نقد و بررسی Super Smash Bros. Ultimate

نقد و بررسی Super Smash Bros. Ultimate

از بازی ها خوب تاریخ بازی ها رایانه ای نمیتوان نام این بازی را نبرد چرا که این بازی بسیار خوب عمل کرده است و حالا نسخه جدید این بازی در اختیار دوست داران این بازی بر روی کنسول کوچک و دستی Nintendo Switch قرار گرفته است، یعنی الان میتوانید در کنسول Switch خود بازی امروز منتشر شده ی Super Smash Bros. Ultimate را بازی کنید، اگر در خرید این بازی شک دارید و یا دوست دارید درباره آن بیشتر بدانید باید به شما بگوییم که این نقد و بررسی را از دست ندهید، پس با نقد و بررسی بازی Super Smash Bros. Ultimate و تیم Gamingles همراه باشید.

بگذارید کمی کوتاه راجع به این بازی برایتان بگوییم تا اگر شخصی با این بازی آشنا نیست که بعید میدونم چنین چیزی باشه ولی در هر حال بتونه با دنیای این سری از بازی های رایانه ای آشنا بشه، در این بازی‌ها خبری از پلتفرمینگ نیست، حتی راهی هم وجود ندارد که بتوانید در آن‌ها بدون خالی کردن نوار سلامتی فرد مقابل پیروز میدان باشید. اکثر این دست بازی‌ها برای هر کاراکتر لیستی بلند بالا از حرکات و کمبوهای مختلف تهیه می‌کنند تا گیمر بیچاره مجبور شود برای به دست آوردن پیروزی‌های بیشتر، تمامشان را حفظ کند تا شاید اگر فرصتش پیش آمد با استفاده از آن‌ها ضربه مهلکی به حریفش بزند. بله اکثر بازی‌های فایتینگ امروزی این گونه هستند اما برخلاف تصوری که از بازی‌های فایتینگ دارید باید بگویم که سوپر اسمش‌ برادرزها در این سبک یک استثنا به حساب می‌آیند و در بیشتر موارد به جای استفاده از استاندارهای عمومی این سبک، استانداردهای خاص خودشان را دارند، بله این بازی قوانین و استاندارد های خودش را دارد که در بازی دیگری دیده نمیشود و همین نکته است که این بازی را متفاوت کرده است و میتوان یک چیز متفاوتی در این بازی حس کرد.

چیزی که در این سری به شدت جالب است این است که در این سری شما نباید دشمنان خود را حتما از بین ببرید یا نوار جان آنها را خالی کنید در این بازی شما ماموریت های دیگری دارید که انجام دهید! شرط میبندم با این جمله هر کسی که با این سری آشناییت ندارد سریعا عاشق این سری میشود! در سوپر اسمش برادرزها خبری از خشونت بیش از حد یا تلاش برای خالی کردن نوار سلامتی حریف نیست. حتی خبری از کمبوهای پیچیده و اسپشیال‌های عجیب و غریب هم نیست. در این جا فقط سرعت عمل مهم است، کلا برای هر کاراکتر ۵ – ۶ حرکت خاص وجود دارد و از همه مهمتر نباید از سکوی مسابقات به پایین پرت شوید. بله درست خواندید، در سوپر اسمش‌ها دور هر میدان نبرد کاملا باز است و هر کس که از آن‌ها بیرون انداخته شود بازنده میدان خواهد بود. پس نتیجه این می‌شود که خالی کردن نوار سلامتی حریف چندان مهم نیست و صرفا این ویژگی وجود دارد تا بازی‌ها بی سر و ته و ناتمام باقی نمانند. استیج‌های نبرد نیز به خاطر این المان خاص گیم‌پلی، تنوع عجیبی دارند. هر نقشه بازی ظاهری متفاوت دارد که البته این موضوع به خاطر زیبایی بیشتر بازی نیست و تفاوت‌ها گیمر را مجبور می‌کنند تا نحوه بازی کردنش را تغییر دهد و برای پیروزی در هر مسابقه استراتژی جدیدی در پیش بگیرد، شما با یک بازی ساده طرف نیستید، باید با استراتژی عمل کنید و حق ندارید تا همینطوری و بدون هیچ برنامه ریزی بازی کنید چرا که بازنده این بازی خواهید بود.

اما تا به اینجا هرچه گفتیم راجع به مسایل عمومی این بازی بود بگذارید کمی به بحث های تخصصی برسیم، بگذارید از داستان بازی شروع کنیم چرا که داستان بازی ها یکی از عناصر اصلی آنها هستند و باید در یک بازی خوب شاهد یک داستان قوی نیز باشیم، داستان بازی از جایی شروع می‌شود که دشمن اصلی سری یعنی ارباب دست‌ها دوباره پا به دنیای قهرمانان دوست داشتنی نینتندو گذاشته تا آرامششان را برهم بزند. این اتفاق هم در نهایت می‌افتد و قهرمانان متعدد قصه Super Smash Bros. Ultimate در کمال ناباوری شکست می‌خورند و به اسارت برده می‌شوند. البته به جز کربی. کربی دوست داشتنی تنها بازمانده دنیای Super Smash Bros. Ultimate است و باید در این راه پر خطر تمام تلاشش را بکند تا دوستانش را از چنگ ارباب دست‌ها نجات دهد، اما داستان به همینجا ختم نمی شود، داستان طوری پیش می‌رود که در ادامه شاهد یکی از خشن‌ترین بازی‌های کربی‌ باشیم که تا حالا ساخته شده. رفته رفته دوستانتان هم آزاد می‌شوند و در این مسیر شما را یاری می‌کنند. بخش داستانی بازی در کل عملکرد خوبی دارد و از نظر کیفی می‌تواند شما را راضی کند. فقط مشکل اینجاست که تعداد بالای کاراکترهای بازی، مسیر خط داستانی را کمی بیش از حد طولانی کرده. ناخواسته مجبور هستید تا این مسیر پر فراز و نشیب را کامل به پایان برسانید تا دسترسیتان به تمام کاراکترها باز شود. به همین خاطر شاید در اواخر بازی کمی احساس خستگی کنید. با این حال، خوشبختانه بخش داستانی سورپرایزهایی دارد که مواجهه با آن‌ها در نوع خودشان جالب است و در نهایت کاری می‌کند که پای بازی بمانید و آن را تمام کنید، همانطور که دیدید داستان بازی واقعا خوب است و این نشان دهنده این است که سازندگان این بازی به داستان بازی اهمیت دادند و حالا با یک داستان ساده طرف نیستیم که این خودش سطح این بازی را چند برابر میکند، امیدوارم که در اکثر بازی ها و یا بهتر است بگوییم در تمام بازی ها شاهد داستان های قوی و خوب باشیم.

اما بگذارید کمی راجع به گیم پلی این بازی نیز بگوییم، در این بازی شما با یک گیم پلی خسته کنند طرف نیستید و تنوع را در گیم پلی این بازی میبینید، همچنین بازی بالانس است و برای هیچ شخصیتی برتری وجود ندارد ، از نظر گیم‌پلی هم که بازی چیزی کم نمی‌گذارد و آنقدر جریان مسابقاتش هیجان انگیز دنبال می‌شود که از بار‌ها تجربه آن‌ها احساس یکنواختی به شما دست ندهد. مکانیک‌های بازی همه سر جایشان قرار دارند و می‌شود گفت که کاراکتری در Super Smash Bros. Ultimate پیدا نمی‌شود که نسبت به کاراکترهای دیگر برتری قابل مشاهده‌ای داشته باشد. همه کاراکترها تقریبا در یک سطح قرار دارند و این مهارت شما حین بازی کردن است که برنده هر مسابقه را تعیین می‌کند. روند مسابقات آنلاین بازی نیز روی هم رفته به معنای واقعی کلمه هیجان انگیز است و شما می‌توانید برای ساعت‌های متمادی با دیگران به رقابت بپردازید و از بازی کردن لذت ببرید، این ها اصول یک بازی خوب هستند که در بازی Super Smash Bros. Ultimate مشاهده میکنیم، این المان های خوب در این بازی همه نشان دهنده زحمات سازندگان بازی میباشد.

اما چیزی که در تمام بازی های Switch میبینیم یا بهتر است بگوییم در بخش آنلاین بازی های این کنسول میبینیم، مشکلات زیاد در بخش آنلاین بازی ها میباشد که به شرکت Nintendo بر میگردد و ربطی یه سازندگان بازی ندارد در بخش آنلاین بازی های نینتندو شاهد این هستیم که بسیاری مشکل وجود دارد و مخصوصا اگر شما از کنسول هایی مانند اکس باکس به سراغ این کنسول بروید، این مشکلات برای شما به شدت آزار دهنده میشود، البته بازی در بخش مچ میکینگ هنوز یک سری ایرادات جزئی وجود دارد که نینتندو اعلام کرده آن‌ها را به زودی برطرف خواهد کرد. با این حال، مشکل اصلی بخش آنلاین بازی این است که شما برای تعامل با دیگر کاربران مجبورید از اپ‌های اجتماعی نینتندو استفاده کنید که در غیر این صورت قادر به هیچ گونه صحبتی با دیگران نخواهید بود. البته نمی‌توان به خاطر این موضوع خیلی به بازی خرده گرفت. در اصل منشا این مشکل به خود نینتندو باز می‌گردد که هنوز پس از گذشت دو سال نتوانسته ایرادات بخش آنلاین و تعاملی کنسول جدیدش را برطرف کند، امیدواریم Nintendo و یا شرکت سازنده بازی به فکر این مشکلات باشد و راه حل خوبی برای بازیکنان این بازی ارایه دهند.

حرف آخر

در بازی Super Smash Bros. Ultimate همه چیز خوب کار شده و با یک بازی سطح بالا ظرف هستیم، بازی که به همه چیز خوب پرداخته است، به یک داستان قوی و خوب ، به یک گیم پلی جذاب و قوی و همچنین تفاوت هایی که در این وجود دارد که این بازی را خاص و Unique میکند، همچنین وجود بخش چند نفره در بازی از نکات مثبت است که البته متاسفانه به دلیل مشکلات Switch در آن مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم رفع شوند.

Verdict

 In Super Smash Bros. Ultimate everything is great, the developers has done a great job, we can see a great story , a great gameplay and some differences in this game which make this game unique and amazing and also we have multiplayer section in this game but there’s some problems in multiplayer because of nintendo switch’s online problems that we wish they all get fixed

8.9

نقاط قوت

  • گیم پلی متنوع و جذاب
  • داستان قوی
  • بخش آنلاین
  • کاراکتر های بالانس
  • گرافیک جذاب و فانتری و خوب

نقاط ضعف

  • موسیقی های بازی جای کار دارند
9 گرافیک
9.5 گیم پلی
8.5 داستان
8.5 موسیقی

ارسال دیدگاه