی هستیم جا دارد بیش تر در این مورد توضیح دهیم. اولین سوالی که شاید به ذهن شما خطور کند این است که آیا حملات بازی مانند دیگر بازی های استراتژیک و شبیه سازی می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که متاسفانه بله! Silk چیز جدیدی بر این وجه ی این ژانر پر طرفدار بازی ها که هواداران بسیار زیادی هم در سراسر دنیای گیم دارد اضافه نکرده است. حملات و غارت دشمنان همه و همه به صورت خودکار و بدون چندان دخالتی از سوی شما صورت می گیرند که همین امر از جذابیت بازی تا حد بسیار زیادی کاسته است و از محبوبیت آن کم می کند و بازی را بسیار خشک و انعطاف ناپذیر می کند.

حرف آخر

Silk بازی ای است جذاب ما متاسفانه فاقد هیجان که در ژانر بسیار پرطرفدار شبیه سازی و استراژیک توسعه داده شده است و توانسته است مرود توجه و استقبال هواداران و طرفداران بازیکنان سراسر جهان قرار گرفته است چرا که آن ها را با معماری ها و جنگ های دوران امپراطوری های خاورمیانه و درگیری های تاریخی آنان آشنا خواهد کرد و آن ها را به دل تاریخ خواهد برد.

Verdict

Silk is a fascinating game we unfortunately lack the thrill of being developed into a very popular simulation and strategy genre, which has attracted the attention of fans and fans of players around the world as it combines architecture and era wars. The Middle Eastern empires and their historical conflicts will get to know them and take them into the heart of history.

6.9

نقاط قوت

  • ایده جذاب
  • روایت سرگرم کننده
  • پهناوری نقشه بازی

نقاط ضعف

  • گرافیک ضعیف
  • باگ های فنی در گیم پلی
  • گیم پلی خشک و کند
6.5 گرافیک
7 گیم پلی
7 داستان
7 موسیقی