نقد و بررسی Spirit of the North

نقد و بررسی Spirit of the North

سلام به دوستان عزیز Gamingles امروز با نقد و بررسی بازی هنری و جذاب Spirit of the North اینجا در خدمت شما عزیزان هستیم.

بازی Spirit of the North در تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۱۹ توسط شرکت های Infuse Studio, LLC ، Merge Games برای پلتفرم های Playstation4 ، Nintendo switch و PC وارد بازار و منتشر شد و به دلیل ساخت و سبک هنری ای که داشت مورد استقبال خوبی قرار گرفت.

کلیت بازی راجع به زمانی است که پلیدی و تاریکی بر دنیا چیره شده و فقط یک موجود ۴ پا میتونه دنیا رو نجات بده یک موجود ۴ پا و عرفانی و باید بهتون بگم که اون موجود ۴ پا یک روباه است که در طول بازی مراحلی رو پیش میبرد و مأموریتش این است دنیا را از پلیدی و تاریکی پاک کند که طراحان با استفاده از گرافیک و طراحی زیبا این فرصت رو دادن که یک موجود عرفانی باشید . همین جا بگم که اگر طرفدار حیوانات و پازل های جذاب هستید این بازی مناسب شماست.

شما در بازی به جای روباهی بی نام نقش آفرینی میکنید شما در پی نجات دنیا به سمت سرزمین Spirit of North میروید و در طول بازی دیالوگی وجود ندارد و تصویر سعی میکند همه چیز را به شما بفهماند شما در طول بازی به نوشتن و به خاطر سپردن چیزی احتیاج پیدا نمیکنید و این که تصویر همه چیز را به شمان میفهماند هنر طراحان رو نشون میده . مراحل در قسمت های برفی ، طبیعت وحشی ، شفق قطبی برگذار میشه وتمامی این مکان ها به زیبایی طراحی شدند. در بازی روحی که آن هم روباه است همراه شماست و شما را همراهی می کند و در طول بازی کمک های فراوانی به شما میکند شما نارنجی رنگ هستید و روح داستان آبی و باور کنید که این دو ستاره در صفحه ی نمایشتون به زیبایی میدرخشن و بسیار زیبا هستند.

این روح در بازی نمیتواند کاری جز راهنمایی شما بکند اما روباه برای اتفاقاتی که برای او رخ داده است این توانایی رو دارد که ارواح مجسمه ها را بیدار کند و خب این قدرت در خیلی از قسمت های بازی به درد می خوره و شما میتونید تمام ارواح رو با خودتون هم مسیر کنید و این یعنی این که شما یار هایی دارید که در طول مسیر میتونن به شما کمک کنند ، در ابتدای بازی روباه کاری نمیتونه بکنه و فقط قادر به انجام دادن دو تا کاره ، فرار کردن و دویدن و پرش کردن. با جلو رفتن در بازی کار های بیشتر میتونید انجام بدبد مثلا روح روباه را که همراه شما است رو به طور موقت کنترل کنید ، سرعتتون رو در حرکت و دویدن بیشتر کنید حتی شما میتونید از گل انرزی دریافت کنید و اون رو به اجسام مختلف انتقال بدید که به نطرم باحال ترین چیز توی بازی همین مورده ، شما میتونید با دریافت انرژی در پیشروی بازی موفق باشید میتونید راه ها رو برای خودتون باز کنید ، اجسام رو جا به جا کنید و در سطح عمق آب دستکاری کنید پس روباه ها در بازی بیشتر به دنبال گل هستند تا بتونن انرزی اون رو جذب کنند.

مواردی در گیم پلی وجود داره که میشه بهشون گفت مشکل ، مثلا روباه حرکات سنگینی نداره و برای همین کنترل کردن اون گاهی مشکل میشه مثلا در پرش ها ممکنه شما به سطح نرسید و یا در جای درست فرود نیاید و در این صورت شما باید مجددا از اول مرحله رو از سر بگیرید یا مثلا زمانی که شما انرژی رو گرفتید و می خواید به یک جسم یا مجسمه انتقالش بدید دچار مشکل شید و خب این باگ بزرگ بازی به حساب میاد. همچنین گاهی اوقات روباه به طرز عجیبی کند حرکت میکنه و هر چند بعد از ۶۰ ثانیه سعت روباه زیاد تر میشه ولی تا به هدف برسید کمی زمان صرف میشه. سخت ترین قسمت بازی مرحله ی پایانی بازی است که شما باید به دنبال چیز هایی باشید که شما رو راهنمایی کنند و راه درست رو به شما نشون بدن چیز هایی که به شما کمک میکنند تندیس هایی هستند که در هر مرحله باید کلی دنبال اون ها بگردید ، کنارشون گارس کنید تا راه درست برای شما نمایان بشه باید گم که در مرحله ی آخر باید ۳ برابر حد معمول جست و جو کنید تا این تندیس ها و راه درست رو پیدا کنید.

گرافیک بازی بازی تا حد زیادی قابل قبوا است و من از دیدن مناظر و ترکیب رنگ ها بسیار لذت بردم در قسمت صمعی همونجور که بالا تر گفتم از دیالوگ خبری نیست و همه چیز با تصویر روایت میشه در طول بازی موسیقی هایی وجود داشت که بیشتر شبیه موسیقی های بومی سرخ پوستان بود که بسیار با تصویر هم خوانی داشت و حس خوبی به بازیکن میداد.

حرف آخر

این بازی اصلا دشوار نیست و معما هایی در آن وجود ندارد که ساعت ها فکر شما رو درگیر کند . گیم پلی نه زیاد طولانی است و نه کوتاه و حدود ۷ ساعت بیشتر طول نمیکشد.من از بازی لذت بردم چرا که هم طراحی زیبایی داشت و هم داستان خوبی معما ها روان بودند و کاملا به بازی مربوط بودند. این بازی ارزش خرید رو داره و به عنوان یک بازی هنری خوبه که تجربش کنید و از سکوت اون لذت ببرید.

Verdict

This game is not difficult at all and there are no puzzles in it that will keep you thinking for hours. The gameplay is neither too long nor too short and does not take more than 7 hours. I enjoyed the game because it had a beautiful design and a good story. The puzzles were fluent and completely related to the game. This game is worth buying and as a good art game you can experience it and enjoy its silence.

8.5

نقاط قوت

  • گرافیک زیبا
  • داستان قوی
  • گیم چلی سرگرم کننده

نقاط ضعف

  • گیج کننده در مراحل آخر
  • مشکلاتی در گیم پلی
8.5 گرافیک
8.5 گیم پلی
8.5 داستان
8.5 موسیقی