نقد و بررسی SnowRunner

نقد و بررسی SnowRunner

در این مطلب قرار است تا با همراهی شما به تحلیل بازی SnowRunner بپردازیم. این بازی که در ژانر بازی های مسابقه ای قرار می گیرد ، به اصطلاح تجربه ای جدید از بازی های ماشینی به حساب می آید. در این بازی شما در نقش راننده ماشین های سنگین و قدرتی ایفای نقش خواهید کرد. یک دنیای واقعی شبیه سازی شده که حالا شما را به چالش های مهارت رانندگی دعوت کرده است. دقیقا آنچه که این بازی را با سایر بازی های مسابقه ای – ماشینی متمایز کرده است ، همین چالش هایی است که در این بازی گنجانده شده است. در ادامه بصورت دقیق تر و جزئی تری به نقد و بررسی بازی خواهیم پرداخت.

تمام ماشین هایی که شما رانندگی آن ها را تجربه خواهید کرد ، ماشین های دنیای واقعی هستند. این ماشین ها از لحاظ مکانیزم هم کاملا به واقعیت نزدیک هستند. بدین معنی که شما واقعا می توانید خود را به عنوان یک راننده در دنیای واقعی فرض نمایید. موضوع دیگری که انجام این بازی را جذاب و مهیج کرده ، سختی های موجود در مسیر ها می باشد. در واقع شما به عنوان یک راننده با تجربه راه ها و مسیر هایی که همواره چالش برانگیز هستند و هر راننده ای نمی تواند در آن جاده ها براند ، را باید طی نمایید. حضور در این چالش باعث می شود تا انجام این بازی لذت بخش گردد.

وارد محیط بازی که می شویم ، به خوبی گرافیک عالی این بازی چشم نوازی می کند. در واقع ما با یک بازی بسیار قدرتمند از لحاظ گرافیکی روبرو هستیم. ماشین ها از لحاظ گرافیکی کاملا زیبا و واقعی شبیه سازی شده اند. فضا ها و جاده ها همگی به شکل باورنکردنی واقع گرایانه هستند. این موارد نشان دهنده گرافیک بسیار قدرتمند این بازی می باشد. همچنین در این بازی شما در موقعیت های مختلفی قرار می گیرید. تمامی این موقعیت ها را که از منظر گرافیکی بررسی می کنیم ، متوجه می شویم که دقت عمل بالایی صرف ساخت گرافیک این بازی شده است.

در توضیحات رسمی سازندگان این بازی ، یعنی گروه Saber Interactive اشاره به شبیه سازی ۴۰ خودرو از ماک های مختلفی نظیر شورلت و فورد اشاره شده است. زمانی که این ماشین ها را با نسخه واقعی آن ها در دنیای واقعی مقایسه می کنیم ، هیچ تفاوتی را نمی توانیم پیدا کنیم. این در واقع یک موفقیت برای این بازی به حساب می آید. شبیه سازی های دقیقی که موجب می شود تا کاربر بیش از هر زمانی با این بازی ارتباط برقرار نماید. البته فراموش نکنید که شما در این بازی با ماشین های قدرتی و سنگین سر و کار خواهید داشت.

گیم پلی این بازی به شدت راضی کننده ساخته شده است. شما از همان ابتدا خوتان را در شخصیت یک راننده با تجربه قرار می دهید. به عنوان راننده شما می توانید به خوبی خودرو خود را کنترل و مدیریت نمایید. از این رو نمی توان هیچ گونه خورده ای به گیم پلی این بازی گرفت. همچنین بر روی صفحه بازی المان هایی وجود دارد که شما می توانید بهتر خودرو را مدیریت نمایید. برای مثال شما باید حواستان به سوخت خودرو باشد. اگر ناگهان وسط جاده سوخت خودرو شما به پایان برسد و شما نتوانید مسیر را در زمان مشخص طی کنید ، عملا شما شکست خورده اید. از این رو شما باید دقت بالایی را برای انجام این بازی داشته باشید.

مکانیزم حرکتی خودرو ها در جاده های مختلف به خوبی به واقعیت نزدیک هستند. در واقع این موضوع را باید مدیون گیم پلی و گرافیک این بازی بدانیم. زمانی که تنها یک مرحله از این بازی را طی کنید ، متوجه می شوید که بخش های این بازی به چه اندازه به شکل عالی با هم ترکیب شده اند. از طرفی شما باید یک سری اصول را بر اساس جاده هایی که در آن ها رانندگی می کنید را رعایت نمایید. این دسته از اصول و قوانین با انجام این بازی به خوبی قابل درک هستند.

داستان این بازی نیز روایت کننده یک قصه ساده می باشد. شما به عنوان راننده ماشین های سنگین و قدرتی وظیفه دارید تا برای دریافت حقوق مشخصی ، بر روی انواع و اقسام ماشین ها رانندگی نمایید. شما در این بازی وارد ماموریت های بسیار خطرناکی خواهید شد. شما در واقع مسیر هایی را رانندگی خواهید کرد که شاید کسی حاضر به رانندگی در آن ها نباشد. همچنین شما در عقد قرارداد ها کاملا نقش خواهید داشت. در این بازی شما به خوبی می توانید مهارت های رانندگی خود را به چالش بکشید. قرار گیری در شرایط مختلف به لطف بخش داستانی به خوبی به بازی اضافه شده است.

موردی که شما نباید هرگز آن را دست کم بگیرید ، سفارشی سازی و قدرتمند کردن خودرو ها می باشد. در واقع شما باید بخاطر داشته باشید که موفقیت شما صرفا وابسته به مهارت رانندگی شما نخواهد بود. شما باید به خوبی هوای خودرو خود را داشته باشید. با هر قراردادی که می بندید ، باید مسیر و هدف را بسنجید و به ارتقا تجهیزات خودرو خود فکر نمایید. این قضیه باعث می شود تا شما به عنوان یک راننده علاوه بر حس رانندگی ، به خوبی خود را به عنوان یک مکانیک ماشین هم بدانید. دنیای این بازی به خوبی شبیه سازی شده و شما می توانید از آن لذت ببرید.

موسیقی متن این بازی نیز خیلی خوب و عالی انتخاب شده است. انجام این بازی بدون موسیقی و صدا در واقع به هیچ عنوان جذابیتی ندارد. صدا گذاری در این بازی بسیار زیبا و عالی انجام گرفته است. شما به خوبی می توانید این موضوع را متوجه شوید. ماشین های مختلف همگی دارای یک آوا و صدای مختص خود هستند که از واقعیت شبیه سازی شده اند. موسیقی در روند کلی بازی نقش بالایی را دارا می باشد. خوشبختانه موسیقی نیز توانسته ترکیب فوق العاده ای را با گیم پلی و گرافیک بازی بوجود بیاورد. این ترکیب حالا باعث خلق یک بازی شبیه سازی واقعی شده است.

یکی از لذت های موجود در این بازی ، مربوط به رانندگی در شب می باشد. اوج هیجان در این بخش قابل لمس خواهد بود. در واقع رانندگی در شب در این بازی بسیار خلاقانه و جذاب طراحی شده است. مثلا شما در یک جاده تاریک که مه همه‌ی آن را فرا گرفته باید رانندگی کنید. هر خطا هم ممکن است باعث اتفاقات جبران ناپذیر گردد. از این رو رانندگی در شب این بازی یک تجربه فوق العاده مهیج به حساب می آید.

حرف آخر

اگر به دنبال انجام یک بازی ماشینی متفاوت هستید ، این بازی به شما پیشنهاد می شود. در این بازی شما نقش یک راننده ماشین های سنگین را بازی خواهید کرد. ترکیب فوق العاده گرافیک ، گیم پلی ، داستان و موسیقی این بازی موجب شده تا با یک اثر کاملا واقع گرایانه روبرو باشیم. شما در این بازی مجبور هستید تا در سخت ترین مسیر ها و جاده ها رانندگی کنید. موفقیت در این بازی بسیار سخت خواهد بود.

Verdict

If you are looking for a different machine game, this game is recommended for you. In this game you will play the role of a driver of heavy vehicles. The fantastic combination of graphics, gameplay, story and music of this game has made us face a completely realistic effect. In this game, you have to drive on the most difficult routes and roads. It will be very difficult to succeed in this game.

7.8

نقاط قوت

  • گیم پلی عالی
  • شبیه سازی واقع گرایانه خیره کننده
  • موسیقی و صداگذاری عالی

نقاط ضعف

  • تکراری شدن روند داستان
  • کند پیش رفتن برخی از مراحل بازی
8.5 گرافیک
8 گیم پلی
6.5 داستان
8 موسیقی