نقد و بررسی بازی Ten Dates

نقد و بررسی بازی Ten Dates

اگر از طرفداران بازیهای ماجرایی باشید، حتما با عناوین به سبک رمان بصری که در آنها از افراد واقعی برای ایفای نقش ها استفاده شده باشد آشنایی دارید. یکی از این بازیها که در دوران همه گیری ویروس کرونا منتشر شد، عنوان Five Dates نام داشت که به شدت به این ایده متمایل بود که دنیای دوستیابی به صورت آنلاین مهاجرت کرده و افراد مجرد را مجبور می‌کند تا مکالمه‌های ناخوشایند به سبک مصاحبه را داشته باشند. این بازی توانست عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دهد و البته استقبال کم نظیری از آن به عمل آمد. حال پس از گذشت چند سال، دنباله آن به نام Ten Dates منتشر شده که تمرکز خود را مستقیماً بر روی تعاملات چهره به چهره در محیط های اجتماعی معمولی قرار می دهد. این نسخه تعاملات از راه دور که بازی اول را منحصر به فرد کرده بود را از دست می دهد، اما تمرکز بر مکالمات واقعی آن باعث می شود تا تجربه لذت بخش تری در همه جا ایجاد شود. دو قهرمان اصلی داستانی، میشا و رایان نام دارند و شما Ten Dates را با قرار دادن تمام پنج تاریخ انتخابی قهرمان داستان شروع خواهید کرد.

امیدواریم حداقل برخی از آنها به خوبی پیش بروند، زیرا دور بعدی شامل انتخاب دو نفر از آنها برای قرار دوم است، در حالی که تاریخ سوم و نهایی برای کسی که واقعاً با آن ارتباط برقرار کرده‌اید رزرو شده است. بازیکنانی که می‌خواهند تمام پایان‌ها و انتخاب‌ها را ببینند، از شنیدن این موضوع خوشحال خواهند شد که می‌توانیم از صحنه‌هایی که قبلاً مشاهده کرده‌ایم در بازی‌های تکراری بگذریم. بازی‌هایی مانند Ten Dates تقریباً شبیه یک بازی شطرنج هستند زیرا سعی می‌کنید پاسخ‌های میشا یا رایان را بر اساس شخصی که می‌خواهید قرار ملاقات بگذارید، تنظیم کنید. در حالی که بازی همیشه مملو از انتخاب‌ها نیست، مواردی که در آن گنجانده شده که اغلب جالب هستند و ثابت می‌کنند که لحظات مهمی در یک رابطه بالقوه وجود دارند. اگر می‌خواهید همه صحنه‌های موجود را ببینید، برای موفقیت با برخی شخصیت‌ها به ذهن نسبتاً باز نیاز دارید.
از نظر گیم پلی، بازی یک رمان بصری است که در قالب یک فیلم با دیالوگ ها و امکان انتخاب گزینه ها در آنها طراحی شده است. می توانید در نقش Ryan یا Misha بازی کنید و در ابتدا شما یک نمایه نسبتا دقیق با یک عکس و انتخاب علایق شخصیت ایجاد می کنید و سپس به بررسی طرح می روید. قهرمانان وارد نوعی کافه می شوند و با جنس مخالف شروع به گفتگو می کنند. در آینده، اگر رابطه ای با کسی ایجاد شود، در طول سه تاریخ ایجاد خواهد شد. آنچه بسیار حیاتی است – در هر مرحله می توانید باعث نارضایتی طرف مقابل شوید که در این صورت به معنای واقعی کلمه یک عبارت اشتباه و بازی (یا خط داستانی) تمام شده است.

در مجموع ۱۲ شخصیت، ۶ پسر و ۶ دختر، از جمله دو شخصیت اصلی وجود دارد. بازیگران در اینجا نیز سرشار از استعداد هستند و همگی اجراهای بسیار خوبی را به نمایش می گذارند. یک ویژگی اضافه شده برای Ten Dates این است که می توانید ببینید تاریخ چگونه پیش می رود بر اساس چهار ویژگی: اعتماد به نفس، مهربانی، شوخ طبعی و خودانگیختگی. اگر در تلاش برای موفقیت در تاریخ انتخابی خود هستید، این چیزی است که ارزش بررسی دارد. همیشه جالب است که ببینیم شخصیت ها در طول تاریخ های مختلف چگونه رشد می کنند و فکر نمی‌کنم خیلی بدتر از این باشد که بگوییم ممکن است انتظار چند چرخش و چرخش در داستان‌ها را داشته باشید. در مجموع می توان گفت بازی Ten Dates نسبت به عنوان قبلی Five Dates بسیار واقعی‌تر و کاملاً برجسته‌تر به نظر می‌رسد و پیشرفت های زیادی در آن صورت گرفته است.
Ten Dates دارای عناصر سبکی از گیم پلی است که بازیکنان با یک سوال در معرض دید قرار می گیرند و زمان محدودی برای پاسخ دادن به این یا آن طرف خواهند داشت. به هر روشی که پاسخ دهید می‌تواند تا حد قابل‌توجهی بر تاریخ تأثیر بگذارد – این را می‌گویم زیرا در پایان بازی، پنج نقطه وجود دارد که به نظر می‌رسد بهترین انتخاب‌های ممکن را نشان می‌دهند، اما به نظر می‌رسد برخی از آنها کاملاً متضاد با یکدیگر هستند. به نظر می رسید که شخصیت ها به نوعی گاهی اوقات بیش از حد ظاهری با یکدیگر رفتار می کنند. این یک احساس بسیار ذهنی و زودگذر است که فقط در چند قسمت ظاهر شد. اگر تمام پایان‌ها را زیر و رو نمی‌کنید، بدون زحمت در دیالوگ‌ها پاسخ دهید، سپس بازی در مدت کمی بیشتر از یک ساعت یا حتی سریع‌تر به پایان می‌رسد.

حرف آخر

در مجموع، بازی Ten Dates بسیار لذت بخش بود، مانند نسخه قبلی، من در حالی که بازی می کردم لبخند می زدم و می خندیدم، که همیشه نشانه خوبی است. هیچ‌کدام از این بازی‌ها تجربه‌ای پیچیده یا چالش‌برانگیز نیستند، اما هر دو در بازار بازی های امروزی کمی متفاوت هستند و فکر می‌کنم اگر شما چیز متفاوتی را دوست دارید، حتما جالب است که آن را امتحان کنید. پیشنهادات Wales Interactive از نظر تاریخی برای من کمی تحسین‌برانگیز بوده است، اما من دوست دارم که هنوز استودیوهایی در ژانر FMV وجود دارند، و من از حمایت از آن خوشحالم. این بازی جدید قطعاً و نسبت به Five Dates که قبلاً یک بازی ویدیویی خوب بود، بهبود یافته است. مکالمات روان‌تر و اصلی تر احساس می‌شوند و بهبودهای فراوانی در آن به چشم می خورند.

Verdict

All in all, Ten Dates was a lot of fun to play, like the previous version, I was smiling and laughing while playing, which is always a good sign. Neither game is a complex or challenging experience, but both are a little different in today’s gaming market and I think if you like something different, it’s definitely worth a try. Wales Interactive’s offerings have historically been a little underwhelming for me, but I love that there are still studios in the FMV genre, and I’m happy to support that. This new game is definitely an improvement over Five Dates which was already a good video game. Conversations feel smoother and more original, and many improvements are visible

8.8

نقاط قوت

  • بازیگری عالی شخصیت ها
  • طرح داستانی کاملا عاشقانه
  • چندین اجرای عالی
  • وجود تقریبا 800 صحنه برای بررسی و کاوش
  • موسیقی متن عالی و رویکرد جالب و نه چندان رایج به گرافیک

نقاط ضعف

  • شخصیت ها به نوعی گاهی اوقات بیش از حد بطورساختگی با یکدیگر رفتار می کنند
  • برخی از صحنه ها ممکن است چندش آور باشند
8.5 گرافیک
9 گیم پلی
8.5 داستان
9 موسیقی