نقد و بررسی Strawberry Vinegar

نقد و بررسی Strawberry Vinegar

سلام به تمامی دوستان عزیز و همراهان وب سایت Gamingles امروز همراه شما هستیم تا بازی جالب و جذاب Strawberry Vinegar را مورد ند و بررسی قرار بدیم پس با ما باشید.

این بازی در تاریخ ۵ ژانویه ی ۲۰۱۶ به دست شرکت های Ratalaika Games و Ebi-hime برنامه نویسی و ساخته شد و به دست شرکت های Sekai Project ، Ratalaika Games و Ebi-hime منتشر و وارد بازار شد . این بازی برای پلتفرم های Playstation4 ، Xbox one ، Nintendo switch و PC و هم چنین سیستم عامل های Linux و MAC OS در دسترس و قابل خریداری است.

و اما بریم ببینیم داستان بازی چیه. اگر گیمر هیتید میدونید که این روزا تعداد کمپانی هایی که رمان های بصری درست می کنند روز به روز دارند بیشتر میشوند و خب ما هم امروز یک بتزی به صورت رمان بصری انتخاب کرده ایم تا همراه شما عزیزان به نقد و بررسی ان بپردازیم ، این رمان بصری در درجه ی اول داستانی شوم و تاریک دارد اما وقتی بازی کمی پیش برود متوجه میشوید که داستان فرا تر اط جیزی است که شما تصورش را کرده اید چرا که داستان های زیبایی پشت هر مرحله از بازی پنهان شده است که شما کم کم به آن پی می برید.

داستان بازی از ایی شروع میشود که شما یک دختر ۹ ساله به نام Sakuraba Rie هستید که با این حال که بسیار دختر اجتماعی هستید اما دوستی ندارید و در مدرسه بسیار تنها هستید ، یک روز مهمولی مانند همیشه به خانه برمیگردید و می بینید دختری شیطانی در سن و سال خودتان در آشپزخانه است شما که بسیار تنها هستید چیزی درست می کنید و سعی می کنید با او دوست شوید تا روزی نی رسد که دختر شیطانی به شما می گوید یا به من غذا بده و یا من روحت را می خورم و اینجا اسن که شما میترسید و سعی می کنید و بی سر و صدا از شرش خلاص شوید.

این بازی در اصل یک بازی رمان مصور است که شما بیشتر با یک ادبیات تعاملی سر و کار دارید و با ظاهر شدن هر متن باید کمی فرکر کنید و منظور را متوجه شوید تا بتوانید بازی را پیش ببرید ، این بازی هم مانند بازی های رمانهای  مصور دیگر با توجه به گزینه هایی که شما در بازی انتخاب می کنید پایان های متفاوتی دارد و داستان جور دیگری برای شما جلو میرود مثلا ممکن است خیلی زیبا و شیرین تمام شود و یا ممکن است تلخ و غمگین باشد که اشک شما را در بیاورد. که تمامی این ها بستگی به انتخاب گزینه هاای است که شما هر کدام را دوست داشته اشید انتخاب می کنید.

همانطور که بالا تر گفتم بازی به صورت یک ادبیات تعاملی است و ببه نظر من بیشتر شبیه به آثار پست مدرن معاثر ژاپنی بود که میتوتن فهمید جمله دقیقا چه چیزی می گوید اما نیاز به فکر هم دارد درست است که ممکن است اینگونه بازی کمی مشکل باشد اما باور کنید  باعث می شود از این پیچیدگی و تامل لذت ببرید هر چند که تمام این ها خوب است اما به اندازه نیست و گاهی اوقات شما احساس می کنید که گزافه گویی در بازی وجود دارد و شما میتوانید کاملا آن ها را احساس کنید که بدون آن ها هم بازی پیش میرود و این کمی شما را اذیت میکند البته دوستان کتاب خوان ممکن است عاشق این قسمت ها شوند ولی به نظرم باز هم زیاد است.

باید بگویم که شخصیت پردازی در ای بازی زیبا ترین چیزی است که وجود دارد چرا که شخصیت ها به گونه ی مانگا و انیمه طراحی شده اند که بسیار زیبا هستند و تمام چهریشان پر از احساس است شخصیت های بزرگسال هم در بازی به زیبایی طراحی شده اند و دیالوگ های خود را به زیبایی بیان می کنند و از همه چیز صحبت می کنند از کار های روزمره گرفته تا خاطره ی کودکی و دیگر چیز ها که بازی را بسیار جذاب می کرد گرافیک بازی به خوبی کار شده و شخصیت ها دوست داشتنی نقاشی شده اند ممکن است با دیدن آن ها بگویید این ها که همه شبیه به هم هستند ، بله انیماتور های ژاپنی تقریبا اینگونه کار می کنند اما شما به راحتی در ط.ل بازی شخصیت ها را تشخیص خواهید داد ، از طرفی چون بازی چول محور دختر و غذا میچرخد این بیشترین چیزی است که در بازی می بینید ، غذا ها نیز به خوبی طراحی شده اند و با دبدن آن ها حتی اگر از غذا های دریایی متنفر باشید گرسنه می شوید و به سراغ یخچال میروید.

صدا گذاری ها در بازی بسیار زیبا و دقیق هستند و با تصویر به خوبی هماهنگی دارند که من بسیار لذت بردم ، موسیقی بازی به صورت ملودیک است که صدا های اضافی در بازی وجود دارد که نه تنها به موزیک لطمه وارد نمی کند بلکه موسیقی و حس را زیبا تر می کند لازم است که بدانید این بازی موزیک های اختصاصس خودش را دارد و هر قطعه ای که در بازی می شنوید فقط و فقط برای این بازی ساخته شده است  و خب حس های زیبایی را به وجود آورده است که من با تمام وجود دوستش داشتم و از ان لذت می بردم ، در بعضی از قسمت های بازی به یک ان همه چیز ساکت می شد که حس عجیبی را به آدم می داد اما من ارا هم دوست داشتم چون سکوت با بازی کاملا مچ میشد.

حرف آخر

اگر قصد تجربه ی این بازی را دارید باید بدانید که قراراست با غذا های چینی و ژاپنی و دریایی سر و کله بزنید ، دشمن و رقابتی در کار نیست پس راحت بازی کنید ، دیالوگ ها و منولوگ های زیبایی در بازی وجود دارد که میتوانید از آن ها به عنوان یک اثر هنری یاد کنید و از خواندن و شنیدن آن ها لذت ببرید ، بازی با پایان های زیبای خودش شما را شگفت زده می کند و با در نظر گرفتن تمامی این ها فکر می کنم که این بازی ارزش تجربه و خرید را داشته باشد.

Verdict

If you are going to experience this game, you should know that you are going to have to deal with Chinese, Japanese and seafood, there is no enemy and no competition, so play easily, there are beautiful dialogues and monologues in the game that you can play. Remember them as a work of art and enjoy reading and listening to them, the game will surprise you with its beautiful endings, and considering all this, I think this game is worth the experience and purchase. So I suggest you miss it because the gameplay is more than just food
8.5

نقاط قوت

  • داستانی عمیق و زیبا
  • خلق غذا های خوش مزه
  • ارزش تکرار به دلیل گزینه های متفاوت

نقاط ضعف

  • وجود تعداد بالا دیالوگ های غیر ضروری
8.5 داستان
8.5 گیم پلی
8.5 گرافیک
8.5 موسیقی