نقد و بررسی TAURONOS

نقد و بررسی TAURONOS

با سلام خدمت دوستان عزیز با نقد دیگری از وبسایت gamingles در خدمت شما هستیم و اینبار میریم به سراغ نقد بازی TAURONOS که در سال ۲۰۱۷ و برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر شد، با ما همراه باشید.

یکی از عناصری که ما همیشه در آثار یونان باستان مخصوصاً تمدن کرت می‌بینیم اینه که انسان های جنگ جو دائماً در حال مبارزه و نبرد با موجوداتی اهریمنی و نیمه‌حیوان هستند که این بازی، از چنین آثار هنری که متعلق به افسانه‌های یونان باستان، مخصوصا تمدن کرت هستند الهام‌گرفته.

روایت

توی یکی از افسانه‌های قدیم تمدن کرت که یک تمدن جزیره‌ای در یونان باستان هست، یک موجود اهریمنی که بدن یک انسان و سر یک گاو رو داره توی یک جزیره زندانی‌شده و تهدید خیلی بزرگی برای بشر حساب می‌شه. شخصیت اصلی داستان، یکی از قهرمانان تمدن کرت هست که وارد یک ماجراجویی بسیار خطرناک و پر چالش می‌شه تا به این موجود اهریمنی برسه و بتونه اون رو شکست بده . از این نظر، TAURONOS یک بازی با داستان جذاب و همین‌طور گیم پلی سخت به‌نظر می‌رسه. اما چیزی که داستان این بازی رو زیبا تر کرده، دیدن فلاش‌بک هایی از اساطیر خدایان باستان یونان هست که در بخش‌های مختلف بازی و با آن‌ها مواجه می‌شیم.

گیم پلی

بازی به‌صورت دوبعدی ساخته‌شده و مثل بازی hotline miami و یکسری عناوین دیگه، دوربین بالای بازیکن قرارداد شده، البته این شباهت فقط در نوع دوربین وجود داره و در گیم پلی بازی TAURONOS، ما شاهد یک گیم پلی تاریک و تودر تو هستیم، که این قضیه، فضا رو برای ما مرموزتر و سوال‌های زیادی را در ذهن ما ایجاد می‌کنه.

در محیط تاریک و مرموز این بازی فقط دو شخصیت وجود دارند، یکی شخصیت اصلی یا همان قهرمان که شما آن را هدایت می‌کنید و دیگری اهریمنی که برای رسیدن به اون درحال تلاش کردن هستید و گاهی هم اون بدنبال شما میفته و قدرتی در مقابلش ندارید! البته چاشنی اصلی گیم پلی این بازی رو معماها و تله‌های مختلفی که توی مراحل بسیار زیاد این بازی قرار داده شده تشکیل داده. مثل خیلی از بازی‌های دیگه ما توانایی این‌رو داریم که سطح شخصیت خودمون رو ارتقاء بدیم و بتونیم شرایط رو با گشت‌وگذار و اکتشافات جوری فراهم کنیم که امکان زنده ماندن ما در این محیط تاریک بیشتر بشه.

در طول بازی ممکن هست شخصیت منفی بازی یعنی همون موجود گاو مانند به‌دنبال شما بیفته و شما را بکشه ولی نکته عجیب‌تر و چالش‌برانگیز داخل این بازی اینه که اگر شما یکسری آیتم رو تموم کرده باشید و شخصیت اصلی شما کشته بشه،  هر کجای بازی که باشید مجبورید تمام بازی رو از اول شروع کنید!

نکات قوت و ضعف در گیم پلی

قطعا اصلی ترین نکته مثبت این بازی، داستان و معماهای اسرار آمیز این داستان هست، البته محیط مرموز این بازی و مراحل زیاد هم چندان در قوت بازی بی اثر نیست، ولی نداشتن تنوع آنچنان توی گیم و از همه مهم تر، شروع بازی از اول بعد باختن بازیکن توی هر سطحی بیشتر از همه چیز به این بازی لطمه زده.

گرافیک ،موسیقی و جو سازی

جوسازی محیط بازی کاملاً مشابه یونان باستان ساخته‌شده. موسیقی متن هم الهام‌گرفته شده از موسیقی‌های باستانی یونان هست و این دو مورد کاملاً جوسازی و محیط بازی را کاملاً مشابه اون دوره ساخته. افرادی که دانش نسبی از تاریخ دارند می‌تونن این جو سازی رو به‌خوبی حس کنن، افرادی هم که چندان در خصوص تاریخ اطلاعی ندارند هم می‌تونن کاملاً از محیط بازی لذت ببرند.

حرف آخر

در حرف آخر باید به شما بگم که بازی TAURONOS، یک بازی با تم مناسب سونان باستان، مخصوصاً تمدن کرت  و همچنین یک بازی مرموز، تا حدودی ترسناک و پر پیچ ‌وخم معمایی هست. این بازی از نظر بصری و صداگذاری هم تا حدودی راضی‌کننده ساخته شده، اما این مشکل که مرگ باعث می‌شه شما بازی رو از اول شروع کنید باعث می‌شه که چندان گیم پلی زیبا و اعتیاد زا به‌نظر نیاد و ممکنه خیلی‌ها حوصله این‌رو نداشته باشن که بازی رو از اول شروع کنند.

Verdict

Finally, I have to tell you that TAURONOS is a game with a theme suitable for the ancient Sunan, especially the Cretan civilization, as well as a mysterious, somewhat scary and enigmatic game. This game is also somewhat satisfying in terms of visuals and sound, but the problem that death makes you start the game from the beginning makes the gameplay does not look very beautiful and addictive, and maybe many people get bored playing the game. Do not have. Start from the beginning

6.3

نقاط قوت

  • جو سازی قوی
  • موسیقی مناسب
  • روایت داستان خیلی خوب

نقاط ضعف

  • شروع دوباره بازی از اول بعد از هر شکست
  • گیم پلی تکراری
5 گرافیک
4.5 گیم پلی
8.5 داستان
7 موسیقی