نقد و بررسی بازی Sport and Fun: Swimming

نقد و بررسی بازی Sport and Fun: Swimming

بازیهایی که به طور انحصاری برای کنسول نینتندو سوئیچ منتشر می شوند، همواره به استفاده از ایده های جدید و ناب و فوق العاده سرگرم کننده شهرت دارد و شما این موضوع را با نگاهی ساده به عناوین تازه منتشر شده این پلتفرم محبوب متوجه می شود. یکی از این عناوین جدید، بازی Sport & Fun: Swimming نام دارد که توسط Red Deer Games طراحی و ساخته شده و در ۳ فوریه ۲۰۲۳ منتشر شده است. این یکی از جدیدترین عناوین سرگرم کننده متناسب افراد خانواده است که دارای دو حالت تکنفره و چندنفره می باشد و همانوطر که از عنوانش پیداست، در آن باید فقط به انجام ورزش شنا بپردازید و قفط به شنارکردن ادامه دهید تا به اهداف تعیین شده هر مرحله برسید. این بازی یک عنوان سرگرمی خانوادگی عالی برای تمام سنین در نظر گرفته می شود که مطمئنا با گیم پلی جذاب خود شما را یسیار سرگرم خواهد کرد. در ادامه با نقد و بررسی این بازی با ما همراه باشید.

راستش را بخواهید، بازی Sport & Fun: Swimming در حدی بی سر و صدا و بدون هر گونه تبلیغات منتشر شد که حتی امروزه نیز بیشتر پلیرها از وجود چنین عنوانی اطلاعی ندارند و به همین علت نمی‌دانستم وقتی صحبت از مقاله نقاله نقد و بررسی این بازی می‌شود، چه انتظاری داشته باشم و شاید تنها با نوشتن جملاتی بتوانم مواردی را نسبت به آن به صورت بی چون و چرا روایت کنم. من چیزی پیرامون این عنوان ندیده بودم، چه از طریق کمپین های ایمیلی و چه توسط سایت های مطبوعاتی. شاید یا به این دلیل است که در مورد آن در هیچ گونه سایتی صحبت نشده است. در هر صورت ما برداشت خودمان را خواهیم داشت.
از نظر گیم پلی بازی Sport & Fun: Swimming یک عنوان آمادگی جسمانی و ورزشی با قابلیت بازی آسان است که می تواند در زندگی روزمره هر پلیری جا بیفتد. ایده نهفته بازی این است که شما مسیر شنای خود را میان مسیرهای دریاچه، استخر و اقیانوس انتخاب کرده و به سادگی در آن ها شنا می کنید. اگر به صورت انفرادی بازی کنید، یک هوش مصنوعی نقش پلیر دیگر را ایفا می کند و گام به گام با شما شنا خواهد کرد.

برای انجام تکنیک‌های مختلف شنا، از قابلیت های ویژه کنترل های Joy-Con برای تقلید یک حرکت واقعی استفاده می‌کنید. این دو کنترل قابلیت اتصال به نمایشگر را دارند و می توانید با ایتسادن در فاصله مشخصی انواع حرکات شنا مانند کرال پشت، کرال رو را به سادگی انجام دهید. در نهایت بازی را یا در طول دلخواه تععین شده توسط خود به پایان می رسانید یا اینکه اگر مایل باشید، چالش های درون بازی را کامل کنید، زمان بیشتری را خواهید گذارند.
این بازی یک سبک هنری سرگرم کننده و زیبا دارد که تقریبا برای همه جذاب خواهد بود و باعث ایجاد یک احساس لذت بخش در دو قسمت رابط کاربری و تجربی بازیکن می شود و مجموع ارزش واقعی المان های موجود در آن باعث ایجاد یک محیط کاربرپسند و دوستانه شده اند و شما این موضوع را پس از چند دقیقه تجربه ابتدایی بازی درخواهید یافت. به دلیل همین سبک گرافیکی بسیار جالب و هنری، این یک عنوان کوچک عالی برای کودکان خردسال برای یادگیری برخی از حرکات شنا در سنین پایین محسوب می شود که در بازی در عین سادگی برخی مفاهیم پایه ای ورزش شنا را به بهترین شکل ممکن آموزش می دهد. وقتی صحبت از صداگذاری به میان می‌آید، بازی Sport and Fun: Swimming یک موسقی متن بسیار نشاط‌ آور و امیدوارکننده دارد.

آهنگ های سرگرم کننده که در پس زمینه پخش می شود، کودکان خردسال را با بازی های شاد مبتنی بر فعالیت خود سرگرم می کند. البته در کنار این موسیقی متن اصلی، جلوه های صوتی مرتبط با شنا نیز وجود دارد که باور کنید یا نه، آنها فقط در حین بازی حس جذابیت و تنش خاصی را اضافه می کنند، من این مورد را با غیرفعال کردن کامل بازی برای گوش دادن به موسیقی در کنار آن آزمایش کردم. اگرچه این کار موثر بود، اما مانعی ایجاد کرد و احساس کردم که با آنچه در بازی اتفاق می‌افتد هماهنگ نیستید. گویا فقط این آهنگ ها در حین تجربه بازی نقش خود را به خوبی ایفا می کنند.

حرف آخر

پس از تجربه نسبتا کوتاه، اما فوق العاده لذت بخش بازی Sport & Fun: Swimming، متوجه این موضوع شدم که سازندگان تا چه اندازه عشق و اشتیاق خود روی مراحل توسعه این بازی گذاشته ام و طی این مدت با مشکلات فنی عمده ای روبرو نشدم که بخواهم از آنها صحبتی به میان بیاورم. چرا که به اندازه کافی بهینه سازی شده و پولیش یافته است. اگر به عنوان تجربه یک عنوان داستان محور هستید و یا برای افرادی که طرح داستان را دوست دارند، فکر نمی کنم در بازی Sport & Fun: Swimming چیز خاصی نصیبشان شود. ولی در عوض اگر مشتاق تجربه یک بازی سالم و آرامش بخش در کنار دوستان و خوانواده خود هستیدد، این بازی حرف های زیادی برای گفتن و چیزهایی زیادی برای ارائه دارد.

Verdict

After a relatively short but extremely enjoyable experience with Sport & Fun: Swimming, I realized how much love and passion the creators have put into the development of this game, and during this time I did not face any major technical problems. I want to talk to them. Because it is optimized and polished enough. If you’re looking for a story-driven title as an experience, or for people who like plot, I don’t think they’ll find anything special in Sport & Fun: Swimming. But instead, if you are eager to experience a healthy and relaxing game with your friends and family, this game has a lot to say and a lot to offer

7.8

نقاط قوت

  • کنترل‌ها شهودی و ساده
  • سبک گرافیگی بسیار دوست داشتنی
  • تنوع محیطی بسیار عالی
  • موسیقی های متن کاملا شنیدنی و صداگذاری خوب
  • وجود حالت های مختلف تکنفره و چندنفره

نقاط ضعف

  • برای مدت طولانی نمی تواند سرگرم کننده باشد
  • شاید برای اکثر مخاطبین جدابیت چندانی نداشته باشد
7.5 گرافیک
8 گیم پلی
7 داستان
8.5 موسیقی