نقد و بررسی Soulcalibur VI

نقد و بررسی Soulcalibur VI

از بازی هایی که بسیار به انتظارش نشستیم و مطمین هستم شما هم به منتظر این بازی نشسته اید، بازی ای که در سبک خودش یعنی Fighting جزو بازی های برتر به حساب می آید، این بازی توسط استدیو بازی سازی Bandai Namco در چندین شماره به بازار عرضه شده است که جدید ترین شماره این بازی همین Soulcalibur VI میباشد که امروز منتشر شده است، سبک Fighting سبکی است که علاوه بر اینکه عاشقان خود را دارد، هر گیمری از این سبک خوشش می آید، هر گیمری که ببیند یک دسته بازی است و یک بازی Fighting خوب، به سرعت به سمت آن هجوم خواهد برد، پس امروز قرار است یک بازی را نقد و بررسی کینم که سبکی که دارد را همه دوست دارند، پس با نقد و بررسی بازی منتشر شده ی Soulcalibur VI  و تیم Gamingles همراه باشید.

یکی از مهم ترین چیز ها در بازی های سبک Fighting شخصیت های آنها میباشد، در بازی های Fighting چیزی که خیلی مهم است این است که شخصیت های منحصر به فردی داشته باشیم که بازیکن یا همان گیمر با یک یا چند تا از آنها رابطه خوبی برقرار کنید و به او عادت کند ، آیا این اصول در بازی Soulcalibur VI نیز رعایت شده است؟ بگذارید کمی راجع به کاراکتر های این بازی بگوییم، ۲۱ شخصیت در این بازی وجود دارد، شالوده شخصیت‌های قابل بازی در این نسخه را تشکیل می‌دهند. شایان ذکر است که چهار شخصیت دیگر نیز به عنوان بخشی از نسخه Deluxe، در تاریخی نامشخص به بازی عرضه خواهند شد اما در اقدامی عجیب و غیر قابل قبول از سوی Namco Bandai، این کمپانی یک شخصیت قدیمی و پرطرفدار که در حال حاضر به صورت کامل ساخته و آماده بوده است را از هسته اصلی شخصیت‌های قابل بازی جدا کرده و به عنوان بخشی از نسخه Deluxe و جداگانه به فروش می‌رساند. جالب است که بدانید که در طول خط داستانی با این شخصیت و شخصیت‌هایی که از سبک مبارزه‌ی او استفاده می‌کنند، بارها روبرو می‌شوید حتی اگر او را نداشته باشید!  و این نکته خیلی خوبی است چرا که اینطوری میتوانید تجربه آنها را داشته باشید، بدون اینکه آنها را داشته باشید.

اما بگذارید پاسخ سوالمان را بدهیم که پیش تر پرسیدیم، آیا این اصول را رعایت کرده است؟ پاسخ مثبت است، طراحی شخصیت‌ها به خوبی صورت گرفته و هر کدام سبک مبارزه و به طبع آن، سلاح مخصوص به خود را دارند و نیز تنوع جالبی در طراحی شخصیت‌ها، از دزد دریایی تا سامورایی، نینجا، شوالیه و حتی شخصیت محبوب Geralt از سری موفق The Witcher را شاهد هستیم. در کنار تمامی این موارد، همانند گذشته، بخش جالبی با نام Creation در بازی گنجانده شده است که به بازیکنان این اجازه را داده که به ساخت یک شخصیت به دلخواه خود بپردازند، همچنین شخصیت ها به نحوی هستند که بعد از مدتی با آنها احساس راحتی خواهید کرد و به او عادت میکنید و با او خوب بازی میکنید.

در این بازی ۲ بخش داستانی وجود دارد، داستان یکی از کم نقش ترین عناصر در بازی های این سبکی بودند، به عنوان مثل بخش داستانی Teeken واقعا چیزی نبوده که ما را در خود غرق کند و بتوانیم از آن به شدت لذت ببریم، اما سری Soulcalibur همیشه داستان های خوبی را ارایه داده است و این بسیار عجیب است چرا که در بازی های این سبکی این جزو محدود بازی هایی است که دارای داستان های جالب دارد، در این بازی ۲ بخش داستانی وجود دارد، بخش اصلی داستانی بازی که تحت نام Soul Chronicle در بازی گنجانده شده است، به طور کلی به بازگو کردن اتفاقات نخستین شماره از دیدگاهی دیگر می‌پردازد. بازیکن در طول این بخش، به مبارزه با دیگر شخصیت‌ها خواهد پرداخت و روایت داستان از طریق گفت و گوهایی در قالب پرتره شخصیت‌ها و نوشته‌ها صورت می‌پذیرد و شاهد هیچ کات سینی مگر در مواردی بسیار نادر، نخواهیم بود که نسبت به عناوین گذشته، تا حدودی پسرفت داشته است. علاوه بر خط داستانی اصلی این بخش، هر کدام از شخصیت ها بخش داستانی کوتاه و مخصوص به خود را نیز دارند. روایت داستانی هر شخصیت نیز همانند خط داستانی اصلی صورت می‌پذیرد و بازیکن عمدتاً با شخصیت‌های فرعی و در موارد معدودی، با شخصیت‌های اصلی، به مبارزه خواهند پرداخت, اما در بازی بخش داستانی دیگری نیز وجود دارد یعنی بهتر است بگوییم که در این بازی شما با ۲ داستان طرف هستید.

در بخش دوم داستانی این بازی شما  داستان را از نگاه یک شخصیت فرعی که خود بازیکن است، دنبال می‌کند. این بخش که به عقیده‌ی نگارنده یکی از جنبه‌های جذاب و سرگرم کننده بازی است، بسیار بزرگ‌تر از بخش اصلی داستانی است. در ابتدا، بازیکن می‌بایست یک شخصیت کاملا جدید و مطابق علایق خود را بسازد و پس از آن به سرعت در بطن بازی قرار می‌گیرد. در این بخش بازیکن به انجام ماموریت‌های اصلی پرداخته و با پیش رفتن در این بخش، همانند عناوین RPG، شخصیت و همچنین سلاح انتخابی، لول آپ شده و به طبع آن قوی‌تر می‌شود. در همین راستا، با انجام دادن هر ماموریت اصلی، تعداد زیادی ماموریت فرعی نیز برای انجام دادن در دسترس قرار می‌گیرد. در عین حال در حین طی کردن مسیر خود، بازیکن به شهرهایی می‌رسد که می‌تواند در آن جا، به خرید سلاح‌های بهتر و آیتم‌های موثرتر برای چالش‌های پیش رو بپردازد. با انجام دادن ماموریت‌های فرعی هر شهر، لول آن شهر ارتقا پیدا کرده و در نتیجه آیتم‌های بهتر و موثرتری برای شما عرضه می‌کنند. تعداد ماموریت‌های فرعی گنجانده شده در این بخش آن قدر زیاد است که شاید ساعت‌ها شما را به خود مشغول کند. در طول مسیر، بازیکن بعضاً با شخصیت‌های اصلی بازی نیز دیدار می‌کند که هر کدام در حال انجام دادن خط داستانی اصلی خود هستند، وجود دو بخش داستانی در این بازی واقعا نکته جالب و خوبی است که در این بازی دیده میشود، اینطوری حالا شاید در لیست بازی های Fighting که به داستان اهمیت میدهند و دارای داستانی های خوب هستند نفر اول این بازی یعنی Soulcalibur VI باشد.

درسته که با یک بازی سبک Fighting طرف هستیم اما نمیتوانیم بخش گرافیکی بازی را نادیده بگیریم و درباره آن صحبت نکنیم باید به شما بگوییم که گرافیک در این بازی ساده و زیباست و بازی به شدت نرم و روان اجرا می‌شود. شاید در نگاه اول صورت شخصیت‌ها تا حدودی ساده و مصنوعی به نظر برسند اما به طور کلی و با در نظر گرفتن کلیت هر کدام، متوجه جزئیات بالا در لباس‌ها و طراحی‌ها خواهیم شد، همه چیز در بازی طبیعی و خوب است و بازی افکت های جالبی دارد که باعث میشود تا لذت شما هرچه بیشتر شود.

بخش آنلاین بازی های سبک Fighting از یک زمانی که تکنولوژی رشد کافی را کرد یکی از بخش های مهم و حیاتی این بازی ها شده تا با دوستانتان به مبارزه بپردازید و با کل کل کردن در این بازی ها خودتان را خالی کنید و لذت ببرید، اما هنور هم که هنوره بازی کردن در کنار همدیگه با ۲ دسته لذت دیگری دارد!بخش آنلاین این بازی به سه قسمت Ranked، Casual و Replays تقسیم شده است. در بخش Ranked می‌توانید به مبارزه با دیگر رقبا در سطح جهان بپردازید و رنک خود را در جدول رده‌بندی بالا ببرید. در بخش Casual می‌توانید فارغ از هرگونه رده‌بندی و با ساختن یک لابی و یا پیوستن به لابی دیگران، به مبارزه با دوستان و یا دیگر رقبا بپردازید. بخش Replays نیز همان‌گونه که از نام آن پیداست، برای دیدن بازپخش مبارزات انجام شده گنجانده شده است، چیزی که در کمتر بازی Fighting دیدیم، که شما بتوانید بازپخش بازی را ببینید، البته فکر نمیکنم در این سبک از بازی ها زیاد کاربرد داشته باشد اما در هر حال بودنش بسیار خوب است.

حرف آخر

بازی Soulcalibur VI یکی از بهترین های سبک فایتینگ به حساب می آید، در Soulcalibur VI شخصیت های متفاوت وجود دارد که با سلیقه خود میتوانید انتخاب کنید، در Soulcalibur VI شما با ۲ بخش داستانی طرف هستید که این خودش فوق العاده است، همچنین بخش آنلاین بزرگی را در یک گرافیک خوب و درجه یک تجربه میکنید همچنین در این بازی باگ و مشکلی دیده نشده که این یعنی این بازی بسیار خوب عمل کرده است.

Verdict

Soulcalibur VI is one the best Fightings, you can choose your character between a lotta different characters with different things, you have multiple story modes which’s really awesome and also you can play with your friends or just random people through its massive multiplayer is an awesome and beautiful world, also we haven’t seen any bug or problem in the game which’s gonna make this game greater than before

 

8.9

نقاط قوت

  • گرافیک خوب و تحصین بر انگیز
  • داستان قوی و چندگانه
  • گیم پلی جذاب
  • بخش آنلاین خوب و قوی
  • نبود باگ های زیاد در بازی
  • کاراکتر های متنوع و جالب

نقاط ضعف

  • موسیقی های بازی جای کار داشتند
9 گرافیک
9 گیم پلی
9 داستان
8.5 موسیقی

ارسال دیدگاه