نقد و بررسی بازی Sunrise GP

نقد و بررسی بازی Sunrise GP

شکل دهی سبک یک بازی امروزه بسیار مهم است، زیرا اکثر بازی های بزرگ و پرهزینه که تحت عنوان AAA شناخته می شوند، سعی می کنند تا حد امکان واقع گرایانه به نظر برسند. این امر به ویژه در مورد بازی‌های مسابقه‌ای صادق است، زیرا بسیاری از بازیهای معروف سبک مسابقه‌ ای معمولاً عملکرد قابل قبولی دارند و بسیار خوب به نظر می‌رسند تا جایی که قدردانی از زیبایی آنها در هنگام رانندگی با سرعت‌های بالا غیرممکن است. بنابراین طرفداران بازیهای مسابقه ای آرکید مجبورند خلا به وجود آمده در بخش هنری سرگرمی را با بازی‌های خود انجام دهند و این دقیقا همان چیزی است که اغلب اوقات می‌تواند آنها را از بازیهای مشابه خود متمایز کند. بازی Sunrise GP یکی از بهترین مثال ها در این زمینه است که سبک خود را می گیرد و تا آنجا که می تواند با آن همراه می شود. در حال حاضر این بازی فقط برای رایانه های شخصی و کنسول نینتندو سوئیچ منتشر شده است و با وجود مشکلات و کمبودهایی که دارد، اثری قابل توجه و سرگرم کننده را ارائه می دهد که ارزش بررسی و خرید را دارد.
برجسته ترین ویژگی بازیSunrise GP این است که دارای سبک هنری Cel shading است و به همین علت در زمینه طراحی های گرافیکی بسیار پیشرو است و رنگ‌های آن بیشتر از رنگ‌های رنگ های ملایم و کمرنگ استفاده می‌کند.

سایه‌ها هموار هستند و به نورپردازی اجازه می‌دهند تا کارهای زیادی را انجام دهد و مسیرهای مسابقه ای خیره کننده ای را ایجاد کنند. ظاهر در عین حال مدرن و به سبک عناوین کلاسیک ماشین سواری این بازی به خوبی احساس می شود. علاوه بر این، موسیقی متن یک حس آرامش بخش جالبی دارد که با جلوه های بصری مطابقت دارد. بسیاری از آهنگ‌های صوتی در هنگام انتخاب ماشین یا نگاه کردن به منوها مناسب هستند، اما در مسابقات، گاهی اوقات احساس کمبود می‌کنند. این به سبک بازی وفادار می ماند، اما اگر برخی از آهنگ های مسابقه ای کمی پرشور احساس شوند، خوب خواهد بود. این یک حقیقت تلخ و واقعی است که اینها جزو بهترین بخش های بازی هستند، و با این حال حتی آنها دارای نقص هایی هستند که فقط برخی از آنها را می توان نادیده گرفت.
Sunrise GP انتخاب خوبی از حالت ها را برای افزودن هیجان بیشتر به گیم پلی خود ارائه می دهد و دارای سه حالت اصلی Grand Prix، Challenge و Quick Race است. حالت اصلی بازی که Grand Prix نام دارد، احتمالاً خسته‌کننده‌ترین حالت است، اما اتومبیل‌ها و مسیرهای زیادی را برای بازی ارائه می‌دهد. این حالت اصلی تک نفره بازی است اما فقط مسابقات معمولی را شامل می شود.

حالت چالش، شما را در مسیرهای خاص با ماشین‌های خاص قرار می‌دهد و این حالت روش خوبی برای رقابت افراد با در نظر گرفتن فاکتور زمان است. در حالت چالش، یک چالش روزانه وجود دارد که هر روز تغییر می کند، اما همچنان به فرمولی که حالت کلی گیم پلی دارد وفادار می ماند. حالت مسابقه سریع جایی است که بخش بزرگی از بازی به صورت های چندنفره و مسابقه ساده برگزار می شود. بخش چندنفره قابلیت پشتیبانی از چهار پلیر را دارد که با صفحه نمایش تقسیم شده همیشه یک مزیت بزرگ برای بازی محسوب می شود. یک حالت حذف نیز در اینجا وجود دارد که همیشه دیدن آن لذت بخش است.
از آنجایی که Sunrise GP در نینتندو سوییچ قرار دارد، داشتن حالت‌های سریع برای بازی یک امتیاز عالی است، و صفحه نمایش تقسیم‌شده فوق برای بسیاری از کودکانی که می‌خواهند با دوستان یا پشت ماشین بازی کنند مفید خواهد بود. شاید در حین بازی Sunrise GP احساس عالی را تجربه نکنید، البته این جمله به آن معنا نیست که این بازی عملکرد ضعیفی دارد، بلکه حتی می تواند احساسی را در شما به وجود آورد که هیچگاه از انجام بازی سیر نشوید.

سرعت سنج اتومبیل ممکن است بگوید ماشین با سرعت در حال حرکت است، اما متاسفانه چنین احساسی را تجربه نمی کنید. خطوط سرعتی وجود دارد که از جلو و اطراف خودرو به نمایش در می آیند که جلوه زیبایی به رانندگی بازی بخشیده است. اما همچنان دیگر جلوه های بصری طوری در کنار هم قرار گرفته اند که اغلب احساس مزاحمت می کند. این نه تنها باعث می شود که بازی حتی کسل کننده تر شود، بلکه قضاوت در مورد تنظیم سرعت را در شرایط عبور از پیچ های تند دشوار می کند. تنها راه دور زدن در حین حرکت سریع این است که سرعت خود را کم کنید، زیرا هیچ شکلی از دریفت در این بازی وجود ندارد. بنابراین از آنجایی که سرعت اکثر اتومبیل ها اغلب چندان سریع به نظر نمی‌رسند، عبور از یک پیچ تند به راحتی می‌تواند برای جلوگیری از تصادف سخت‌تر باشد. مسیرهای باز که همه مقصد یکسانی دارند. این را با این واقعیت ترکیب کنید که همه مسیرها همانطور که در نقشه کوچک طراحی شده اند، هیچ مسیر یا میانبر جایگزینی در آنها وجود ندارد و در واقع همه مسیرهای باز مقصد یکسانی دارند.

حرف آخر

اغلب موارد در بازی Sunrise GP درست به نظر نمی رسد و اینکه اکثرا در جایگاه مناسب خود استفاده نشده اند. اما همیشه جایی برای رشد وجود دارد. این بازی نشان می‌دهد که توسعه‌دهندگان در استودیوی Garage 5 استعداد واقعی دارند و پتانسیل‌های زیادی در بازی آن‌ها وجود دارد، اما بازی آن‌ها واقعاً باید قبل از اینکه خودشان و محصولاتشان شکوفا شوند، شکل بگیرد و کمبودهای آن جبران شوند. به نظرم اگر سازندگان زمان بیشتری را روی مراحل توسعه این بازی صرف می کردند، با یک عنوان تحسین برانگیز روبرو می شدیم که واقعا ارزش خود را داشت.

Verdict

Most of the features of Sunrise GP game do not look right and most of them are not used in their proper place. But there is always room for growth. This game shows that the developers at Garage 5 have real talent and there is a lot of potential in their game, but their game really needs to shape up and make up for its shortcomings before they and their products can flourish. In my opinion, if the developers had spent more time on the development stages of this game, we would have come across an admirable title that would have been really worth it

7.9

نقاط قوت

  • گرافیک خوب و دوست داشتنی
  • موسیقی متن خوب و قابل قبول
  • بخش شخصی سازی اتومبیل ها واقعا عالی است
  • گیم پلی جذاب و سرگرم کننده

نقاط ضعف

  • وجود برخی باگ های عجیب و غریب
  • بازیابی خودکار اتومبیل ها راه اندازی نمی شود
  • عدم تنوع مسیرهای مسابقه ای
8.5 گرافیک
8 گیم پلی
7.5 داستان
7.5 موسیقی