نقد و بررسی The Magnificent Trufflepigs

نقد و بررسی The Magnificent Trufflepigs

قدم زدن ، کاری که خیلی از ما از آن لذت میبریم و البته برخی نیز حوصله آن را ندارند . احساسی که قدم زدن و پیاده روی در خیابان ها ، جنگل ها ، روستا ها و یا پارک ها به انسان دست میدهد ترکیبی از آزادی و آرامش خالص است . چه کسی است که از برخورد باد های خنک با گونه ها و صورتش بدش بیاید ؟ قطعا دسته دوم و خسته کره زمین ! آیا حتی این دسته دوم انسان ها تجربه چنین آرامشی آن هم با ماندن در خانه را از دست میدهند ؟ قطعا جواب خیر است . صندلی خود را آماده کنید تا به تجربه آرام ترین بازی دنیا پرداخته و قدم هایتان را یکی پشت دیگری بردارید .

به به ، به به و به به ! این چیزی است که با دیدن مناظر بازی به خود خواهید گفت . عبارت زیبایی در سادگی را میتوان در تک تک مناظر و نقاط بازی مشاهده کرد . اساس پیاده روی ها بر این است که محیطی که در آن قرار دارید آرام و خوب باشد ، در بازی نیز این نیاز رفع شده است و بافت های محیطی بازی به خوبی و زیبایی تمام کار شده اند . رنگ بندی موجود در محیط بازی نیز کاملا بالانس شده است و گرمی و سردی رنگ ها کاملا رعایت شده است . باگ گرافیکی ای نیز در بازی موجود نیست و این باعث میشود شما بهترین تجربه را در این مورد داشته باشید . تمام فضا ها نیز با سبک بازی کاملا منطبق هستند و هر کس که آنها را در کنار یکدیگر قرار دهد قطعا به تحسین آن میپردازد .

تصور کنید در حال قدم زدن در خیابان های شهرتان هستید ، حوصله شما بعد از حدود یک ساعت راه رفتن در زیر چراغ خیابان های ساکت شهر سر رفته است و میخواهید به خانه برگردید ، اما ناگهان گوشی شما زنگ میخورد و شما با پاسخ دادن به آن درگیر ماجرایی میشوید و زمان به سرعت برای شما میگذرد . تمام این حرف ها در داستان بازی گنجانده شده اند اما به نحوی دیگر . شما (آدام) در مزارع سرسبز به قدم زدن میپردازید تا زمانی که بث ، شخصی عجیب و غریب و به شدت خودشیفته به بیسیم همراه شما وصل میشود و شروع میکند به غر زدن بر سر اینکه چرا گنج ها را زودتر پیدا نکرده اید ! درست حدس زدید ، شما در بازی مسئول پیدا کردن گنج های مخفی شده در مزارع نزدیک خود هستید . بث ، دختری که با پیدا کردن یک گنج آن هم به صورت تصادفی بسیار به خود مغرور شده است و علاقه زیادی به شکار گنج دارد ، در تمام بازی گوش های شما را با غر زدن هایش خراش میدهد و حسابی اعصابتان را بهم میریزد ! البته این چیزی است که شما نیاز دارید ! بله ، فکر آرامش خشک و خالی را از سرتان بیرون کنید . کمی در این باره فکر کنید ، اگر فقط راه میرفتید خسته نمیشدید ؟

از موسیقی یک بازی شبیه ساز قدم زدن چه انتظاری را میتوان داشت ؟ دقیقا ، آرامش بخش و به شدت آرام . این قسمت نیز در بازی بسیار خوب و کار شده گذاشته شده است و در این باره هیچ نکته منفی ای وجود ندارد . صدایی که به گوش بازیکن میرسد همراه با صدا های موجود در محیط مانند آواز پرندگان ، صدای برخورد باد به چمن ها و … به معنای کلمه همگی آرامش واقعی هستند . قدم بزنید و همراه با آوا های نواخته شده در بازی در آرامشی شگفت انگیز غرق شوید ، تا زمانی که صدای بث که شما را راهنمایی میکند و بر سر شما غر میزند از بیسیم به گوشتان بخورد . حالت گفتاری و لحن حرف های بث و آدام شاید تنها چیزی باشید . با اینکه حرف های بث اکثرا توهین آمیز و بد است اما لحن درست را رعایت نکرده است ، در آن سمت آدام نیز املا بی توجه به بث به دنبال گنج ها میگردد و واکنش خاصی را از خود نشان نمیدهد ! صداگذاری در بازی کمی عجیب و ساده است و کیفیت لازم را دارا نیست .

قدم بزنید ! اصل گیم پلی این است و شما کار خاصی را نیاز ندارید بکنید .نهایت کار شما در بازی برداشتن یک آیتم یا کندن زمین رسیدن به گنج های جالبتان است . نباید زیاد در این مورد بازی سخت گیر بود زیرا از نام ژانر بازی پیداست که باید چگونه باشد ، یک بازی شبیه ساز قدم زدن در بیشه ها . در همان حد که سازنده آن مکانیزم یافتن گنج ها را به آن اضافه کرده است خودش جای تقدیر دارد ! گیم پلی بازی آنچنان اعتیاد آور نیست اما در حدی هم نیست که شما را از بازی زده کند و در حد وسط قرار دارد .

حرف آخر

یک بازی جالب سرگرم کننده و به شدت آرام ، تمام چیزی است که میتواند تشنگی شما برای کنجکاوی و آرامش را سیر کند . حتما و حتما قدم زدن خود در این بازی را شروع کنید تا زمان خود را به خوبی و با آرامش سپری کنید و لذت ببرید .

verdict

An interesting, fun and extremely relaxing game is all that can quench your thirst for curiosity and peace. Be sure to start your walk in this game to spend your time well and calmly and enjoy

8.4

نقاط قوت

  • موسیقی خوب و آرامش بخش
  • گیم پلی منسجم و ساده
  • داستان ساده و خوب

نقاط ضعف

  • صداگذاری بد کاراکتر ها
10 گرافیک
9 گیم پلی
8.5 داستان
6 موسیقی