نقد و بررسی The Persistence

نقد و بررسی The Persistence

به زودی وارد شهر بازی با ابهت پلی استیشن میشویم و سوار بر ترن بی نظیز PSVR که تجربه ای لذت بخش و نفس گیر را خواهد داشت ؛ پس کمربند های خود را ببندید تا در بررسی بازی بی سر و صدای The Persistence ساخته جدید استودیو Firesprite  با ما همراه شوید.

 

وقتی برای اولین باز با عنوان The Persistence مواجه شدم انتظار نسبتاً سرد و بی کیفیتی را داشتم ، اما به محض شروع بازی در دنیای رازآلود و خیره کننده این عنوان غرق شدم ؛ به راستی این عنوان فراتر از انتظارات من بود ولی عاری از اشکال نبود ، اشکالاتی مانند تکستچر های بی کیفیت یا طراحی تکراری enemy ها بعد از ساعاتی به چشم می آمد اما عنوان با محو شدن در صداگذاری بی نظیر و سیستم کشف و ارتقاء سلاح ها و زره های بازی مرا همراه کرد تا پس از ۱۰ ساعت دلنشین این بازی را به پایان برسانم.

عنوان The Persistence شما را در نقش یک مامور امنیتی کشتی ، Zimri Eder می برد و شما مأموریت خواهید داشت تا با راه اندازی مجدد چهار جنراتور در چهار عرشه مختلف کشتی خود و دیگر اعضای بازمانده را از حادثه برخورد کشتی با یک سیاهچاله نجات دهید.

بازی پر است از جهش یافته های خوش نقش که با وجود تکراری بودن برای شما دلپذیر خواهد بود ؛ شما قابلیت loot کردن اجساد جهش یافته های کشته شده را خواهید داشت و این به آن معنی است که بازی نصف راه درگیر کننده بودن را رفته و شما با جمع آوری FAB ها و stem cell ها قادر به آپگرید کردن سلاح و زره خود را توسط یک سیستم ارتقاء عظیم و به شدت توسعه یافته خواهید بود ؛ البته موردی آزاردهنده درباره جمع آوری اشیاء وجود دارد و آن نمایش عنوان و مقدار موارد loot شده در صفحه نمایش به مدت طولانی است که در مکان های ارزشمند و لبریز از item های مختلف باعث دردسر شما میشود و شما راه دیگری جز عادت کردن به آن ندارید.

چند تن از منتقدین ،تجربه عنوان the persistence را با استفاده از موشن کنترلر ها را به طور کلی یک افتضاح توصیف کردند اما تجربه آن با کنترلر های معمولی قابل قبول بود ؛ ولی نظز کاربران بنا بر بهتر شدن کنترل بازی با موشن کنترلر ها بود و از نظز آنها تجربه عنوان با موشن کنترلر خیلی ایده احمقانه ای نبود.

از نظر طراحی سییتم مهارت هاو ارتقاء firesprite برای ما غافلگیری بزرگی دارد ؛این بخش به قدری بزرگ ساخته شده که دست کم چند درصدی از زمان بازی را در این سیستم بگذرانید ؛سلاح ها دسته بندی های مختلفی دارند و همچنین زره ها و مهارت ها ، به گونه ای که بازی قدرت آزادی عمل زیادی به شما میدهد و شما میتوانید Zimri Eder را همان طور که میخواهید طراحی کنید و در دنیای تاریک کشتی با مهارت های خود و سلاحتان جهش یافته را هلاک کنید.

بحث گرافیک بازی مرا عمیقاً ناامید کرد و تکسچر ها و بعضی از NPC های بی کیفیت حرف و حدیث های زیادی در محفل های گیمینگ به جا گذاشت به صورتی که گیمر ها با توجه به توسعه تکنولوژی VR آنرا یک عنوان واقعیت مجازی ۲۰۲۰ نمیدانستند و امیدوارند با آپدیت های بعدی مشکل تکسچر را حل شود.

شاید بعد از حدود ۴ ساعت تجربه عنوان متوجه مشکل بزرگی در گیمپلی آن خواهید شد و آن طراحی تکراری جهش یافته است که یک چراغ قرمز از طرف بازی بازان به عنوان The Persistence نصیب کرد ؛این ،مشکلی نیست که بتوان راحت از آن گذر کرد و در ساعات پایانی بازی بیشتر نمایان تر میشود و مانند دارکوب مغز گیمر را آزار میدهد.

 

اگر بخواهم تشبیه بکنم عنوان DOOM VFR به ذهنم میرسد که تقریباً تجربه های یکسانی را در گیمپلی به بازی باز القا میکند که در آن المنت های مختلفی چون سیستم عظیم آپگرید در آن به خوبی رعایت شده است.

عنوان The Persistence دارای چالش های فوق العاده ای است که گیمر را میخکوب میکند و حاضر نخواهید بود برای حتی یک لحظه بازی را نگهدارید.حتی بعد از مردن هم فرصت دارید بسیار آسان ادامه چالش را بازی کنید.

درباره صداگذاری باید بگویم firesprite شاهکار کرده و هیچ حرفی در بحث صداگذاری باقی نگذاشته است ؛از صدای مخوف پمپ های کشتی تا صدای جهش یافته ها به بهترین شکل ممکن صداگذاری انجام شده است و این نشان میدهد استودیو سازنده ماهرانه با تکنیک های صداگذاری بازی کرده و به ظریف ترین روش ممکن صدا را با هنر بازی سازی ترکیب کرده است.

حرف آخر

شاید عنوان The Persistence شاهکار نباشد اما به شدت پیشنهاد میشود برای ظرافت عجیب بازی و همچنین گیم پلی خیره کننده میتواند تجربه ای لذت بخش برای شما رقم بزند و جای خالی آن برای لیست بازی هر بازی باز واقعیت مجازی حس میشود. استودیو سازنده با المنت های روگلایک و اکشن به خوبی آشنا بوده و این بازی را به تجربه ای لذت بخش برای بازی بازان رقم میزند و اگرچه مشکلات جزئی در طول بازی شما را آزار میدهد و به راحتی نمیتوان از گیم پلی و ایده سرگرم کننده بازی گذشت.

 

verdict

The title of The Persistence may not be a masterpiece, but it is highly recommended that for the strange elegance of the game as well as the stunning gameplay, it can be a pleasant experience for you, and its vacancy is felt for the game list of any virtual reality open game. The developer is well acquainted with the elements of Rogue and Action, making the game a fun experience for gamers, and although minor problems bother you during the game, you can’t easily skip the gameplay and fun idea of the game. .

8.1

نقاط قوت

  • گیم پلی خیره کننده
  • صداگذاری ظریف
  • سیستم ارتقاء و شخصی سازی عظیم

نقاط ضعف

  • کیفیت نامطلوب تکسچر ها
  • طراحی تکراری دشمن ها
  • تجربه نه چندان خوشایند موشن کنترلر
7 گرافیک
8 گیمپلی
7.5 داستان
10 صداگذاری