نقد و بررسی The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos

نقد و بررسی The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos

بازی های RPG(Role playing game) یا همان نقش آفرینی از آن جایی که دست روی قوه تخیل انسان می گذارند و در دنیایی که محدودیت ها دست و پای همه مان را بسته است و خیلی وقت ها نمی گذارد آن کار هایی که همیشه رویایشان را داشتیم را انجام دهیم، راهی برای انجام دادن آن کار ها در قالب گیم به ما ارائه می کنند، بین تقریبا همه مخاطبان صنعت بازی سازی محبوب هستند. بازی ای که Gamingles امروز قصد معرفی اش را دارد، یکی از بازی های همین ژانر محبوب است که در تابستان پارسال – یعنی هفدهم سپتامبر سال ۲۰۲۰ – برای پلت فرم های PlayStation 4, Nintendo Switch, Microsoft Windows, macOS, Macintosh operating systems و توسط کمپانی های توسعه دهنده  Dear Villagers و  E-Home Entertainment منتشر شده است. اگر شما هم اسم بازی The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos را شنیده اید و میخواهید برای خریدن یا نخریدنش تصمیم بگیرید،برای به دست آوردن اطلاعات کلی و دیدن نمره دهی ما به این بازی، تا پایان این مطلب با Gamingles همراه باشید.

یکی از جذابیت های صنعت بازی سازی و طراحی بازی، وجود نداشتن هیچ استاندارد ثابت و امکان ابراز خلاقیت و ایده های غیر معمول در هر زمانی است. خط داستانی و شخصیت پردازی و گرافیک The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos می تواند یکی از بهترین مصداق های جمله قبلی باشد. برای مثال در اکثر بازی ها مخصوصا بازی های نقش آفرینی و RPG شخصیت های اصلی و قهرمان ها همیشه داستان مخصوص به خودشان را دارند، از قدرت بدنی یا ذهنی خوب برخوردار هستند و معمولا یک قدرت ماورایی هم دارند. همچنین اکثر قهرمان ها در بازی های RPG با قیافه خوب و خیلی خوش تیپ طراحی می شوند. اما قضیه در The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos فرق می کند. شخصیت های اصلی نه تنها قوی و قدرت مند نیستند، بلکه بلا استثنا همه شان فاقد هیچ ویژگی خاص ظاهری و بدون هیچ داستانی هستند. خیلی از این قهرمان ها حتی نمی توانند درست راه بروند و معمولا می لنگند! شاید الان با خودتان بگویید، چگونه ممکن است در یک بازی ماجراجویی و مبارزه ای که نابود کردن دشمن جزو هدف های اصلی اش است، شخصیت های اصلی که مثلا قرار است با ویلن ها بجنگند، حتی نتوانند درست راه بروند؟ پاسخ برای ما هم کمی عجیب به نظر می رسد، اما به طور خلاصه بگوییم که: مجبورند! بله مجبورند، چند شخصیت کلاسیک دنیای بازی های رول پلی – RPG – دور هم جمع شده اند و به زور می خواهند گنجی که در یک سیاه چال نحس مخفی شده است را پیدا کنند. البته نباید زیادی هم شخصیت شبه قهرمان های بازی مان را خورد کنیم، همانطور که گفتیم، این تیم دست و پا چلفتی که قرار است شما در بازی هدایتشان کنید، از شخصیت های کلاسیک دنیای رول پلی یعنی یک تفنگ دار، یک الف(جن)، یک کوتوله، یک جادوگر، یک غول آدم خوار و یک راهزن تشکیل شده اند. پس خیلی هم بدرد نخور نیستند و مطمئنا هر کدام با توانایی های شخصی شان می توانند به شما در راه بازی کمک کنند. تنها کاری که باید انجام دهید هدایت این تیم و اطمینان حاصل کردن از این که کاملا با کار تیمی آشنایی دارند و با هم همکاری میکنند است! آسان به نظر می رسد، اگر هیولای آدم خواری که جزو اعضای تیمتان است را عصبانی نکنید مطمئنا از پسش بر می آیید.

اگر از طرفداران سبک RPG هستید، حتما از ماموریت های جانبی که از خط داستانی اصلی جدا می شوند بیزارید! نگران نباشید. داستان کلی The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos آن قدر درگیر کننده است که بر خلاف اکثر بازی ها، ماموریت های جانبی اش هم خیلی لذت بخش هستند.

بجز قسمت طراحی شخصیت ها که در کلیشه های زیبایی نمی گنجد، از بقیه لحاظ گرافیک بازی متوسط است و کاملا مثل بقیه کار های استدیو E-Home Entertainment از همان ترکیب رنگی و سبک طراحی استفاده کرده است. اکثر بازی های نقش آفرینی گرافیک سه بعدی دارند و چشم اکثر ما بازیکنان هم به همین طراحی عادت کرده و مشکلی با آن نداریم. گرافیک بازی خسته کننده نیست، اما قطعا جای پیشرفت داشته است و امیدواریم اگر استدیو تصمیم به ساخت قسمت جدیدی در ادامه The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos گرفت، حتما گرافیک را بهبود بخشد.

گیم پلی بازی اما تفاوت زیادی با گرافیک دارد و درست مثل خط داستانی جالبش، از سیستم فیزیک قوی و کنترل خوب برخوردار است. میزان سختی بازی در درجه های مختلفی قابل تنظیم است و تنوع انواع مبارزه، که اکثرا هم به قدرت تصمیم گیری و هوش شما بستگی دارند، هم به قدرت های فیزیکی و جادویی بازیکن هایتان، و تعداد زیادی ویژگی دیگر باعث میشود که The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos برای بازی کردن، انتخاب مناسبی باشد.

حرف آخر

The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos به عنوان یک بازی ماجراجویانه، جنگی و نقش آفرینی، به عقیده ما جزو یکی از بهترین بازی های این ژانر در سال ۲۰۲۰ قرار میگیرد. بازی طنز خاص و جالبی دارد و بازی کردنش مطمئنا لبخند بر لبتان خواهد نشاند. راستی اگر شما هم جزو Achievement hunter های وب سایت Steam هستید و در به در دنبال دستاورد های مختلف توی بازی ها می گردید برایتان یک خبر خوب داریم، The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos تعداد ۶۸ عدد Steam Achievement دارد که خودش یک دلیل دیگر برای بازی کردن این بازی جالب است. در آخر، به نظر وب سایت Gamingles این بازی با قیمت حدود ۳۵ یورو در Steam، قطعا ارزش بازی کردن را دارد. 

Verdict

The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos, as an adventure, war and role-playing game, is, in our opinion, one of the best games of this genre in 2020. The game has a special and interesting humor and playing it will surely put a smile on your face. By the way, if you are one of the Achievement hunters of Steam website and you are looking for different achievements in games, we have good news for you, The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos has 68 Steam Achievements, which is a reason It is no longer interesting to play this game. Finally, according to the Gamingles website, the game, which costs around € ۳۵ on Steam, is definitely worth playing.

8.9

نقاط قوت

  • طراحی جالب قهرمانان بازی
  • خط داستانی عمیق و قوی
  • گیم پلی جدید و روان

نقاط ضعف

  • گرافیک متوسط
  • نپرداختن به شخصیت ها
7.5 گرافیک
8.5 گیم پلی
10 داستان
9.5 موسیقی