نقد و بررسی Starlink: Battle for Atlas

نقد و بررسی Starlink: Battle for Atlas

Starlink: Battle for Atlas بازی ای که خیلی ها منتظرش بودند، بلاخره منتشر شد، بازی ای که با نمایش هایی که داشت و تریلر هایی که از آن دیدیم، دنیای بزرگ آن را دیدیم و جذابیت و هیجان آن را درک کردیم اما آیا واقعا تمام آن هیجان ها و زیبایی ها و دنیای بزرگ در بازی وجود دارد؟ و مهم تر از آن اینکه آیا تمام این ها به خوبی در بازی گذاشته شده اند تا منجر به حوصله سر بر شدن بازی نشوند؟ با تیم Gamingles و نقد و بررسی بازی تازه منتشر شده ی Starlink: Battle for Atlas همراه ما باشید.

بگذارید از ابتدا به شما بگوییم که این بازی راجع به چیست، بازی Starlink: Battle for Atlas یک بازی کاملا فضایی و Sci-Fi میباشد که شما در آن میتوانید به انجام کار های گوناگونی بپردازید، از گشت و گذار در فضا گرفته و یا انجام دادن مراحل فرعی و یا اصلی بازی، در محیط بازی Starlink: Battle for Atlas به دلیل Open World بودن این بازی شما قادر خواهید بود تا آزادانه بچرخید و از محیط های زیبای بازی لذت ببرید، با دشمنان متقاوتی روبرو شوید و با آنها مبارزه کنید، میتوانید با سیارات جدید مواجه شوید، سیاراتی که تا کنون در بازی ندیده اید، این سیارات هرکدام میتوانند شرایط و محیط های متفاوتی داشته باشند که این خودش به جذابیت بازی می افزاید، در Starlink: Battle for Atlas شاهد چندین گونه دشمن میباشیم تا شما با کمبود دشمن مواجه نشوید.

حالا نوبت آن است که وارد جزییات بیشتری شویم و راجع به گیم پلی این بازی صجبت کنیم در بازی شما برای از بین بردن دشمنان خود باید از سیستم مبارزات مبتنی بر استفاده از دو سلاحی است که روی سفینه تعبیه می‌کنید استفاده کنید. می‌توان در هر لحظه سلاح را با توجه به نقاط ضعف دشمنان و شرایط درگیری تغییر داد. مضاف بر این‌که امکان تغییر اسلحه درهر زمان فراهم است تا جذابیت مبارزات تا پایان حفظ شود، هر سلاح عنصری خاص را همراه دارد که در ترکیب با عناصر دیگر کمبوهای جالبی را خلق می‌کند. موضوعی که کلیشه‌ی دقت صرف به اعداد و ارقام را از بین برده است و تاحدی به سبک بازی شما هم بستگی دارد. همواره می‌توان اسلحه و خود سفینه داد ارتقا داد، شخصی سازی کرد و حضوری متفاوت و قدرتمندتر در مبارزات داشت. مادهایی نیز در نظر گرفته شده که فاکتورهای خاص را به سبک عناوین نقش آفرینی به اسلحه و سفینه اضافه می‌کنند، این خودش یک نکته بسیار خوب در بازی Starlink: Battle for Atlas است که این بازی را هرچه بیشتر بهتر میکند.

همچنین در بخش مبارزات بازی Starlink: Battle for atlas شما با تعداد زیادی سلاح مواجه هستید که هر یک از آن‌ها دارای ویژگی خاص خود هستند. مبارزات وابستگی بالایی به عنصر و ضد عنصر دارند. برای مثال سلاحی که قدرت منجمد کردن دشمن را دارد، در مقابل عده‌ای مؤثر بوده، گروهی دیگر را قدرت می‌بخشید؛ بنابراین، باید در انتخاب تجهیزات خود دقت کنید. البته، خود بازی در هنگام مواجه با هر نوع جدید به منظور مقابله‌ی بهتر شما را راهنمایی می‌کند. به علاوه، می‌توانید استارلینک را تنها در حالت خانگی به صورت «Co-Op» بازی کنید و از همکاری دو نفره با دوستان لذت ببرید, بله در بازی Starlink: Battle for Atlas شاهد بخش Coop هستیم که باعث میشود شما بیشتر در بازی غرق شوید و از آن لذت ببرید و این لذت را با دوستان خود هم به اشتراک بگذارید، البته که در Starlink: Battle for Atlas همکاری و هماهنگ بودن با دوستان زیاد مهم نیست اما همین که شما میتوانید با دوستانتان در محیط های جذاب بازی همراه باشید و به دنبال سیارات جدید و موجودات جدید در این دنیای بزرگ باشید خودش خیلی خوب است.

شاید خیلی از شما با Toys-To-Life آشنا باشید، قابلیتی که در صورت ساپورت شدن توسط بازی مربوطه میتوانید با پرداخت مبلغی و خریداری ابزار های فیزیکی و واقعی بازی خود را کنترل کنید، این قضیه در بازی Starlink: battle for atlas نیز وجود دارد و به لطف آن و با پرداخت هزینه ای اندک که البته برای ما ایرانیان به لطف دولت خوبی که داریم همچنین هم اندک نیست، میتوانید بیشتر در بازی غرق شوید پیش از ادامه شاید لازم باشد در رابطه با اصطلاح «Toys-to-life» توضیح کوتاهی ارائه شود. این عبارت به اسباب‌بازی‌ها یا اکشن فیگورهای فیزیکی اطلاق می‌شود که قابلیت ورود به بازی و تعامل با آن را دارند. احتمالاً دیگر شخصی وجود ندارد که با آمیبوهای نینتندو آشنایی نداشته باشد. زمانی که شما این مجسمه‌ها را روی دسته‌ی بازی یا نمایشگر کنسول قرار می‌دهید، شخصیت آن وارد بازی شده یا آیتم‌های خاصی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این خودش از قابلیت های بسیار خوبی است که در بازی Starlink: Battle for Atlas دیده میشود و نشان دهنده این است که این بازی برای Ubiosft ارزش داشته است و این کمپانی بزرگ میخواد تا بازیکنان نهایت لذت از این دنیای بزرگ را ببرند.

در کل باید گفت که عنوان Starlink یک آرکید کنترل سفینه‌ی فضایی است که می‌توان آن را در ژانر اکشن ماجرایی نیز دسته‌بندی کرد. تمرکز بر اکتشافات و گشت‌وگذار در فضا گذاشته شده. تمرکزی که ممکن است تصور مخاطب را ناخواسته به سمت و سوی «No Man’s Sky» و حواشی‌اش بکشاند؛ اما نباید از یاد برد که بر خلاف محیط نامحدود پرجنجال استودیوی «Hello Games» بازی یوبی‌سافت یک سیستم ستاره‌ای با نام «Atlas» را برای محل وقوع بازی انتخاب کرده است. ستینگی که علاوه بر افزودن زیبایی‌های محیطی کار شده به بازی، بستری را نیز برای روایت داستان فراهم آورده است. داستان تم چندان جدی ندارد، ولی به خوبی تجربه‌ی بازی را پیش می‌برد و این مهم را مدیون رد و بدل شدن پرتعداد دیالوگ‌ها حین گیم‌پلی و کات‌سین‌هایش است. شخصیت‌های حاضر در داستان هم شاید به یاد ماندنی نباشند، اما دوست داشتنی هستند، باید گفت اگر اهل گشت و گذار در محیط ها و پیدا کردن چیز های جدید نیستید و یا به دنبال یک بازی خطی هستید به شما پیشنهاد میکنم به جای این بازی به سراغ شوتر های معروف اکتیویژن برید، هرچند که این بازی را هم میتوان به صورت خطی بازی کرد اما این بازی برای این طور بازی کردن ساخته نشده است و مناسب برای افرادی است که قصد وقت گذاشتن و گشت و گذار هستند شاید از این رو کمی شبیه به بازی نا موفق No Man’s Sky هم باشد اما این بار به صورت موفق و خوب.

بگذارید کمی راجع به داستان بازی نیز بگوییم، پس از ورود به سیستم ستاره‌ای اطلس و زمانی که یکی از خدمه با سفینه‌ی خود در حال بررسی محیط بود، موردحمله قرار می‌گیرد. در نتیجه دیگر اعضای گروه نیز برای کمک به وی از اکویناکس خارج می‌شوند. دشمنان که سفینه‌ی مادر را خالی می‌یابند به آن حمله کرده و کاپیتان کشتی را به منظور دستیابی به انرژی نوا می‌دزدند. از این لحظه به بعد، کاربر وظیفه دارد هدف نهایی شخصیت منفی داستان را شناسایی کرده، فرمانده‌ی خود را نجات بدهد. شخصیت فاکس نیز در این مسیر به اعضای استارلینک یاری می‌رساند، خوبی این بازی این است که در این بازی داستان بازی به خوبی روایت می‌شود و شخصیت‌ها از شخصیت‌پردازی خوبی برخوردار بوده، پس زمینه‌ی مناسبی دارند. به‌طور کلی داستان بازی با وجود داشتن پایه‌ای تکراری به‌خوبی روایت می‌شود، بله کمال نا باوری میبینیم که این بازی از داستان خوبی برخوردار است، دلیل این حرف هم این است که اکثر بازی های این سبکی با داستانی ضعیف منتشر میشوند که حوشبختانه کمپانی Ubisoft این مشکل را حل کرده است و علاوه بر خوب بودن داستان بازی با یک روایت خوب هم مواجه میشویم.

حرف آخر

بازی Starlink: Battle for Atlas یک بازی خیلی خوب در زمینه های گشت و گذار و پیدا کردن چیز های جدید است، همچنین گیم پلی پر هیجان و وجود داستان خوب و قوی آن در کنار مراحل فرعی آن کاری کرده است که این بازی به یک عنوان ارزشمند و قابل لذت بردن تبدیل شود و تیم Gamingles این عنوان را به شما عزیزان توصیه کند.

verdict

Starlink: Battle for Atlas is a really good game in exploring and discovering new planets and enemies and items, a great gameplay and a great story and beside all of them some great side missions, make this game amazing and enjoyable, Gamingles team recommend you to play this game

8.4

نقاط قوت

  • داستان خوب
  • گیم پلی جذاب
  • مراحل فرعی خوب
  • تنوع بالا
  • گشت و گذار
  • بخش Coop

نقاط ضعف

  • موسیقی نه چندان جالب
  • باگ های ریز
8.5 گرافیک
8.5 داستان
9 گیم پلی
7.5 موسیقی

ارسال دیدگاه