نقد و بررسی بازی The Last Dragon Slayer

نقد و بررسی بازی The Last Dragon Slayer

با شنیدن نام The Last Dragon Slayer چه چیزی به ذهن تان خطور می کند؟ مطمئنا پیش خود فکر می کنید که قهرمان داستان جزو بازمانده هایی است که از حمله اژدها زنده مانده و اکنون او تنها کسی است که می تواند شکارچی اژدها باشد و لقب قاتل اژدها را یدک بکشد. این ایده دقیقا همان چیزی است که در مورد بازی The Last Dragon Slayer به کار رفته و پس از مدت زمانی که مشغول انجام این بازی بودم، اکنون می توانم بگویم به قدری مجذوب داستان این بازی شدم که گذر زمان را احساس نمی کردم و تا انتهای داستان پیش وری کردم. “آخرین قاتل اژدها” یک بازی جدید تازه انتشار یافته برای کنسول محبوب نینتندو سوییچ است که در واقع بیشتر شبیه یک نوع بازی اکشن ماجراجویی با دوربین ایزومتریک است.

در حال حاضر این بازی به طور انحصاری برای نینتندو سوئیچ عرضه شده و جزو عناوین منحصر به فرد ژانر خود محسوب می شود. اگر تمایل دارید روی دوستان و چیزهای دیگر تأثیرگذار باشید، بازی The Last Dragon Slayer از قابلیت Co-op تا چهار بازیکن به طور همزمان پشتیبانی می‌کند که این جزو ویژگی های برجسته این بازی است. داستان این بازی از یک پس زمینه قوی برخوردار است که در ابتدای بازی به طور کامل توضیح داده می شود. در روزگاران قدیم در یک سرزمین صلح آمیز به نام Baelor تا مدت های زیادی، حکومت پادشاهی حکمفرما بود. اما با حمله اژدهاها به این منطقه، اکثر بخش های آن ویران شد و حاکم مطلق این سرزمین تحت سلطه اژدهایان درآمد. اما با میلاد مسیح (ع)، نور در سراسر این سرزمین پراکنده شد و اژدهایان حکومت خودکامه خود را از دست دادند و از قدرت آنها کاسته شد.
این موضوع باعث شد مردم از پرستش آنها دست بردارند و به دستورات انجیل عمل کنند. اما در نهایت طولی نکشید که ضعف بر مردم غلبه کرد و قدرت اژدها به آرامی دوباره به دست آمد.

سپس به امید نجات زمین، ساکنین سرزمین پادشاهی Baelor با ایجاد نوآوری و ساخت انواع ربات ها و ماشین آلات، باعث نابودی آن شدند. بنابراین روزگار دوباره سخت شد و انسان ها به غرایز پست گذشته خود بازگشتند. نور زندگی، مسیح، کم نشد، اما مردم ترجیح دادند او را همراهی نکنند. درعوض اژدها راه آسانی برای زندگی به آنها پیشنهاد کرد و دستور داد به پرستش او مشغول شوند. در این شرایط شما در نقش افرادی قرار می گیرید که وظیفه دارند مردم را از چنگال بردگی آزاد کنند و این جایی است که سفر شما آغاز می شود.
بیشتر وقت شما در بخش گیم پلی بازی The Last Dragon Slayer، صرف گشت و گذار در محیط، کشتن دشمنان و حل معماهای سیاه چال ها و تعامل با شخصیت های موجود در سراسر دنیای بازی می شود. شما یک هدف اصلی را در مناطق پنج گانه بازی دنبال می کنید: کشتن اژدها. دوربین این بازی از نمای بالا به پایین و به صورت ایزومتریک است و به همین علت تسلط کاملی روی محیط دارید.
برای قتل عام اژدها شما در ابتدا باید میدان نیرویی را که مانع از ورود اشخاص به معبد Pagan می شود، از بین ببرید. این میدان نیرو توسط ۵ ماهواره کنترل می شود که در حال چرخش به دور ۵ منطقه بازی هستند. در جلوی محلی که این ماهواره ها قرار دارند، ۴ سیاه چال در نظر گرفته شده که به عنوان محافظ ماهواره ها عمل می کند. این سیاه چال ها تحت عناوین Willowy Woods و Bredwardine Highlands واقع در منطقه شرقی و Mains of Orchill و Maesteg Scar واقع در منطقه غربی نقشه هستند. آخرین ماهواره هم از یک برج واقع در منطقه New Tech City حفاظت می شود. هنگامی که موفق شدید پایگاهی که ماهواره ها در آن قرار دارند را نابود کنید، قادر خواهید بود وارد معبد Pagan شوید که اژدها در اینجا به آرامی در خواب عمیقی به سر می برد.

قبل از اینکه وارد هر کدام از سیاه چال ها شوید، باید خودتان را به مجموعه ای از سلاح ها و ابزارهای خاص مجهز کرده باشید. برای مثال قبل از ورود به سیاه چال Willowy Woods باید یک تیروکمان و زوبین داشته باشید. این سلاح ها و تجهیزات را از برخی مغازه های مخصوص واقع در سراسر شهر خریداری می کنید. اما برای خرید آنها به نوعی سنگ معدنی قرمز رنگ و همچنین پول نیاز دارید. اینها را از طریق کشتن دشمنان و صندوق های پراکنده شده در دنیای بازی جمع آوری می کنید. هر منطقه بازی آیتم ها و دشمنان خاص خود را دارد. باس ها نیز جزو دشمنان اصلی شما محسوب می شوند که نبرد با آنها چندان دشوار نیست.

حرف آخر

با اینکه بازی The Last Dragon Slayer پتانسیل زیادی برای دستیابی به موفقیت و تبدیل شدن به یک عنوان کامل و برجسته را دارد، ولی برخی از کمبودها و مشکلات آن مانع از رسیدن بازی به چنین هدفی می شوند. مقدمه داستان بازی واقعا عالی شروع می شود و به گونه ای در طول مراحل دنبال می شود که حتی تا پایان بازی نیز شما را درگیر و مشغول نگه می دارد. مکانیزم های جدیدی که در بخش گیم پلی به کار رفته، دلیل دیگری برای تجربه این بازی شایسته محسوب می شود. اگر به بازیهای سبک اکشن و ماجراجویی با محوریت همکاری چهارنفره علاقمند هستید، این بازی را از دست ندهید.

Verdict

Although the game The Last Dragon Slayer has a lot of potential to achieve success and become a complete and prominent title, but some of its shortcomings and problems prevent the game from reaching such a goal. The introduction of the story of the game starts really well and follows through the stages in such a way that it keeps you engaged and occupied even until the end of the game. The new mechanisms used in the gameplay are another reason to experience this worthy game. If you are interested in action and adventure games based on four-person cooperation, don’t miss this game

7.5

نقاط قوت

  • پیش زمینه داستانی قوی و پرمحتوا
  • سبک هنری و گرافیکی دوست دلپذیر
  • موسیقی متن خوب و صداگذاری محیطی عالی
  • طراحی عالی سیاه چال ها

نقاط ضعف

  • گیم پلی فاقد عمق است
  • نبرد با برخی از باس ها بیش از حد چالش برانگیز است
7 گرافیک
8 گیم پلی
8 داستان
7 موسیقی